Ligue 1 - souhrn 13. kola: PSG vyhrálo v Bordeaux, Marseille ztratila

05.11.2021, 22:54, aktualizováno 07.11.2021, 22:40
Komentáře a souhrny
Neymar (© AFP)
Olympique Marseille nedokázal doma zdolat obranu Mét, přestože hrály skoro celou druhou půli o deseti. Suverénní PSG opět vyhrálo, tentokrát veze body z Bordeaux. Lille neudrželo vedení nad Angers a po remíze 1:1 nevyhrálo ve čtvrtém po sobě jdoucím zápase. RC Lens pokračuje v dobrých výkonech a smetl Troyes, Lyon si uřízl ostudu v Rennes...

Stade Rennes - Olympique Lyon 4:1

07.11.2021 20:45

Góly: 45. Gaëtan Laborde, 51. Hamari Traoré, 76. Adrien Truffert, 83. Adrien Truffert - 90+3. Lucas Paquetá (pen.)

Rennes předvedlo možná jeden ze svých nejlepších výkonů v této sezóně, Lyon doma smetlo zcela zaslouženě třígólovým rozdílem a je už opravdu na dostřel průběžnému druhému místu v tabulce. Olympique naopak ukázal vystoupení pod svá očekávání, hlavně v ofenzívě působil velmi mdle a před reprezentační přestávkou bude muset asi pořádně zpytovat své svědomí.

Domácí působili na hrací ploše aktivnějším a svěžejším dojmem už od úvodních pasáží tohoto utkání. V 8. minutě se zjevil v tutové pozici Terrier, kterému míč do prostoru před brankovým územím sklepl Tait, gólman Anthony Lopes ale vytasil proti svému soupeři perfektní zákrok. Tenhle nezdar nicméně SRFC z tempa nerozhodil. A i nadále pokračovalo v tvorbě možností.

Majer v 17. minutě unikl po pravé straně, následně vběhl do šestnáctky, kde se zbavil kličkou obránce Boatenga, přihrál pod sebe na Terriera, který prakticky mířil do prázdné brány, jenže střelu mu zastavil na brankové čáře bránící Dubois. Balón se ještě odrazil do cesty Labordeho, jehož dorážku, vlastně trochu nevědomky, vyrazil do zámezí vracející se Bruno Guimaraes.

Rennes bylo i v momentech následujících hladovější po finálním úspěchu, neustále musel být na pozoru Anthony Lopes, který zlikvidoval třeba další šanci Terriera nebo tu z 27. minuty od Labordeho. Přece se nakonec bretaňskému výběru zadařilo v koncovce v samém závěru první půle, právě Laborde využil Bourigeaudův pas z rohového čtvrtkruhu, a to přesnou hlavičkou.

Start do druhého dějství taktéž vyšel daleko lépe Les Rouge et Noir, kteří v 50. minutě svoje vedení navyšovali. Laborde svými nůžkami trefil pouze stopera Denayera, meruna se nicméně dostala k Traorému, jenž tvrdým zakončením propálil Anthonyho Lopese. Ten se u své tyče snažil situaci zachránit, na míč si sáhl, jenže při cestě do jeho brány ho jednoduše nezastavil.

V 76. minutě Rennes pojišťoval náskok Truffert šťastným obstřelem Anthonyho Lopese, byť byl zezadu dokonce sražen bekem Duboisem, v 83. minutě se domácí náhradník zapisoval na listinu šutérů i podruhé po přiťuknutí od Sulemany. Lyon pak stačil jenom kosmeticky upravit skóre, Lucas Paquetá proměnil penaltu, nařízenou za faul Aguerda ve vápně právě vůči němu.

Více informací k zápasu

OGC Nice - Montpellier HSC 0:1

07.11.2021 17:00

Góly: 80. Florent Mollet

Posun na druhou příčku se v případě OGC Nice nekoná. Les Aiglons doma překvapivě nestačili na Montpellier, který vyhrál po jediném gólu Florenta Molleta. Hosté znovu potvrdili, že patří k nejméně předvídatelným týmům Ligue 1 a v tabulce se posunuli už na sedmé místo.

