SESTŘIH: Zlín - Třinec 2:1p. Berani skolili lídra, prodloužení rozhodl Flynn

0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Hokejisté posledního Zlína porazili v předehrávce 26. kola extraligy doma vedoucí Třinec 2:1 v prodloužení a po druhém vítězství za sebou se přiblížili čtrnáctému Kladnu na rozdíl osmi bodů. V čase 60:59 rozhodl útočník Oscar Flynn. Skončila tak čtyřzápasová vítězná série Ocelářů, kteří prohráli teprve podruhé z posledních 13 duelů.

Zlín po dvou minutách zahrozil z protiútoku, Flynnovu střelu na bližší tyč si ale Mazanec pohlídal. Více ze hry měli hosté. Kašík nejprve lapačkou chytil ránu z první od Růžičky, poté zastavil i pokusy Kundrátka s Jaroměřským. Po spolupráci prvního třineckého útoku nabídl Růžička velkou šanci Romanovi, brankář Beranů se ale proti letícímu kotouči stihl přesunout. Domácí se před přestávkou zvedli, zakončení Zabusovse vyrazil Mazanec nad branku.

Oceláři začali druhou třetinu tlakem v útočném pásmu. Od modré čáry vypálil Růžička, Kašík navzdory clonícímu Romanovi zasáhl. V ojedinělé zlínské šanci se zanedlouho ocitl Zbořil, osamocený však Mazancův beton nepřehodil. Při Hanouskově vyloučení si Kašík hřbetem lapačky poradil s křížným pokusem Nestrašila. Třinec pokračoval v herní převaze, Ondřej Kovařčík ovšem ležícího Kašíka zblízka nepřekonal.

Zlín - Třinec: Kašík vytáhl fantastický zákrok a udržel bezbrankový stav

Neproměněné příležitosti mohly lídra tabulky mrzet. Ve 43. minutě vybojovali Okál s Karafiátem puk pro Hejcmana, který střelou mimo dosah Mazancovy lapačky poslal domácí do vedení. Slezané však rychle odpověděli díky přesilovce. Marcinko využil únavy zlínských hráčů a po jeho přihrávce se nad vyjetého Kašíka trefil Ondřej Kovařčík. Obrat ve skóre mohl dokonat Roman, z levé strany ale stejně jako dorážející Adámek neuspěl.

V prodloužení ujel Kubiš, mezeru mezi Mazancovými betony ale nenašel. Z podobné situace však Zlín krátce poté rozhodl a postaral se o to Flynn. Pro Berany to byla ve 24. duelu v sezoně teprve čtvrtá výhra a poprvé slavili podruhé za sebou, protože navázali na páteční domácí úspěch proti Olomouci (3:2).

Góly

Domácí: 42:09. Hejcman, 60:59. O. Flynn

Hosté: 44:18. O. Kovařčík

Sestavy

Domácí: Kašík (Huf) – Mamčics, Gazda, Suhrada, O. Němec (A), Žižka, T. Hanousek, Ferenc – Kubiš (C), P. Sedláček (A), O. Flynn – Zabusovs, Honejsek, A. Zbořil – Karafiát, Hejcman, Okál – Fryšara, R. Veselý, Köhler.

Hosté: Marek Mazanec (Kacetl) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek, Zahradníček – Miloš Roman, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Hrňa – O. Šedivý, R. Szturc, Dravecký (A).

Zlín - Třinec: Volný Kovařčík se prosadil v přesilovce a rychle srovnal na 1:1
Zlín - Třinec: Berani se ujímají vedení! Hejcman se trefil prudkou ranou z první, 1:0

Zlín - Třinec: Němec našel přes celé kluziště Flynna, ten rozhodnul! 2:1