• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Darované góly se tentokrát nevymstily. Kohouti uhájili v závěru jednobrankový náskok

Táborští hokejisté si na konci druhé třetiny vytvořili dvoubrankový náskok, který vedl k pozdějšímu vítězství nad Havlíčkovým Brodem 4:3. , Autor: Josef Janda

Táborští hokejisté si na konci druhé třetiny vytvořili dvoubrankový náskok, který vedl k pozdějšímu vítězství nad Havlíčkovým Brodem 4:3.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Středeční druholigový souboj hokejistů Tábora s Havlíčkovým Brodem odstartoval pořádně divokou první třetinou. Po Seidlově vedoucí brance zlikvidoval gólman Dvořák Voříškovo trestné střílení, vzápětí však chyboval při rozehrávce a daroval hostům vyrovnání. Zkušený Jakub Matušík pak využil přesilovku a bylo znovu veselo. Další chyba v obranném pásmu ale stála kohouty náskok a Čejka srovnal na 2:2. Rozhodující chvíle si domácí připravili do druhé periody, konkrétně do jejího závěru, kdy kohouti během minuty odskočili na dva góly. Ve třetím dějství dokázali hosté jen snížit a nepomohla jim ani hra bez brankáře podpořená ještě přesilovou hrou. Táborští uhájili ve čtyřech proti šesti náskok a porazili Havlíčkův Brod 4:3.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 4:3 (2:2, 2:0, 0:1), branky a nahrávky: 7. Seidl (Matušík, Šulek), 13. Matušík (Černý, Seidl), 38. Zayml (Hajič, Prášek), 38. Černý (Matušík, Hajič) – 9. Mlynář (Čejka), 17. Čejka (Bulín, Mlynář), 53. Bulín (Voříšek, Čejka), rozhodčí Mejzlík – Nechvátal, Kubíček, vyloučení 2:5, navíc Voříšek (Havl. Brod) neproměnil TS, využití 1:0, 1 186 diváků.

HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Kříž, Hajič, Černý, Havelka, Pařízek, Radoš, Hubata, Čížek – Škoda, Zayml, Prášek – Seidl, Matušík, Šulek – Hasman, Dančišin, Endál – Chocholoušek.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Novák) – Nepokoj, Klodner, Benák, Kliment, Janoušek – Mlynář, Bulín, Tecl, Košťál, Voříšek, Kalač, T. Ludvík, J. Ludvík, Vacík, Čejka, Třetina.

Trenér Tábora Arpád Györi dobře věděl, že branky soupeře padly po chybách. „Rozhodně jsme nesehráli jednoduchý zápas. Soupeři jsme góly darovali, přesto jsme tři body urvali. Jsme rádi a jedeme dál," zhodnotil utkání Györi.