Domácí dobře věděli, že jen výhra je vrátí zpět na druhé místo před RC Lens. Svěřenci Christophera Galtiera byli favoritem, ale tuto roli tentokrát nezvládli.

Přitom již ve 13. minutě měl na kopačce úvodní gól Amine Gouiri. Ve vápně si zpracoval centr z pravé strany a pohotově vypálil nad. O chvíli později pálil už přesně Delort a Omlin si připsal první zásah. Nice bylo aktivnější, ale do zakončení se dostávalo čím dál obtížněji a prosadit se v prvním poločase nedokázalo.

Montpellier opravdu skvěle bránil a vydrželo mu to i v průběhu druhého dějství. Christopher Galtier se pokusil osvěžit hru příchodem Clauda-Mauriceho a i když hra měla slušné tempo, postrádala zakončení.

V Allianz Riviéře to dlouho vypadalo na bezbrankovou remízu, avšak v 81. minutě zmrazil domácí fanoušky Florent Mollet. Po centru z levé strany se dostal k propadlému balónu a tvrdou ranou k tyči nedal Benítezovi šanci. Nice ještě mělo trochu času na vyrovnání, ale skvěle fungující defenzíva HSC nepolevila. V nastavení si zkoušel vymodlit pokutový kop Dolberg, nicméně sudí Gautier zůstal neoblomný.

FC Lorient - Stade Brestois 1:2

07.11.2021 15:00

Góly: 5. Adrian Grbic - 58. Romain Faivre (pen.), 80. Steve Mounié

Ovšem kdo ví, jak by to všechno dopadlo, kdyby nebyl už ve 28. minutě vyloučen Jérôme Hergault. Takhle se v početní výhodě hrající hosté mohli ve druhém poločase zvednout a poskočit těsně nad sestupové pásmo, byť pouze zásluhou lepšího skóre.

Na Stade du Moustoir běžela teprve pátá minuta, když Terem Moffi svým důrazem přelstil obránce na levé straně vápna, načež servíroval před bránu pro Adriana Grbiće, pro něhož nebyl probém z bezprostřední blízkosti rozvlnit síť - 1:0. Akce obou borců se opakovala v 18. minutě, akorát se musela obejít bez gólového efektu.

Ten se nedostavil ani 120 sekund poté, jelikož selhal jak Enzo Le Fée, tak Grbić. Ve zmíněné 28. minutě zaváhal Hergault při zpracování, což vyústilo v ostrý zákrok na protihráče, který sudí Romain Lissorgue ocenil nejprve žlutou, avšak po zhlédnutí videozáznamu své rozhodnutí přehodnotil a sáhnul pro červenou kartu. Velká nepříjemnost pro Les Merlus.

Tím spíše, že zanedlouho hlavičkoval Jérémy Le Douaron. Zařízení však minul, což platilo i tři minutky poté, ačkoli to bylo s přispěním domácího obránce. Sice se říká "do třetice všeho dobrého," ale pro tenhle zápas to neplatilo. Le Douaron totiž krátce před poločasovým odchodem do šaten na Paulu Nardim opět ztroskotal.

V 53. minutě reklamovali hosté Pétrotovo hraní rukou. Rozhodčí Lissorgue si šel celou situaci znovu prohlédnout a musel uznat, že Les Pirates mají pravdu. Penalty se chopil Romain Faivre a bezpečně ji proměnil, což se mu v tomto ročníku stalo už potřetí - 1:1. Autor vyrovnávací trefy byl při chuti, jenže druhý gól v rozmezí stejného počtu minut nepřidal.

Také střídající Irvin Cardona nechtěl zůstat pozadu, avšak brankář jeho pokus lapil. O vítězi tedy rozhodla 80. minuta. Ronaël Pierre-Gabriel muže v rukavicích prostřelil, ovšem na brankové čáře ještě všechno pojistil Steve Mounié - 1:2. V 88. minutě zazlobil obranu soupeře Moffi, což málem přineslo vlastní gól v Bizotově svatyni. Nestalo se, a tak může Brest slavit cenné vítězství.

