BK MLADÁ BOLESLAV

Do Mladé Boleslavi přijíždí rozjetá lokomotiva –​ Hradec Králové

20. 11. 2021
Autor: Jitka Čechová
M l. B o l. – Bruslaři si budou po pátečních pěti gólech od Litvínova chtít nepochybně zlepšit náladu i zvednout sebevědomí, je potřeba ale uznat, že je v tomto směru čeká pořádně tvrdý oříšek. Hradecký Mountfield oproti tomu v pátek oslavil v pořadí své už osmé vítězství a ačkoliv všechno jednou skončí, je už nyní jasné, že o snadnou záležitost rozhodně nepůjde. Sledujte nás v neděli 21. listopadu od 16:00 buď živě na stadionu nebo prostřednictvím našeho online přenosu.

Hradec Králové jede na vítězné vlně a budí respekt

Mountfield skončil vloni za Plzní šestý, letos se ale zatím pořádně rve o pozici lídra s Třincem. V zádech má skvělou sérii už osmi vítězství v řadě, naposledy nestačil 3:4 v Českých Budějovicích v polovině října. V předminulém kole navíc skvěle otočil derby na ledě Pardubic, kde ještě necelé tři minuty před závěrečnou sirénou prohrával o dvě branky. Respekt budí i jeho poslední zápas, v pátek porazil 7:4 Plzeň, přičemž ještě téměř v polovině zápasu prohrával, od 29. do 38. minuty ale předvedl doslova střelecké kombo a pěti brankami indiány naprosto rozložil. Stručně řečeno do Mladé Boleslavi přijíždí dobře naladěný tým, který je při chuti a jen tak ho něco nerozhází.

Statiky týmu táhne nováček v extralize Oksanen

Mužstvo bodově táhne finský útočník Ahti Oksanen s bilancí devíti branek a jedenácti asistencemi. V zádech má dva sedmnáctibodové spoluhráče – Aleše Jergla (7+10) a obránce Jeremiho Blaina (6+11). Mezi třemi tyčemi odchytal nejvíce minut Štěpán Lukeš, kterého jeho procentuální úspěšnost 92,57 i průměr inkasovaných branek za zápas (1,98) řadí mezi nejlepší gólmany v extralize.

Nedělní soupeř Bruslařů má taktéž jedny z nejsmrtelnějších přesilových her v soutěži, výrazně lepší jsou jen třinečtí Oceláři. Podobně můžeme mluvit i o hře v oslabení, i v té Mountfield poměrně vyniká a patří do první pětky nejlepších.

Minule si Bruslaři ani "neškrtli"

Pokud laborujete nad tím, o kterém "minule" mluvíme, pak vězte, že to platí jak o předchozím zápase s Hradcem Králové, tak o pátečním zápase v Litvínově (0:5). Co se týče utkání s Mountfieldem, tak ten měl od samého začátku drajf. K vidění byly šance na obou stranách, tempo hry bylo svižné, neboť se přerušovalo jen minimálně. Jenže jak ne a ne padnout úvodní branka, měnil se duel s Mountfieldem v poněkud křečovitou záležitost, která vytrvala de facto až do konce, kdy v posledních několika minutách hry rozhodl o svém vítězství Hradec Králové – nejprve (konečně) využitou přesilovou hrou a posléze trefou do prázdné branky. Jestli mohou tentokrát nad něčím Bruslaři lomit rukama, pak především nad nevyužitými početními výhodami.

Sestavy z posledních zápasů

BK Mladá Boleslav: Krošelj (41. Růžička) – Pýcha, Ševc (C), Jánošík, Lintuniemi, Moravec, Pláněk (A), Šidlík – Lunter, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, Dufek – Kousal, Najman, Pospíšil – Eberle, Bičevskis, Stránský (A)

Mountfield HK: Lukeš – Kalina, Blain, Gaspar, Pavlík, Jank, McCormack, Nedomlel – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Pilař, Lalancette, Šalda – Lamper, Koukal, Orsava