Mistrem světa Moto3 je sedmnáctiletý Španěl Acosta, jako první získal titul v nováčkovské sezoně

Španělský motocyklista Pedro Acosta vybojoval titul mistra světa Moto3 a jako první v historii to dokázal hned ve své nováčkovské sezoně. Sedmnáctiletý závodník získal jistotu v předposlední Velké ceně sezony v Portugalsku, kterou po dramatickém závěru ovládl. Jeho jediný rival Ital Dennis Foggia v závěru upadl a přišel o šanci šampionát ještě zdramatizovat.

Aktualizováno Portimao (Portugalsko) (Aktualizováno: 13:48 7. 11. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pedro Acosta v čele závodu Moto3

Pedro Acosta v čele závodu Moto3 | Foto: Marcelo Del Pozo | Zdroj: Reuters

Filip Salač, který do Grand Prix Algarve odstartoval z deváté příčky na roštu, dojel na 11. místě. Po penalizaci Jihoafričana Darryna Bindera, jenž v posledním kole sestřelil Foggiu, se v konečném hodnocení posunul na desátou příčku.

V Mexiku vystartuje z pole position Bottas, lídr Verstappen skončil v kvalifikaci třetí

Číst článek

Acosta se v Portimau prodral k šestému vítězství v sezoně ze 14. místa na startu a před závěrečným závodem ve Valencii má 259 bodů. Před Foggiou vede o nedostižných 46 bodů. V příštím ročníku Španěl přestoupí do vyšší kategorie Moto2.

Na dalších místech na stupních vítězů se po dramatickém závěru umístili Andrea Migno a Niccoló Antonelli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít