• Cestujme s Fireflies

pondělí 6.5 18:00 - Světlušky Tábor

• Vzpomínkový akt k osvobození města

pondělí 6.5 15:00 - MěKS Vimperk

Na Samson nestačily ani čtyři góly z přesilovek. Lokomotiva podlehla favoritovi 5:9

Veselští bojovali proti Samsonu statečně a nastříleli favoritovi i přes porážku pět gólů. Podobný ofenzivní úspěch zaznamenal proti zkušeným borcům lídra krajské ligy jen tým Českého Krumlova. , Autor: Josef Janda

Veselští bojovali proti Samsonu statečně a nastříleli favoritovi i přes porážku pět gólů. Podobný ofenzivní úspěch zaznamenal proti zkušeným borcům lídra krajské ligy jen tým Českého Krumlova.     Autor: Josef Janda

VESELÍ NAD LUŽNICÍ - Hokejisté veselské Lokomotivy vstoupili do sobotního utkání s lídrem krajské ligy dobře a proti Samsonu drželi v průběhu první třetiny minimální ztrátu. V jejím závěru však soupeř během dvou minut třikrát skóroval a přestávkový rozdíl byl již čtyřbrankový. Gólman Dvořák tak přenechal místo v brance svému náhradníkovi. Druhé dějství domácí dokonce o branku vyhráli, hosté však hráli stále tvrději a po Mrázkově zákroku skončil mladík Čančura v sanitce s otřesem mozku a Lokomotivu čekala pětiminutová přesilovka. Během ní si Veselští zahráli i dvouminutovou výhodu pět na tři, z celé přesilovky vytěžili ale jen jeden Kratochvílův gól. Mírná dvoubranková ztráta nevydržela ani do přestávky a v poslední třetině si Samson dokráčel k poklidnému vítězství 9:5.

Utkání kromě Čančury nedohrál ani hlavní rozhodčí Aleš Vavruška, který po zásahu pukem nechal v čase 56:37 dopískat zápas své kolegy na čarách. V příštím kole se Lokomotiva představí opět doma, v sobotu 20. listopadu hostí od 17 hodin hokejisty deváté Hluboké.

TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí – HC Samson České Budějovice 5:9 (2:6, 2:1, 1:2), branky a nahrávky: 7. J. Bárta (F. Bárta), 14. Bláha (Mikeska, Fencl), 26. R. Benda, 34. Kratochvíl (Klimeš), 45. F. Bárta (J. Bárta) – 4. K. Kadlec (Šulčík), 8. M. Hanzal (Sičák), 10. Šulčík (F. Mrázek), 15. J. Hanzal (Kuchejda, M. Hanzal), 16. Mrkvička (Nedorost, Sumerauer), 17. Šulčík (K. Kadlec), 36. Kuchejda (J. Hanzal, M. Hanzal), 42. M. Hanzal (J. Hanzal), 51. Šulčík (K. Kadlec, Sumerauer), rozhodčí Vavruška – Kubeš, Dančišin, vyloučení 4:9, navíc M. Mrázek (Samson) 5 minut + do konce, využití 4:2, 200 diváků.

Loko Veselí: F. Dvořák (21. Plecer) – M. Kadlec, Fencl, Čančura, J. Benda – Bláha, Mikeska, Pechlát, Klimeš, R. Benda, Vlach, J. Bárta, Marcilis, F. Bárta, Kratochvíl.

Samson ČB: Jágr – Sičák, Vydarený, Liška, Ťoupal, M. Mrázek – J. Hanzal, M. Hanzal, Kuchejda, F. Mrázek, K. Kadlec, Šulčík, Sumerauer, Mrkvička, Nedorost.

Po utkání se všichni zajímali o stav domácího Marka Čančury, kterého po zákroku Michala Mrázka odvezla sanitka. „Dostal náraz do hlavy a bezprostředně po zákroku byl hodně dezorientovaný. Věřím, že jeho zranění zůstane jen u lehčího otřesu mozku. Odjel na detailní vyšetření, abychom vyloučili krvácení do mozku, případně nějakou zlomeninu," řekl k Čančurově odstoupení ze zápasu bezprostředně po utkání trenér veselské Lokomotivy František Ševčík.

V tištěném Týdeníku Táborsko se dočtete k utkání Lokomotivy se Samsonem další podrobnosti.

Trenér Lokomotivy František Ševčík zhodnotí utkání a okomentuje závěr první periody, kdy domácí inkasovali tři rychlé góly.

Kapitán Lokomotivy Josef Mikeska prozradí, jaký měla Lokomotiva na suverénní Samson plán. Co říká na ostrou hru soupeře a na pětiminutovou přesilovku za Čančurovo zranění?