Buly - debata expertů

Dobrý test pro Koukala a Orsavu. Tříbodové posily Kolína rozložily druhé Litoměřice

Jít na druhý tým tabulky se zvučnými posilami se vyplatilo. Kolín přehrál Litoměřice vysoko 6:1. Domácím Kozlům k úspěchu pomohly posily z partnerského extraligového Hradce Králové. Útočník Jakub Orsava si připsal dvě branky a asistenci a mistr světa z roku 2010 Petr Koukal zaznamenal tři přihrávky. Hokejisté vedoucí Třebíče pak vyhráli ve 20. kole první ligy ve Frýdku-Místku 3:2 po samostatných nájezdech a zvýšili náskok na prvním místě na sedm bodů.

Petr Koukal
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Třebíčská Horácká Slavia před reprezentační pauzou dvakrát za sebou prohrála, ale ve Frýdku-Místku dokázala uspět přes nepříznivý vývoj utkání. Domácí dostal do vedení ve 12. minutě Filip Komorski a v čase 33:22 vyrovnal Vojtěch Střondala. I o druhý gól Frýdku-Místku se postaral polský útočník poté, co na začátku třetí třetiny upravil na 2:1 Alan Lyszczarczyk. V 55. minutě ale vynutil prodloužení Daniel Poizl a v nájezdech se prosadil pouze Střondala.

Litoměřice nestačily na posílený Kolín, který si připsal teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Kozly vedle finského gólmana Henriho Kiviaha a beka Radima Šaldy a dalších, kteří už za Kolín nastoupili, posílili z Hradce Králové nově i bek Petr Kalina a útočníci Radek Pilař, Orsava a také mistr světa z roku 2010 Koukal.

Skóre otevřel v 7. minutě v přesilové hře Šalda, v polovině úvodní části zvýšil exlitoměřický Patrik Miškář a 67 sekund před první pauzou to bylo po brance Matěje Moronga už 3:0. Ve druhé třetině zařídili už pětigólový náskok David Šafránek s Orsavou a v posledním dějství na snížení Martina Kadlece odpověděl v početní výhodě pěti proti třem ještě Orsava.

Čtvrtá Jihlava zdolala doma Porubu 4:2 a dosáhla na šestou výhru z uplynulých sedmi utkání. Ostravané teprve podruhé z posledních sedmi zápasů nebodovali a připsali si za tu dobu třetí prohru. Za Duklu nastoupil poprvé slovenský obránce Vojtech Zeleňák z celku Bratislava Capitals, který odstoupil z mezinárodní rakouské ICEHL.

Dukla se ujala vedení v čase 3:49 díky Vladislavu Houškovi. Za tři minuty vyrovnal Pavel Jenyš a ve 35. minutě vrátil domácím v přesilové hře vedení Jakub Illéš. V závěrečné třetině nejdříve smazal ztrátu Michal Vachovec, ale v 51. minutě se radovala opět Jihlava po gólu Filipa Semana. Pojistku přidal 32 sekund před koncem v oslabení při power-play Poruby do prázdné branky druhou trefou v utkání Illéš.

Slavia po sérii pěti vítězství, na která dosáhla po předchozí šňůře sedmi porážek, neuspěla a prohrála v Benátkách nad Jizerou 1:3. Pro Středočechy to bylo teprve druhé vítězství z posledních sedmi duelů. Za hosty nastoupil poprvé útočník Vítězslav Bílek, který přišel při rozsáhlé marodce Pražanů na měsíční hostování z Kladna a dosud v první lizy vypomáhal Ústí nad Labem.

Na úvodní branku Antonína Duška z 12. minuty ještě odpověděl v čase 25:33 Jaroslav Brož, ale necelých šest minut před koncem vrátil Benátkám nad Jizerou vedení Sebastian Čederle a 110 sekund před koncem při power-play do prázdné branky dovršil výsledek Adam Klapka.

Vrchlabí také nenavázalo na sérii pěti vítězství a prohrálo v Šumperku 1:5. Draci bodovali v pátém z posledních šesti zápasů, ale teprve potřetí z toho vyhráli. Hattrickem k tomu pomohl Lukáš Žálčík a dvěma góly Petr Kratochvíl.

Havířov při premiéře kouče Aleše Flašara, který nahradil odvolaného Jiřího Režnara, podlehl doma Sokolovu 1:3. Baník slavil třetí vítězství v řadě a dvěma brankami k němu přispěl Jaromír Kverka.

Po třech porážkách zabral Prostějov, který zvítězil i díky třem bodů za dva góly a jednu přihrávku Petra Mrázka v Ústí nad Labem 5:2. Domácí Slovan si připsal sedmou prohru z posledních osmi zápasů. V jeho dresu se objevily poprvé nové ofenzivní posily –⁠ Jan Závora z Mladé Boleslavi a Tomáš Bernat z Kadaně.

20. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Slavia Praha 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Dušek, 55. Čederle, 59. Klapka - 26. J. Brož. Rozhodčí: Valenta, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 244.

Jihlava - Poruba 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 35. a 60. Illéš, 4. Houška, 51. F. Seman - 7. Jenyš, 48. Vachovec. Rozhodčí: Čech, Skopal - Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1199.

Havířov - Sokolov 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 35. Hudeček - 45. a 56. Kverka, 4. Křemen. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 689.

Šumperk - Vrchlabí 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky: 9., 36. a 43. Žálčík, 5. a 60. Kratochvíl - 57. P. Urban. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 960.

Ústí nad Labem - Prostějov 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Trávníček, 22. Milfait - 29. a 36. P. Mrázek, 10. Martin Novák, 49. J. Kloz, 50. T. Jáchym. Rozhodčí: Petružálek, Bejček - Juránek, J. Dědek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 602.

Kolín - Litoměřice 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
Branky: 29. a 48. Orsava, 7. Šalda, 10. Miškář, 19. Morong, 26. D. Šafránek - 42. M. Kadlec. Rozhodčí: Kostourek, Jindra - Marek, Polák. Vyloučení: 8:9, navíc J. Veselý (Kolín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 702.

Frýdek-Místek - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. Komorski, 43. Lyszczarczyk - 34. a rozhodující sam. nájezd Střondala, 56. Poizl. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Kučera, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 688.