Vstupenky online

Junioři proti Warriors ukončili sérii proher, hattrickem pomohl Horský

Andrea Harmuthová • 05.11.2021

Zápas s Warriors měl vzestupnou tendenci. První třetina patřila domácím, v té druhé se ale rozstříleli i hosté, kteří skóre brzy srovnali. Jenže Vsetín byl vždy o krok před nimi. Domácí tak nakonec zvítězili rozdílem tří branek. Hatrrick si připsal Matyáš Horský, další dvě branky vstřelil Adam Sýkora. Valaši ukončili sérii proher a z poslední příčky se vyhoupli na třetí místo.

Liga juniorů - 15.kolo pá 5.11.
VHK ROBE Vsetín
HCM Warriors Brno
5:2(1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. Horský (Sviták, Macík), 36. Horský (Sviták, Sýkora), 44. Sýkora (Broža), 51. Horský, 54. Sýkora (Sviták, Broža) – 27. Staněk (Holotík, Mareček), 41. Heinrich (Marčík, Kelbl). Rozhodčí: Vaněk – Bařinka, Kociňák. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Macík, Houser (C), Fojtík, Prčík, Liss, Sýkora, Čapka, Sviták – Janíček, Maštalíř, Jurek, Horský, Sopek, Lavička, Bednařík (A), Broža.
HCM Warriors Brno: Vystavěl – Milotinský, Orsech, Mahdal (A), Kala, Vacek, Mlčoch, Mareček, Brokeš – Rašovský (C), Zelinka, Novotný, Harásek, Holotík, Staněk, Marčík (A), Kelbl, Heinrich.

První třetina byla poněkud pomalejší a viděli jsme v ní mnoho vyloučení. Do útoku se nejprve dostali hosté, ale než z něj stačili cokoliv vytěžit, rozhodčí pískal vyloučení. Valaši však nabídnutou přesilovku nevyužili. Šanci měli i Warriors, ale ani jim se přesilovka nevydařila. Hra se odehrávala především ve středním pásmu a šance na obou stranách zhatili gólmani. První branku utkání vstřelili domácí během přesilové hry. Matěj Sviták nahrál na blízko stojícího Matyáše Horského, který poslal puk pod gólmanovy betony. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhé periody vstoupili Valaši plní elánu a hned se hrnuli do útoku. Brňané jim ale kotouč sebrali a pálili na Tkadlece. Ten ale všechny střely zastavil. Hra se poté přelévala z jedné strany na druhou, žádný z týmů se neudržel na puku příliš dlouho. Ve 27. minutě se před vsetínského brankáře protlačil Adam Staněk, který rychlou střelou vymetl pavučiny v jeho svatyni. Vsetínští se snažili rychle zareagovat, jejich pokusy ale hostující gólman vychytal. Warriors vyrovnávací branka nabudila a tlačili se víc a víc do útoku. Byl to ale Vsetín, který skóroval. Matyáš Horský dorážel střelu, kterou poslal na Vystavěla jeho spoluhráč Martin Sviták, a opět tak poslal domácí do vedení. Vsacané tak po druhé dvacetiminutovce stále drželi vedení.

Hned v úvodu posledního dějství Brňané srovnali skóre. Nepřehledné situace před Tkadlecovou brankou využil David Heinrich a dostrkal kotouč za brankovou čáru. Následovala opět pasáž hry, kdy ani jeden z týmů neměl herně navrch. Nerozhodný stav prolomili Vsetínští, když přesnou střelou z mezikruží skóroval Adam Sýkora. Tempo se oproti předchozím třetinám značně zrychlilo a oba celky si nedarovaly ani centimetr ledu. Na puku byli ale více domácí. Do třetice se trefil opět Matyáš Horský, který poslal střelu k levé tyčce a navýšil vedení Valachů. V závěru utkání se za Vsacany trefil ještě Adam Sýkora, který si tak v tomto zápase připsal již druhou branku. Warriors už další branku nepřidali, ačkoliv měli mnoho šancí. Například ve dvou nabídnutých přesilovkách. Body tak zůstávají doma a junioři přerušili sérii několika porážek.

Ohlasy k utkání

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Do zápasu jsme nastoupili s tím, že musíme vyhrát. Chystali jsme se na to, jak psychicky, tak jsme zkoušeli různé varianty podle toho, co jsme věděli, že soupeř hraje. Věděli jsme, že oni nás moc nenapadají, takže jsme zkoušeli trochu zrychlit zezadu, což nám vyšlo. Hned ze začátku jsme dali gól, což nás trošku povzbudilo. Potom po nějaké chybě ve druhé třetině jsme měli trošku úpadek po jejich gólu, ale myslím si, že jsme se dostali zpátky do zápasu. Chtěl bych poděkovat kluků za odvedený výkon kluků. Hráli jsme to, co jsme chtěli, plnili povinnosti. Za mě dobré. Jasně jsme je přestříleli. Jenom takhle pokračovat dál.