Kaše sestřelil Philadelphii a má stý bod, Vejmelka po 5 gólech střídal

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejový útočník Ondřej Kaše zpečetil ve středečním utkání NHL po asistenci Davida Kämpfa druhou trefou sezony výhru Toronta 3:0 na ledě Philadelphie. Kadaňský rodák si díky gólu připsal v soutěži, ve které působí šestým rokem, stý bod (45+55). Karel Vejmelka odchytal při prohře Arizony 2:5 s Minnesotou první dvě třetiny, inkasoval pět gólů ze 22 střel a byl ve druhém startu za sebou střídán. Na straně poražených asistoval u jednoho gólu Dmitrij Jaškin a bodoval poprvé od návratu z KHL.

Bezbrankový stav změnil ve 32. minutě bruslí William Nylander. Rozhodčí gól původně neuznali, ale po prozkoumání u videa usoudili, že nešlo o úmyslné kopnutí.

Stejný hráč přidal ve třetí třetině v přesilové hře i druhou branku týmu. Skóre uzavřel Kaše v 54. minutě střelou z mezikruží a zaznamenal třetí bod v sezoně (2+1).

„Je to velký bojovník a do šancí se dostává,“ řekl trenér Toronta Sheldon Keefe o Kašem, který nastoupil v minulé sezoně kvůli otřesu mozku jen ke třem zápasům. „Jeho start byl dnes nejistý, ale během ranního rozbruslení se cítil dobře. U hráčů s jeho zdravotní historií musíte být opatrní, ale chtěl hrát a od lékařů dostal zelenou. Dřel jako obvykle a odměnou mu byl gól, což je skvělé. Zasloužil si to,“ doplnil.

Kämpf si u Kašeho gólu připsal druhou asistenci a bodoval podruhé v sezoně (1+1). Gólman Jack Campbell potřeboval k čistému kontu 36 zákroků. „Abyste porazili tak dobrý tým, jakým je Philly, musíme vyhrát souboje před brankou. Má na to spoustu skvělých hráčů, ale nedokázali se dostat k žádné teči, dorážce. Každý byl maximálně soustředěný, dělal svou práci, a to celých šedesát minut,“ těšilo Campbella.

Vejmelkovi nepomáháme

Trenéři stáhli Vejmelku v minulém zápase už po 59 sekundách hry po dvou gólech. Český brankář inkasoval docela brzy i tentokrát, když jej střelami nad lapačku překonali ve čtvrté minutě Joel Eriksson Ek a v deváté tečí Marcus Foligno. Arizona snížila z úniku Andrewa Ladda, jehož poslal do sóla Jaškin. Český útočník si připsal první bod až v jedenáctém utkání v sezoně.

Další tři góly pustil Vejmelka v prostřední třetině. Trefou ze vzduchu se prosadil zblízka Kevin Fiala, poté si vychutnal obranu Coyotes Dmitrij Kulikov a střelou do odkryté branky zvýšil už na 4:1. Pátý gól přidal Kirill Kaprizov, který si v přesilové hře několikrát vyměnil za brankou puk s Matsem Zuccarellem a poté bleskově zasunul kotouč u levé tyčky, kam se Vejmelka nestihl přemístit.

„Karel odchytal spoustu zápasů, ve kterých byl skvělý, ale to samé se nedá říci o nás. Musíme mu více pomáhat,“ uvedl obránce Arizony Shayne Gostisbehere. Vejmelka má v 11 startech úspěšnost zásahů 90,2 procenta a stále čeká na první výhru. „Potřebujeme taky zlepšit začátky. Hodně ztrácíme puky, čehož soupeři dokážou využít,“ podotkl Gostisbehere.

Minnesota vyhrála čtvrtý zápas v řadě, je v čele Centrální divize a zažívá nejlepší start od sezony 2006/07. „Od začátku ročníku hrajeme úžasně a dnes mi to připadalo, jako bychom měli pořád nohu na plynu a nepolevovali. Ale samozřejmě se hraje lépe, když tak brzy vedete,“ řekl Fiala, který nasbíral v zápase tři body (1+2) a byl zvolen největší hvězdou utkání. Arizona je se třemi body z třinácti zápasů nejhorší v celé soutěži.

Dallas s Radkem Faksou v sestavě podlehl doma Nashvillu 2:4 a prohrál šesté z posledních sedmi utkání. Hokejisté Stars, kteří scházeli minulou sezonu v play off a teď ztrácí na postupovou příčku pět bodů, se po nezdaru zavřeli v šatně a situaci si vyříkávali. „Co zaznělo v kabině, zůstane tam,“ podotkl Roope Hintz, autor jedné branky Dallasu. Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen nováček Tanner Jeannot, který zařídil Nashvillu na přelomu první a druhé třetiny gólem a přihrávkou vedení 2:0.

Domácí:

Hosté: 31:11. W. Nylander, 45:09. W. Nylander, 53:33. O. Kaše

Domácí: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Farabee – J. van Riemsdyk, Laughton, Lindblom – MacEwen, P. Brown, N. Thompson.

Hosté: J. Campbell (Woll) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Liljegren, R. Sandin – W. Nylander, Matthews (A), Bunting – Marner (A), Kerfoot, N. Ritchie – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, K. Semjonov, Spezza.

Hanson, O'Rourke – O'Quinn, Smith

Wells Fargo Center, Philadelphia

Návštěva

17 997 diváků

Domácí: 37:51. Hintz, 50:43. M. Heiskanen

Hosté: 19:08. Johansen, 24:51. Jeannot, 37:36. Duchene, 59:17. Sissons

Domácí: Holtby (Chudobin) – M. Heiskanen, R. Suter, J. Klingberg, Lindell (A), Hakanpää, Harley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Jamie Benn (C), Faksa, A. Radulov – Kiviranta, Seguin (A), Gurjanov – M. Raffl, Glendening, Comeau.

Hosté: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Benning, A. Carrier, P. Myers – Jeannot, Johansen, Tomasino – Kunin, Mikael Granlund (A), Duchene – Trenin, Sissons, Tolvanen – Novak, Olivier, McCarron.

Morton, Chmielewski – Barton, Rody

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

17 560 diváků

Domácí: 14:10. Ladd, 47:04. Gostisbehere

Hosté: 04:22. J. Eriksson Ek, 09:00. M. Foligno, 22:45. K. Fiala, 23:21. D. Kulikov, 38:51. Kaprizov

Domácí: K. Vejmelka (41. Wedgewood) – Strälman, Chychrun (A), Ljubuškin, Dineen, Mayo, Gostisbehere – Keller, Hayton, Ladd (A) – Kessel, Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, T. Boyd, L. Eriksson – Jaškin, Beagle (A), Roussel.

Hosté: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – K. Fiala, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Hartman, N. Sturm, Duhaime – R. Pitlick, Bjugstad, Greenway.