Most ve svém posledním podzimním superligovém zápase vyloupil Plzeň
Vítězný tým. Foto zdroj: Aleš Janeček
Sport

Plzeň, Most - V úterý 16. listopadu v sedm hodin večer nastoupili hráči mosteckého výběru ve svém posledním podzimním utkání na hřišti Plzně. Historicky šlo již o třetí mostecký superligový zápas na plzeňské půdě a opět na jiném hřišti.

Předchozí dvě hrací plochy znamenaly pro Most jednu výhru a jednu prohru. Pokud se chtěli Severočeši udržet v kontaktu s čelem západní skupiny Superligy malého fotbalu, museli zde tentokrát bezpodmínečně bodovat.

Za tímto úkolem se na západ Čech vypravili ve složení - Bíro Ondřej "C" - brankář, Baksa Radek, Exner Pavel, Formánek Jiří, Holman Jaroslav, Koudelka Matěj, Levý Stanislav, Polák Jakub a Šlégr Václav.

Domácí hosty z Mostu přivítali se sestavou - Adamovič Daniel - brankář, Denk Patrik, Hradecký Dominik "C", Kasýk Zdeněk, Kosť Tomáš, Kubeš Jan, Meszárosz Michal, Petr Jan, Sklenář Václav a Šebek Jan.

V sedm hodin večer zahájil rozhodčí utkání a mostečtí se začali naostro seznamovat s novým plzeňským areálem. To se jim nakonec povedlo poměrně dobře a po počátečním oťukávání to byli oni, kdo šel do vedení. V osmé minutě se mosteckou specialitou prosadil jejich gólman Ondřej Bíro. Pronikl na polovinu a hostí a dalekonosnou střelou otevřel skóre střetnutí (asistence Jaroslav Holman). O čtyři minuty později navíc Stanislav Levý zužitkoval pohotový aut Jiřího Formánka a Most vedl 2:0.

Od poloviny prvního poločasu však následovala dlouhá fáze, kdy Plzeň Most uzamkla na jeho polovině a doslova ho ždímala. Severočeši běhali dlouhé minuty bez balónu, neustále se přesouvali v obranném bloku a míče si skutečně moc neužili. Plzeňští neustále rotovali, měnili si pozice a výborně kontrolovali hru. Jediné, co tomuto jejich představení chybělo, byly, naštěstí pro Most, góly. Z této skutečně velmi dominantní čtvrthodiny totiž dokázali vytěžit pouze jeden zásah z přímého kopu (Václav Sklenář). Poločas tak probíhal za stavu 2:1 pro Most.

V poločase mostečtí upravili způsob své hry a do druhé půle vstoupili výrazně aktivněji. Za to byli odměněni v 36. minutě (Jiří Formánek, as. Stanislav Levý) a v 39. minutě (Pavel Exner, as. Stanislav Levý). Tyto dva rychlé údery de facto rozhodly o osudu utkání a zároveň sebraly plzeňským vítr z plachet. Jejich aktivita již nebyla tak zběsilá a tempo zápasu přeci jen trochu opadlo. Posledním střelcem střetnutí tak byl v 50. minutě mostecký nováček Jaroslav Holman po přihrávce Jiřího Formánka. Oba týmy se tedy rozešly po mostecké výhře 5:1 a Most tak stráví zimní přestávku na třetím místě západní skupiny s těsným odstupem na čelo tabulky.

„Musím klukům poděkovat a to nejen za tento zápas, ale za celou podzimní část, která nám s výjimkou domácího klopýtnutí s Korábem Praha vyšla velmi dobře. Teď v Plzni jsme předvedli hodně dobrý výkon, na naše poměry až nečekaně zodpovědný a soustředěný“ začal své pozápasové hodnocení mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Vlastně ani nepamatuji, kdy jsme naposledy dostali za šedesát minut zápasu jen jeden gól. To je pro nás něco opravdu výjimečného. Většinou chtějí kluci prostě nastřílet více gólů než soupeř a obranná činnost jim nepřijde úplně sexy“ dodal se smíchem Benda.

„Výsledek je o to cennější, že Plzeň hrála skutečně velmi dobře. Zejména druhá polovina prvního poločasu pro nás byla opravdovým utrpením. Je vidět, že mají velmi šikovné hráče a jsou dobře sehraní. Zejména Jan Šebek nás trápil již několikátý zápas v řadě. Každopádně soutěž máme rozehranou celkem zajímavě a snad na jaře zúročíme, že téměř všechny dohrávky budeme mít na domácím hřišti“ uzavřel Benda.