Evropská a Konferenční liga UEFA

Havířov po odvolání trenéra dokázal zaskočit vedoucí Třebíč, Vsetín ve šlágru porazil Jihlavu

Vedoucí Třebíč podlehla v 19. kole první ligy předposlednímu Havířovu 1:2 v prodloužení a připsala si druhou porážku za sebou. Náskok Horácké Slavie před druhými Litoměřicemi, které zvítězily nad Benátkami nad Jizerou 5:2, se tak snížil na pět bodů. Třetí Vsetín ve šlágru kola porazil Jihlavu 4:2.

Slavící hokejisté Havířova
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Havířov po odvolání trenéra Jiřího Režnara vedli v Třebíči jeho dosavadní asistent Petr Sikora a manažer klubu Pavel Zdráhal, ale dokázali favorita překvapit.

Pro Třebíč to byla v 18. duelu v sezoně teprve třetí prohra a v devátém vystoupení doma ztratila vůbec první body.

Třebíč vedla od 25. minuty, kdy otevřel skóre Ladislav Bittner. Havířov odpověděl 115 sekund před koncem druhé třetiny díky Jiřímu Severovi.

Po 66 vteřinách nastavení dovršil obrat Vlastimil Dostálek a Havířov se radoval poprvé po třech porážkách v řadě.

Litoměřice po čtyřech porážkách z uplynulých šesti duelů další ztrátu nedovolily. Hattrickem jim zařídil výhru Fin Riku Sihvonen, který si se 17 góly upevnil vedení v tabulce střelců. Nejdříve v čase 31:52 v početní výhodě otevřel skóre a ve 44. minutě zvýšil na 2:0.

Za Benátky nad Jizerou snížil Filip Jansa, ale v 54. minutě dokonal v přesilovce hattrick Sihvonen. Hosté se ještě vrátili do hry v další početní výhodě díky Adamu Měchurovi, ale výhru Stadionu ještě pojistili Ondřej Procházka a Martin Kadlec.

Vsetín natáhl vítěznou sérii na pět utkání, jihlavská Dukla naopak po šňůře pěti výher poprvé neuspěla. Valaši získali v úvodním dějství dvoubrankové vedení díky využité přesilovce Jana Bergra a trefě Romana Půčka.

V čase 29:29 snížil Matěj Zadražil, ve 37. minutě vrátil Vsetínu dvoubrankový náskok Adam Hořanský a 73 sekund před druhou pauzou opět dostal Duklu na kontakt Tomáš Harkabus.

O pojistku se postaral 42 vteřin před koncem v oslabení při power-play Jihlavy do prázdné branky Vít Jonák.

I devátý domácí duel v sezoně vyhrál Přerov, který zdolal Šumperk 4:3 v prodloužení. Na úvodní trefu Zubrů ze 4. minutě, o kterou se postaral Jan Svoboda, sice odpověděl v polovině úvodní části v přesilové hře Lukáš Žálčík, ale ve druhé třetině Přerov dvěma góly unikl na 3:1.

Nejdříve skóroval 49 sekund po první pauze Daniel Krenželok a ve 28. minutě využil přesilovku pěti proti třem Jakub Svoboda.

Draci díky gólům Petra Kratochvíla v početní výhodě a Petra Gewieseho vynutili nastavení, v kterém v čase 62:37 rozhodl Jakub Svoboda.

Slavia se po sérii sedmi porážek veze už pět utkání na vítězné vlně. Doma v Edenu zdolala Frýdek-Místek 2:1 po samostatných nájezdech.

Pražany dostal 10 sekund před koncem první třetiny v přesilové hře do vedení Tomáš Pšenička a po osmi minutách druhé části vyrovnal Jonáš Peterek.

V nájezdech se prosadil jako jediný Lukáš Žejdl. Frýdek-Místek si připsal čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

Na pátou výhru za sebou dosáhlo Vrchlabí, které zdolalo Kolín 4:3. Za vítěze skóroval dvakrát slovenský útočník Marek Hecl, za Kozly dal dvě branky Dominik Zumr. Kolín prohrál počtvrté z posledních čtyř duelů.

Po dvou prohrách zabrala Poruba, která doma zvítězila nad beznadějně poslední Kadaní 6:1. Dvěma góly a asistencí se na tom podílel Petr Stloukal, tři přihrávky zaznamenal Šimon Szathmáry. Trhači stále čekají na první bod v ročníku.

Pátou porážku z uplynulých šesti duelů si připsalo Ústí nad Labem, které prohrálo v Sokolově vysoko 2:8. Čtyřmi body za gól a tři asistence k tomu přispěl obránce Jan Pohl a dvě branky a jednu přihrávku si připsal útočník Adam Křemen.

Výsledky 19. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha - Frýdek-Místek 2:1 po nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. T. Pšenička, rozhodující nájezd Žejdl - 28. Peterek. Rozhodčí: Jechoutek, Čáp - Jindra, Horažďovský. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 584.

Sokolov - Ústí nad Labem 8:2 (1:0, 5:1, 2:1)
Branky: 18. a 38. Křemen, 24. Jurčík, 28. Tomi, 30. Prošek, 31. Kružík, 45. Šik, 50. J. Pohl - 22. Vrdlovec, 57. V. Brož. Rozhodčí: Wagner, Hucl - Belko, Coubal. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 472.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 5:2 (0:0, 1:0, 4:2)
Branky: 32., 44. a 54. Sihvonen, 59. O. Procházka, 60. M. Kadlec - 48. Jansa, 57. Měchura. Rozhodčí: Zubzanda, Petružálek - Hnát, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:2. Diváci: 950.

Poruba - Kadaň 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
Branky: 42. a 51. Stloukal, 7. Urbanec, 13. Korkiakoski, 38. Jenyš, 58. Bitten z tr. střílení - 47. Z. Zabloudil. Rozhodčí: Mrkva, Marek - Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 659.

Vsetín - Jihlava 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 12. Berger, 19. R. Půček, 37. Hořanský, 60. Jonák - 30. M. Zadražil, 39. T. Harkabus. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Konvička, Hranoš. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3020.

Přerov - Šumperk 4:3 v prodloužení (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 28. a 63. Jakub Svoboda, 3. Jan Svoboda, 21. D. Krenželok - 10. Žálčík, 43. Kratochvíl, 54. Gewiese. Rozhodčí: Ondráček, Šindel - Gančarčík, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 1007.

Vrchlabí - Kolín 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky: 11. a 38. Hecl, 17. T. Zeman, 50. J. Zdráhal - 47. a 54. Zumr, 4. J. Veselý. Rozhodčí: Pilný, Květoň - Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 693.

Třebíč - Havířov 1:2 v prodloužení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. L. Bittner - 39. Severa, 62. Dostálek. Rozhodčí: Čech, Skopal - Kreuzer, Bělohlav. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1036.