středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Junioři v cíli! Ježek přepálil start a skončil až šestnáctý

Jako první vyrazili na trať junioři v čele s Václavem Ježkem (č. 31).

TÁBOR - Šestý díl Světového poháru v cyklokrosu odstartoval v neděli 14. listopadu ve sportovním areálu Komora v Táboře závodem juniorů v 9.30 hodin. České barvy ale nenavázaly na loňské medailové úspěchy Matěje Stránského a Táboráka Matyáše Fialy. Nejlepší český junior Václav Ježek odstartoval sice z první pozice, postupně se však startovním polem propadal. Nakonec dojel do cíle na 16. místě se ztrátou 1:06 na vítězného Nizozemce Davida Haverdingse. Druhý dojel se ztrátou jediné sekundy Brit Nathan Smith a třetí místo bral Belgičan Yordi Corsus. Do závodu juniorů nastoupilo 47 závodníků, Češi měli desetinásobné zastoupení.

Junioři (47 startujících): 1. David Haverdings (Nizozemsko) 41:38, 2. Nathan Smith (Velká Británie) +0:01, 3. Yordi Corsus (Belgie) +0:10, ... 16. Václav Ježek +1:06, 19. Patrik Černý +1:31, 22. Ondřej Novotný +1:32, 27. Adam Seeman +2:02, 29. Filip Samec +2:13, 31. Dalibor Johánek +2:25, 36. Maximilián Kerl +3:06, 38. Jakub Elbadri +3:11, 41. Daniel Rubeš +3:35, Jakub Kuba (DNF).

Přinášíme i bohatou galerii Karoliny Kabíčkové a Josefa Jandy.

V 10.30 hodin odstartovaly juniorky a Kateřina Hladíková bojuje v závěrečných kolech o bronz!