FC Nantes - Racing Strasbourg 2:2

Góly: 20. Kalifa Coulibaly, 48. Randal Kolo Muani - 44. Habib Diallo, 68. Adrien Thomasson

Nadále tedy platí, že oba celky mají na kontě stejný počet bodů, konkrétně osmnáct. Vzájemné klání se dvakrát vyvíjelo lépe pro domácí, nicméně Racing dokázal pokaždé srovnat, přestože dohrával o deseti.

Už ve 3. minutě se pořádně zapotil Alban Lafont, když jej svým pokusem zaměstnal Habib Diallo. V závěru úvodní dvacetiminutovky nejprve mířil Selsovým směrem Randal Kolo Muani, nicméně gólu se dočkal až při následné střele jeho parťák Kalifa Coulibaly, když z hranice malého vápna parádně uklidil do sítě centr Mosese Simona z levé strany - 1:0.

Ve 28. minutě mohl navýšit vedení Andrei Girotto, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Když už to vypadalo, že Les Canaris půjdou do šaten s těsným vedením, ozval se Habib Diallo. Na hranici ofsajdu převzal míč. Lafonta přehodil šikovným obloučkem, který však směřoval pouze do tyče. Od ní se naštěstí odrazil optimálním směrem, takže mohl senegalský rodák ihned zjednat nápravu - 1:1.

Fotbalistům Nantes závěr první půle sice nevyšel, nicméně vedení si vzali zpět hned po startu té druhé. Moses Simon vymyslel další centr do vápna. A když se mohutný Randal Kolo Muani pověsí do vzduchu, nedá se prakticky nijak ubránit - 2:1. V jednapadesáté minutě o sobě dal poprvé vědět do té doby de facto neviditelný Ludovic Ajorque.

Nepodepsal se pod gól ani gólovou střelu. Na svědomí neměl ani asistenci. Místo toho ostře sejmul Fábia, který zápas nedohrál. Každopádně vysoký útočník ve službách Les Coureurs musel po svém nevybíravém zákroku předčasně do šatny. Jenže v následující desetiminutovce bylo hned dvakrát rušno před Albanem Lafontem.

Poprvé ještě dokázal zasáhnout, avšak po Guilbertově centru na bližší (pravou) tyč a následné hlavičce bývalého záložníka Nantes Adriena Thomassona se mu to už nepodařilo - 2:2. Domácí do konce utkání zvládli už jenom dvě zakončení. Prvním byla nepřesná hlavička Andreie Girotta, při druhém se proti Ludoviku Blasovi vyznamenal Matz Sels.

Stade Reims - AS Monaco 0:0

Góly: -

Knížecí klub tak počítá další ztrátu, která ho odsunula až do středu tabulky. Ta je ovšem tradičně vyrovnaná, takže klesat na mysli nemusí ani Óscar, přestože jeho Remeš zůstává nad sestupovými vodami pouze zásluhou lepšího skóre.

Na začátku utkání vyzkoušel pozornost Predraga Rajkoviće svou dobrou střelou Aurélien Tchouaméni. Další minuty přinesly opatrný fotbal, což s sebou paradoxně přineslo i několik nepřesností. V pětadvacáté minutě sehráli hosté rychlý protiútok, v jehož závěru obrana zblokovala zakončení Ismaila Jakobse.

Hned poté se pokusil přehodit brankáře Alexandr Golovin, nicméně stál až příliš blízko. Ve čtyřiatřicáté minutě vypálil Youssouf Fofana a k jeho nelibosti nakonec balon přeletěl břevno. Ve zbývajících minutách úvodního poločasu nedokázal nic vymyslet ani Wissam Ben Yedder, jenž se tentokrát nemohl spolehnout na výpomoc kolegy Vollanda, který přišel na trávník až po hodině hry.

V 56. minutě centroval Golovin a míč skončil na boční síti. Nutno ovšem podotknout, že domácí defenziva měla vše pod kontrolou, resp. se tak alespoň tvářila. V 68. minutě se k hlavičce dostal Mathieu Cafaro. Chyběla jí ale přesnost. Ten samý fotbalista se připomněl za šest minut znovu. S jeho přímým kopem si dokázal k radosti monackého kouče Nika Kovaće gólman Nübel poradit.

