středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Extraligoví kohouti opustili poslední místo. Kobru porazili s čistým štítem

Radost extraligových dorostenců Tábora z vítězství 4:0 nad pražskou Kobrou. , Autor: Josef Janda

Radost extraligových dorostenců Tábora z vítězství 4:0 nad pražskou Kobrou.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Čtvrteční souboj extraligových dorostenců HC Tábor s Kobrou Praha znamenal pro mladé kohouty boj o posun z poslední příčky. Domácí podtrhli solidně odehranou první třetinu vedoucí brankou, nicméně ve druhém dějství měli více problémů. Uklidnění na hokejky přinesl Adam Dušek v 38. minutě, kdy zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Třetí perioda patřila Davidu Kupkovi, který zaznamenal dvě branky. Obzvlášť pohledný byl jeho únik při oslabení, kdy zvýšil krásným švihem pod víko – 4:0. Kohouti ubránili i pět přesilovek Pražanů, gólman Tesař hájil čisté konto do posledních sekund, jelikož právě v závěrečných okamžicích se domácí bránili v oslabení. Vítězstvím 4:0 opustil Tábor poslední 10. místo a zbavil se i vizitky nejhorší ofenzivy extraligové skupiny Střed. Další z posledních tří zápasů základní části odehrají kohouti v sobotu od 17.15 hodin na Slavii.

HC Tábor – HC Kobra Praha 4:0 (1:0, 1:0, 2:0), branky a nahrávky: 8. Fábera (Ondřej, Šíma), 38. Dušek, 41. Kupka (Pospíchal, Dušek), 53. Kupka (Cícha), rozhodčí Šperl – Bělohlav, Tuháček, vyloučení 5:3, bez využití, v oslabení 1:0, 60 diváků.

HC Tábor: Tesař (Maňas) – Bůžek, Shaklein, Šťastný, Cícha, Ondřej, Šíma – Šindelář, Kofroň, Dušek, Špánek, Kupka, Fábera, Pospíchal, Eremiáš, Sabiniok.

HC Kobra Praha: Bašta (Simon) – Mack, Mráz, Nácovský, Seidler, Sůsa, Stanko – Jáchym, Leinweber, Kovář, Fáber, Routa, Smrž, Štípek, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko se dočtete k utkání Tábora s Kobrou další podrobnosti.

Trenér Tábora Tomáš Matušík okomentuje i chvíle, kdy jeho tým úplně dobře nehrál.

Útočník Tábora Adam Dušek přiblíží důležitý okamžik ze závěru druhé třetiny, kdy zvýšil na 2:0. A jak se cítil v posledních okamžicích zápasu na trestné lavici, když jeho spoluhráči bojovali o čisté konto pro brankáře Tesaře?