Úterý 23.4 17:00 - Muzeum Středního Pootaví, Strakonice

• Klub deskových her

Úterý 23.4 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Fotbalisté Dynama doma porazili Mladou Boleslav

Autor: Jan Škrle.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Velmi cenné vítězství si připsali fotbalisté SK Dynamo České Budějovice před reprezentační přestávkou v dnešním zápase 14. kola Fortuna:ligy doma proti Mladé Boleslavi. Středočeši v posledních týdnech nabrali slušnou formu, když výrazně potrápili v lize Spartu a následně vyřadili z poháru Plzeň, ale na jihu Čech neuspěli. Svěřenci trenéra Karla Jarolíma se sice dostali po půlhodině brankou Milana Škody do vedení, ale budějovický forvard Fortune Bassey hned po minutě vyrovnal, když využil přesný přízemní centr Čoliče – 1:1. Otočku ve výsledku pak po změně stran obstaral Matěj Mršič po průnikové přihrávce Van Burena – 2:1.

Dynamo právě svého dnešního soupeře díky vítězství přeskočilo v tabulce, aktuálně má po 14 zápasech 18 bodů a je sedmé. Nyní následuje už zmíněná reprezentační přestávka. Po ní hrají Jihočeši v sobotu 20. listopadu na trávníku Bohemians.

SK Dynamo ČB – FK Mladá Boleslav 2:1

(1:1). Branky: 31. Bassey, 62. Mršič – 30. Milan Škoda. ŽK: 3–1 (Čolič, Brandner, Sladký – Dancák). Rozhodčí: Orel – Mokrusch, Slavíček. Přihlíželo 1694 diváků.

České Budějovice: Vorel – Sladký, Havel, Králik, Čolič – Hora, Hellebrand (65. Valenta) – Van Buren (65. Brandner), Mihálik, Mršič (71. Talovierov) – Bassey (90. Michal Škoda).

Mladá Boleslav: Šeda – Preisler, Karafiát, Suchý – Mašek (70. Fila), Dancák (90. Stránský), Hlavatý (75. Ladra), Jurásek – Skalák (75. Smrž), Milan Škoda, Ewerton.

Hodnocení trenérů

David Horejš, České Budějovice: Další nesmírně důležité vítězství. Věděli jsme, že má Boleslav velmi dobrou ofenzívu, na kterou jsme se chystali. Zpočátku jsme byli nepřesní, nedařilo se nám kombinovat. Po poločase jsme nabádali hráče, ať hrají trpělivě. Rozhodl gól Matěje Mršiče, přestože nás soupeř v závěru trochu přitlačil. Výhry si nesmírně vážíme, před pauzou jsou to skvělé tři body.

Karel Jarolím, Mladá Boleslav: Nevstoupili jsme do utkání špatně, hru jsme měli pod kontrolou a dostali se také do vedení. Všechno nám nahrávalo do karet, ale bohužel to trvalo jenom krátce. Vzápětí jsme totiž nechali soupeře vyrovnat. Do druhého poločasu jsme hráče upozorňovali na věci, které nám nefungovaly. Zpátky do vedení jsme mohli po šanci Jirky Skaláka, jenže prosadili se až domácí, když využili naší laciné chyby. V závěru jsme se snažili alespoň vyrovnat, ale nepovedlo se nám to.