Následně to zkusil Tchouaméni, leč o této jeho střele se určitě dlouho mluvit nebude. Po něm se osmělil Fofana, jenž by ovšem potřeboval, aby brána měla o poznání větší rozměry. V nastaveném čase mohl trefit všechny tři body Volland, kdyby ve svém hlavičkovém zakončení neselhal. Na rozdíl od květnového vzájemného klání těchto celků, tentokrát tedy nedokázalo Monaco vsítit ani ten jeden gól.

AS Saint-Étienne - Clermont Foot 3:2

Góly: 78. Arnaud Nordin, 90+1. Jean-Philippe Krasso, 90+3. Saïdou Sow - 59. Mohamed Bayo, 64. Jason Berthomier

Klub z města Saint-Étienne se doposud trápil. Ve 13. kole se mu však senzačně podařilo během dvou nastavených minut otočit výsledek, díky čemuž se v tabulce po další době posunul na předposlední příčku. Les Lanciers přitom mají na té třinácté jenom čtyřbodový náskok.

Úvodní dvacetiminutovka sice vyloženou šanci nepřinesla, ale oba týmy se snažily hrát aktivně. Potom se k rozehrávce přímého kopu z většího úhlu postavil Ryad Boudebouz. A kdyby byl o malinko přesnější, Arthur Desmas by s velkou pravděpodobností nestihnul zareagovat. Poté Les Verts vybojovali balon, jenže Zaydou Youssouf nedokázal přesně zakončit.

Ve 37. minutě pálil Mohamed Bayo a za Etiennem Greenem zvonilo břevno. Nicméně o několik sekund později rozhodčí Pierre Gaillouste stejně zapískal ofsajd. A protože svatyni hostujícího celku překopnul i Aimen Moueffek, vypadalo to, že se půjde do šaten za bezbrankového stavu. Nakonec se tak stalo, protože Saïdou Sow na brankové čáře vyhlavičkoval střelu Jasona Berthomiera.

Na první přesný zásah do černého se tedy čekalo bezmála hodinu. Vital N’Simba centroval z levého křídla. A protože jeden z obránců balon netrefil, propadnul k Mohamedu Bayovi, který zblízka nedal Greenovi šanci zasáhnout - 0:1. Než se svěřenci Claudea Puela stačili rozkoukat, prohrávali o dvě branky.

Jim Allevinah přihrával opět zleva. Bayo si tentokrát nechal kulatý předmět projít mezi nohama, jelikož věděl, že za ním může zakončovat lépe postavený Jason Berthomier. A na jeho přízemní střelu byl muž v rukavicích krátký - 0:2. Snížit mohl záhy Miguel Trauco. Svoje sólo však zakončil velice nedobrým způsobem.

V 74. minutě měl kolem sebe Wahbi Khazri v šestnáctce Saint-Étienne hned pětici protihráčů. Přesto zvládnul najít Arnauda Nordina, jenž z voleje cílil pouze do břevna. Chuť si třiadvacetiletý útočník spravil už za čtyři minutky, když k němu nešikovně sklepnul přízemní centr z pravé strany Jonathan Iglesias. Z hranice malého čtverce pak nebylo nijak složité překonat Arthura Desmase - 1:2.

Gólman ve službách Clermontu se hned po rozehrávce musel činit proti střele Denise Bouangy. Podruhé tedy kapituloval až v nastaveném čase. Nordin centroval od rohového praporku. Nejvýše vyskočil Jean-Philippe Krasso a jeho razantní hlavička se odrazila od země na místo určení - 2:2. Za 120 sekund Nordin opět zahrával roh. Tentokráte do klubka svěřenců Pascala Gastiena. Jenže mezi nimi se vynořil Saïdou Sow a zřejmě ramenem poslal míč k levé tyči - 3:2. Jak uvedeno, vskutku působivý závěr zápasu.

Olympique Marseille - FC Metz 0:0

07.11.2021 13:00

Góly: -

Domácí nedokázali najít recept na Alexandre Oukidju, přestože hráli čtyřicet minut v početní výhodě. Hosté navzdory bodovému zisku klesli v tabulce na poslední příčku.

