BK MLADÁ BOLESLAV

Znovu v tempu. Bruslaři se představí v Litvínově

18. 11. 2021
Autor: Adéla Kvapilová
M l. B o l. – Zpět do zápasového rytmu. Bruslaři se po více jak týdenní reprezentační přestávce vrací na led. V pátek 19. listopadu se představí na Zimním stadionu Ivana Hlinky, kde vyzvou domácí Vervu. Podaří se Mladé Boleslavi přelstít Litvínov podruhé v sezoně? Nebo naopak udeří Severočeši a navážou na vítěznou sérii před pauzou? Utkání začíná v 17:30.

Mladá Boleslav měla před reprezentační přestávkou šňůru čtyř výher, které rozhodl pouze jediný gól. V posledním zápase ale na domácí půdě padla 1:4. „Nepodali jsme dobrý výkon, neměli jsme dobrý vstup do zápasu a to určilo ráz utkání. V celém zápase jsme se nedostali do vyložených šancí. Budějovice výborně bránily a byly nebezpečné v útočném pásmu. Sehráli jsme štos utkání na pár lidí, v tomhle utkání se to na nás podepsalo. Nebylo to z naší strany vůbec ono,“ hodnotil prohru s Motorem trenér Bruslařů Radim Rulík. Středočeši tak přečkali pauzu na čtvrté příčce s 39 body, na páté místo klesli až po středečním klání Plzně s Vítkovicemi, ve kterém Západočeši zvítězili a dotáhli se na stejný počet bodů, jako mají Bruslaři.

Trojnásobné zastoupení Bruslařů v reprezentaci

Tři hráči z boleslavské kabiny dostali možnost reprezentovat Českou republiku na turnaji Karjala Cup, který je součástí Euro Hockey Tour. Do Švédska a Finska s národním týmem odcestovali útočníci Pavel Kousal a Ondřej Najman, den před odletem byl z důvodu zranění jiných obránců denominován Pavel Pýcha. „Jsem hrozně rád, že jsme tu šanci dostali a že se můžeme trochu ukázat. Snad i trenéři vidí, že na sobě makáme a že se zlepšujeme,“ řekl pro hokej.cz před turnajem Najman.

Statistické okénko: Jak si vede Litvínov?

Litvínov v letošním ročníku zatím předvádí nestabilní výkony. Oproti Bruslařům ale chemici před pauzou dvakrát po sobě brali plný bodový zisk. Nejprve porazili Spartu 3:2, poté zvítězili nad Plzní 4:3. Obzvlášť duel s indiány nabídl dramatickou podívanou. Po dvou třetinách vedli Severočeši již 4:0, nicméně v poslední části čtyřbrankový náskok ztratili a málem došlo na dělení bodů. „Nebyli jsme lepším týmem. Spíš bych řekl, že jsme dnes byli určitě šťastnější. Z naší strany nějaké měřítko snese akorát druhá třetina, ale jinak byla Plzeň lepší. Můžeme považovat za velké štěstí, že si odsud odvážíme tři body,“ vyjádřil se k zápasu Petr Straka.

Momentálně Vervě patří v extraligové tabulce desátá pozice s 28 body. Kanadské bodování týmu vede s 19 body (6+13) Giorgio Estephan, v těsném závěsu za ním se nachází Patrik Zdráhal s 18 body (9+9). Procentuální úspěšnost chemiků v přesilových hrách je 16,67 %, což je řadí na desáté místo. Podobně jsou na tom i s oslabením, kde je jejich úspěšnost na 80, 77 % a v rámci extraligy je to příčka devátá.

Změna na postu trenéra? Novým koučem je Růžička

Během reprezentační přestávky vedení klubu HC Verva Litvínov odvolalo hlavního trenéra Vladimíra Országha. Místo něj se této role chopí Vladimír Růžička, který letošní sezonu začal u kadaňských Trhačů v Chance lize. Bývalý reprezentační kouč v Litvínově hokejově vyrůstal. Za mateřský klub odehrál 335 zápasů, ve kterých zaznamenal 221 branek a přidal 182 asistencí. „Vláďa je trenér, který má za sebou spoustu zkušeností na klubové i reprezentační úrovni. Věřím, že nám pomůže stabilizovat výkony mužstva,“ vyjádřil se k angažmá Růžičky generální ředitel Vervy Pavel Hynek. Vladimír Růžička má zatím podepsanou smlouvu do konce ročníku.

Vzájemný zápas

Doposud se mančafty střetly pouze jednou, a to v rámci 9. kola ve sváteční den 28. září. Přestože do utkání vstoupili lépe chemici, ve druhém dějství Středočeši srovnali a posléze otočili stav na cou stranu. Jenže do konce periody Verva vyrovnala na 2:2, a protože duel o vítězi nerozhodl během základní hrací doby a ani prodloužení, přišla na řadu penaltová loterie. V nájezdech byli úspěšnější domácí Bruslaři, kteří nakonec uhájili výhru 3:2 a brali o bod více.

Sestavy z posledního utkání:

BK Mladá Boleslav: Růžička – Pýcha, Ševc (C), Moravec, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi – Raška, Fořt, Pospíšil – Kotala, Claireaux, Dufek – Kousal, Najman, Stránský (A) – Závora, Bičevskis, Grim

HC VERVA Litvínov: Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, D. Zeman, O. Baláž – Kudrna, Estephan, P. Zdráhal – P. Straka (A), V. Hübl (C), Jarůšek – P. Svoboda, M. Chalupa, Latta – Zygmunt, Gerhát, L. Stehlík.