Denver Pioneers - UMass Minutemens

Jihlava nasázela Vrchlabí devět gólů. Třebíč uspěla v Kolíně, Slavia zase v Šumperku

Nevídaným výsledkem se v první lize blýskla jihlavská Dukla, která v rámci 22. kola přehrála Vrchlabí vysoko 9:2 a drží si třetí místo v tabulce. Pořadí nadále vede Třebíč, která zvítězila na ledě Kolína 2:1. Venku se radovala také Slavia, sešívaní přetlačili domácí Šumperk 4:3 a jsou sedmí.

Radost jihlavských hokejistů
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Horácká Slavia po předchozích dvou prohrách vyhrála potřetí za sebou. V Kolíně se ujala vedení v 15. minutě díky gólu Martina Dočekala. Za Kozly sice v polovině závěrečné třetiny vyrovnal Lukáš Krejčík, ale v čase 57:15 rozhodl střelou od modré čáry Michal Furch.

Vsetín slavil šestou výhru z uplynulých sedmi duelů. Přerov podruhé za sebou vyšel naprázdno. Valaši šli v 5. minutě do vedení díky brance Davida Březiny. V polovině úvodní části soupeř vyrovnal, ale v čase 33:24 vrátil Vsetínu v oslabení náskok Roman Půček.

Po 25 vteřinách závěrečného dějství pojistil vedení Luboš Rob, který se ve 47. minutě prosadil znovu. Přerov se ale nevzdal, nejdříve skóroval v oslabení Tomáš Doležal a v 59. minutě snížil na rozdíl gólu Jan Süss. Výhru Vsetína pečetil 17 sekund před koncem při power-play do prázdné branky Půček.

Osmý z posledních devíti zápasů vyhrála Jihlava a naplno bodovala potřetí v řadě. Dukla ve 12. minutě jako první inkasovala, když využil přesilovou hru Ondřej Matýs. Za 21 sekund vyrovnal Vítězslav Brož a ještě v první třetině otočili v početních výhodách na 3:1 Vladislav Houška a Filip Seman.

Po půl minutě druhé části zvýšil v oslabení Tomáš Havránek. Ve 27. minutě nejdříve udeřila Dukla v přesilovce pěti proti třem díky Houškovi a za 35 sekund při pokračující klasické početní výhodě upravil Richard Cachnín už na 6:1. Po brance Filipa Eliáše a přesilovkové trefě Jiřího Fronka vedla ve 34. minutě Jihlava už o sedm branek. Ve 48. minutě proměnil trestné střílení Havránek a vylepšil si bilanci v utkání na 2+2. Debakl trochu zmírnil Marek Voženílek.

Pětizápasovou vítěznou sérii drží pátý Sokolov, který v Benátkách nad Jizerou vyhrál 4:3 v prodloužení. Rozhodl o tom v čase 63:53 Vojtěch Tomi. Třemi body za gól a dvě přihrávky se na úspěchu podílel obránce Jan Pohl a tři asistence zaznamenal Tomáš Šmerha. Dva góly domácích dal Adam Dlouhý.

Dokonalý obrat předvedla v Šumperku pražská Slavia, která po dvou třetinách prohrávala 0:3 a zvítězila 4:3. Vyhrála tak sedmý z posledních osmi duelů. Draci měli dobře rozehraný zápas díky gólům Aleše Furcha, Petra Gewieseho a Lukáše Žálčíka. Po 72 sekundách třetí části zahájil obrat Patrik Machač, který v 52. minutě v přesilovce pěti proti třem skóroval znovu. Za 15 vteřin se v pěti proti čtyřem prosadil Daniel Krejčí a 79 sekund před koncem rozhodl David Šteiner.

Po dvou porážkách zabral Frýdek-Místek, který zdolal Prostějov 5:2 a vedl už v 15. minutě 4:0. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel polský útočník Filip Komorski. Jestřábi nenavázali na předchozí dvě výhry.

Havířov ani na třetí pokus neuspěl pod novým trenérem Alešem Flašarem a podlehl doma Ústí nad Labem 2:3 v prodloužení, přestože vedl 2:0. Domácí dostal do vedení v 15. minutě Jakub Doktor a v čase 25:03 zvýšil v přesilové hře Vlastimil Dostálek. V 44. a 45. minutě během 33 sekund smazali ztrátu Štěpán Bláha s Erikem Marešem a sekundu před koncem nastavení ukončil sérii tří porážek ústeckého Slovanu Vladimír Brož.

22. kolo první hokejové ligy:

Frýdek-Místek - Prostějov 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)

Branky: 4. a 11. Komorski, 10. Matiaško, 15. Lyszczarczyk, 22. Kofroň z tr. střílení - 54. Janeček, 57. Rudovský. Rozhodčí: Koziol, Květoň - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 752.

Kolín - Třebíč 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 50. L. Krejčík - 15. Dočekal, 58. M. Furch. Rozhodčí: Zubzanda, Hucl - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 801.

Šumperk - Slavia Praha 3:4 (2:0, 1:0, 0:4)

Branky: 5. A. Furch, 19. Gewiese, 30. Žálčík - 42. a 52. P. Machač, 52. Daniel Krejčí, 59. Šteiner. Rozhodčí: Čech, Šudoma - Zidek, Roischel. Vyloučení: 4:3, navíc J. Doležal (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1148.

Havířov - Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 12. J. Doktor, 26. Dostálek - 44. Š. Bláha, 45. E. Mareš, 65. Vladimír Brož. Rozhodčí: Vrba, Marek - Gančařík, Komínek. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 567.

Benátky nad Jizerou - Sokolov 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 3. a 50. A. Dlouhý, 44. Čederle - 5. Kuťák, 15. J. Pohl, 40. Jiskra, 64. Tomi. Rozhodčí: Jaroš, Zavřel - Hnát, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 201.

Vsetín - Přerov 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Branky: 34. a 60. R. Půček, 41. a 47. Rob, 5. D. Březina - 10. Jakub Svoboda, 54. T. Doležal, 59. Süss. Rozhodčí: Skopal, Cabák - Vašíček, Hranoš. Vyloučení: 9:9. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 2920.

Jihlava - Vrchlabí 9:2 (3:1, 5:0, 1:1)

Branky: 16. a 27. Houška, 21. a 48. z tr. střílení T. Havránek, 12. Vítězslav Brož, 18. F. Seman, 27. Cachnín, 32. Eliáš, 34. Fronk - 12. Matýs, 52. M. Voženílek. Rozhodčí: Ondráček, Micka - Horažďovský, J. Dědek. Vyloučení: 6:8, navíc Lichanec - Pochobradský oba 5 min. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1120.

Kadaň - Litoměřice 0:5 - kontumačně