Výběr Frédérica Antonettiho si na konto připsal první dobrou šanci zápasu. V 6. minutě vyslal Thomas Delainey nenápadnou přízemní křižnou střelu, která se zastavila až o pravou tyč. Následně dostal OM příležitost rozehrát přímý kop z dobré pozice. Nakonec pálil Luan Peres a nutno dodat, že mnoho nechybělo.

V jednadvacáté minutě došlo před bránou Marseille k odrazu, po kterém střílel Jemerson. Trefil však na brankové čáře stojícího spoluhráče Boubacara Kouyatého. Dorážku sice už nasměroval do sítě, jenže kvůli ofsajdu tahle trefa správně nemohla platit. Také další pokus patřil hráčům klubu přezdívanému Les Grenats.

Jmenovitě to byl Ibrahima Niané, jehož hlavička skončila těsně vedle tyče. Ve 34. minutě pelášil do soupeřovy šestnáctky opět Delaine a prakticky ze stejného prostoru, jako na začátku utkání, orazítkoval tyčku, byť tentokráte levou. Do poločasového hvizdu už byla k vidění vesměs pouze slabá a často navíc nepřesná zakončení.

Po změně stran skvěle posunul centr za sebe Dimitri Payet. Jenže Luise Henriqueho brankář výborně vychytal. Stejně si počínal i proti střele Luana Perese. V 56. minutě si stihnul právě Payet balon lehce předkopnout před dotírajícím Jemersonem, který jej následně nakopnul do holeně. Rozhodčí Brisard si šel celou situaci prohlédnout k videu a usoudil, že zákrok hostujícího obránce zasluhuje červenou kartu.

Nicméně Mety se nevzdaly a nadále podnikaly útočné výpady. Nicolas de Préville našel pouze gólmanovu náruč. Fabien Centonze si zase nevšimnul kolegy Sarra, jenž by zakončoval do prázdné, kdyby dostal přihrávku. Potom Oukidju nepřekonal Milik a po něm si na hostující jedničce vylámal zuby i Konrad de la Fuente.

Oba zmínění Sampaoliho svěřenci měli prsty v další šanci. Druhý jmenovaný se po nepřesvědčivém obranném zákroku propracoval k hlavičce, kterou skvěle vyškrábnul muž v rukavicích. V 87. minutě dobře umístil svou střelu de la Fuente, nicméně Oukidja byl u míče včas. V závěru desetiminutového nastavení měl i trochu štěstí, když William Saliba nepotrestal jeho zaváhání.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 2:3

06.11.2021 21:00

Góly: 78. Alberth Elis, 90+2. M'Baye Niang - 26. Neymar, 43. Neymar, 63. Kylian Mbappé

Letošní hvězdnou posilu z Barcelony opět dokonale nahradili matadoři Neymar a Mbappé. Hosté se při třígólovém vedení trochu nechali ukolébat, nicméně kontaktní branka přišla pro Les Girondins až příliš pozdě. Nadále tedy zůstávají v dolní polovině tabulky, zatímco pařížský velkoklub směřuje za dalším titulem.

Do první šance se už v 5. minutě dostal Kylian Mbappé. Costilovu branku však minul. Hra si dál udržovala vysokou úroveň, jenže vyložené příležitosti nepřicházely. Až v minutě pětadvacáté poslal Mbappé míč do vápna Neymarovi, který si udělal prostor a ránou k levé tyči zařídil pro svůj tým vedení - 0:1.

V dalších minutách Pochettinovi svěřenci vesměs kontrolovali hru a hráče soupeře drželi daleko od Keylora Navase. Ve 43. minutě byli za zodpovědný výkon podruhé odměněni. Při rychlé akci posunul Neymar na Mbappého, který brazilskému kumpánovi patičkou vrátil balon přesně do běhu, aby mohl zakončovat po zemi z první a do protipohybu brankáře - 0:2.

