Nečas završil obrat Caroliny, Voráček u výhry Columbusu dvakrát asistoval

ČTK ČTK
4. 11. 2021 6:22
Český hokejový útočník Martin Nečas vítězným gólem pomohl Carolině k obratu na ledě Chicaga. Hurricanes porazili tápající Blackhawks 4:3 a po devíti zápasech zůstávají stoprocentní. Zvítězil také Columbus, který i díky dvěma asistencím Jakuba Voráčka porazil Colorado 5:4 v prodloužení.
Martin Nečas
Martin Nečas | Foto: Reuters

Nečas svým druhým gólem v sezoně zakončil obrat Caroliny z 1:3 na 4:3. Brněnský rodák v pravém kruhu přebral nahrávku Sebastiana Aha, našel si prostor a střelou přes bránícího Setha Jonese procpal puk za gólmana Marca-André Fleuryho.

Chicago, v jehož dresu odehrál lehce přes 21 minut český útočník Dominik Kubalík, pokračuje v mizerném vstupu do sezony. Blackhawks z dosavadních jedenácti duelů vyhráli pouze jediný a v tabulce celé NHL jsou se čtyřmi body předposlední. Hůře na tom je poze Arizona, která na své první vítězství stále čeká.

Columbus na ledě Colorada zvládl druhé prodloužení za sebou a posunul se na pátou příčku Východní konference. První bod v utkání si Voráček připsal ve 42. minutě, kdy z otočky našel před brankou stojícího Colea Sillingera, jenž svou druhou brankou v kariéře srovnal na 2:2.

Blue Jackets se v gólově bohaté třetí třetině dostali do vedení 4:2, ale hokejistům Avalanche znamenitě vyšel čtyři a půl minuty dlouhý risk bez brankáře a poslali zápas do prodloužení. V rozhodujícím momentě zápasu pomohl Columbusu svou druhou přesnou nahrávkou v duelu Voráček. Český reprezentant se u pravého mantinelu zbavil obránce, počkal si na najíždějícího Jakea Beana a kanadský bek střelou z osy hřiště zařídil Columbusu šestou výhru v sezoně.

Výsledky NHL: Los Angeles - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech, Chicago - Carolina 3:4, Edmonton - Nashville 5:2, Colorado - Columbus 4:5 po prodl.

2. Winnipeg 9 5 2 2 32:29 12
3. Minnesota 9 6 0 3 27:30 12
4. Nashville 10 5 0 5 28:29 10
5. Colorado 9 4 1 4 28:32 9
6. Dallas 9 3 2 4 18:26 8
7. Chicago 11 1 2 8 25:42 4
8. Arizona 10 0 1 9 13:42 1