Po změně stran se hned znovu připomněl francouzský mladík, když jeho střelu v nejvyšší nouzi tečoval Laurent Koscielny do bezpečí. V 53. minutě pálil z dálky Yacine Adli a Navas měl plné ruce práce. To samé platilo za necelých 180 sekund, když se o hattrick pokoušel nejdražší fotbalista všech dob.

Po hodině hry si Juan Bernat všimnul Wijnalduma, který běžel sám na brankáře. Kylian Mbappé se ho rozhodnul svými rychlými kroky doplnit, takže mohl ve finále celou akci zakončovat do prázdné, díky čemuž si připsal sedmou trefu v sezoně - 0:3. Tohle s týmem Vladimíra Petkoviće nevypadalo dobře. Tím spíše, že do konce utkání stále zbývalo půl hodiny.

Stian Gregersen přispěchal s pořádnou pumelicí, kterou ovšem zblokoval Marquinhos. V 79. minutě vysvitla malinká jiskřička naděje pro Bordeaux. Stadion Matmut Atlantique sledoval, kterak Yacine Adli na levé straně nachází šajtlí pravé nohy Albertha Elise, jenž dokázal přetlačit obránce a z hranice malého čtverce po zemi skóroval - 1:3.

Po rozehrávce se k hlavičce dostal M’Baye Niang, leč neuspěl. Počkat si musel až do doby, kdy začal běžet nastavený čas. Dvakrát si narazil s Jimmym Briandem a pravačkou v pádu rozvlnil síť - 2:3. Jenže odvrátit pátou porážku se už domácímu výběru z města nad řekou Garonnou nepodařilo. Zato PSG má na kontě po třinácti odehraných kolech velmi slušných čtyřiatřicet bodů.

Po reprezentační přestávce přivítá vedoucí celek tabulky Nantes, které dokázalo v Parku princů v březnu vyhrát, když na Draxlerův gól dokázali odpovědět Randal Kolo Muani a Moses Simon. Les Girondins se chystají na cestu na Stade Municipal Saint-Symphorien, kde nastupují k domácím kláním Méty, které se zatím trápí, a proto jim patří až předposlední, tedy devatenáctá příčka.

Lille OSC - Angers SCO 1:1

06.11.2021 17:00

Góly: 27. Tiago Djaló - 83. Azzedine Ounahi

Když se oba celky potkaly v květnu naposledy, hrálo se osmatřicáté kolo Ligue 1. A LOSC vědělo, že musí vyhrát, aby vyrvalo titul ze spárů PSG. To se podařilo, protože na góly Davida a Yilmaze dokázal reagovat pouze Angelo Fulgini v nastaveném čase. Po třinácti duelech nového ročníku je situace takové, že SCO je na tom o pět bodů lépe, než obhájce prvenství.

Už ve 2. minutě se přihodilo, že Celik úplně nezvládnul situaci, čímž nabídnul šanci ke skórování Azzedinu Ounahimu, který ji ale ještě s díky odmítnul. V 8. minutě mohl na vzpomínaný jarní zápas navázat Jonathan David, jenže v dobré pozici Danijela Petkoviće nepřelstil. Následně se po rohovém kopu dostal k hlavičce Romain Thomas, nicméně ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Další příležitost patřila Sofianu Boufalovi, ale byl až příliš přesný na to, aby Iva Grbiće zneklidnil. Teprve po úvodní dvacetiminutovce se připomněl Burak Yilmaz. Jeho rána byla sice tvrdá, leč mezi tři tyče se nevešla. Ve 27. minutě rozehrával Renato Sanches z pravé strany standardní situaci. Obrana Angers totálně zaspala, takže se za ní ocitli hned tři borci v červeném. Nakonec to byl Tiago Djaló, jehož těžký volej skončil za Petkovićovými zády - 1:0.

Ve 36. minutě musel hostující gólman likvidovat další výživnou navštívenku z kopačky tureckého reprezentanta Buraka Yilmaze. V závěru poločasu ještě přestřelil Jonathan Bamba. Ve druhé půli se na první větší příležitost čekalo bezmála dvacet minut. Postaral se o ni José Fonte, jehož koníček musel s vypětím všech sil vyrážet do bezpečí muž v rukavicích.

Po sedmdesáti minutách hry neudržel Grbić míč a Mohamed Cho se snažil bleskurychle dorážet. Obránce Reinildo však za svého gólmana dokonale zaskočil. V 74. minutě pobídnul Bamba kolegu Yaziciho, který ztroskotal na výborném Petkovićovi. Za deset minut táhli hosté akci po levé straně. V jejím závěru přihrával Bilal Brahimi před bránu, kde v podstatě stačilo Azzedinu Ounahimu jenom nastavit pravačku - 1:1. V poslední minutě ještě sestřelil protihráče Amadou Onana, za což si od Françoise Letexiera vysloužil červenou kartu.

RC Lens - ES Troyes 4:0

05.11.2021 21:00

Góly: 14. Arnaud Kalimuendo, 29. Wesley Saïd, 35. Jonathan Clauss, 61. Przemyslaw Frankowski

V této sezoně zatím platí, že když už tým Francka Haiseho zaváhá, v následujícím kole všechno napraví. Tentokrát se podařilo jednoznačně odčinit porážku z Lyonu, díky čemuž zůstává situace na druhém až čtvrtém místě velice vyrovnaná. Estac setrvá v dolní polovině tabulky, jelikož ze třinácti duelů sesbíral stejný počet bodů.

Poté, co se Gerson Rodriguez poněkud ukopnul, přišla řada na Arnauda Kalimuenda, který svou příležitost nezahodil. Běžela 14. minuta, když si fotbalista s kořeny v Demokratické republice Kongo naběhnul na malé vápno na přihrávku Jonathana Clausse a Gauthierovi Gallonovi nedal šanci zasáhnout - 1:0. Všechno ještě bylo nutné přezkoumat, jestli se náhodou nejednalo o ofsajd.

Gólman ve službách hostujícího celku se po úvodní dvacetiminutovce znovu zapotil. Ránu z kopačky Seka Fofany nezkrotil podle svých představ, nicméně ve finále byl přeci jenom rychlejší, než dobíhající Wesley Saïd. Další výživnou střelu si pro něj za necelých 120 sekund přichystal Gaël Kakuta. Jenže dočkal se až na konci úvodní půl hodiny Wesley Saïd, když se dostal před bránícího Adila Ramiho a "z jedničky" usměrnil do sítě Claussův centr - 2:0.

Sám asistent se mohl prosadit hned po rozehrávce, kdyby ovšem zařízení nepřestřelil. Jenže už ve 35. minutě svoje zaváhání napravil. Wesley Saïd pálil z dobrých dvaceti metrů. Gallon opět jenom vyrážel před sebe, kde hlavičkoval hráč Racingu s jedenáctkou na dresu. Brankář Troyes si sice stačil na míč sáhnout, ale to bylo asi tak všechno - 3:0.

Za dalších pět minut už byl trenér Batlles na lavičce pomalu zralý na vhození ručníku do ringu, protože jeho výběr znovu inkasoval. Saïd to zkusil po zemi a Gallon vyrážel ke Kalimuendovi, jenž okamžitě cílil za jeho záda. Tahle trefa ale nemohla platit kvůli ofsajdu. Po změně stran panoval relativní klid pouhých šest minut. Pak to z přímého kopu zkusil aktivní Clauss a Gallon musel vyrážet.

Následně selhal Gaël Kakuta, nicméně za dvě minutky měl prsty ve čtvrtém zářezu svého týmu. Šikovnou přihrávkou totiž pobídnul Sotocu, který následně po zemi přihrával na zadní tyč, kde se nakonec k míči dostal Przemyslaw Frankowski a díky zakončení pravačkou do odkryté klece mohl slavit svůj čtvrtý gól v sezoně - 4:0.

Hru Troyes trochu rozhýbal Suk Hyun-jun, jenže mu nebylo v tomto duelu souzeno skórovat. Neprosadil se ani jeho protihráč Ignatius Ganago, protože těsně minul. Racing však odvedl vynikající práci a po reprezentační přestávce se střetne s Brestem. Estac přivítá na Stade de l’Aube poslední Saint-Étienne.