PSG přišlo o výhru v Lipsku, Real slaví díky Benzemovi. Liverpool postupuje

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Realu Madrid porazili doma ve 4. kole skupiny Ligy mistrů Šachtar Doněck 2:1. Oba góly "bílého baletu" vstřelil Karim Benzema. AC Milán na San Siru remizoval s Portem 1:1 a stále čeká na první výhru v hlavní fázi soutěže. Lipsko doma remizovalo s PSG 2:2, když srovnalo v nastavení z penalty. Liverpool a Ajax postoupily do osmifinále Ligy mistrů. Liverpool zdolal Atlético Madrid 2:0, Ajax vyhrál v Dortmundu 3:1.

Liverpool skóroval v rozmezí 13. až 21. minuty zásluhou Joty a Maného, jimž přihrál Alexander-Arnold. Od 36. minuty hrál úřadující španělský mistr bez vyloučeného Felipeho. Atlético dohrávalo v oslabení proti Liverpoolu i v domácím utkání. "Reds" si ve skupině udrželi stoprocentní bilanci a od dubna neprohráli 25. soutěžní duel za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord z roku 1982.

AC Milán proti Portu inkasoval po pěti minutách a dvou vteřinách, o což se postaral Díaz. "Rossoneri" doma v Lize mistrů obdrželi gól rychleji pouze v listopadu 1994 s Ajaxem Amsterodam. Svěřenci trenéra Pioliho vyrovnali v 61. minutě díky vlastní brance Mbemby a do tabulky si připsali premiérový bod. Poprvé v dějinách soutěže milánský tým nevyhrál ani jeden z úvodních čtyř duelů skupiny. Porto je ve skupině B druhé o bod před Atléticem.

Dortmund se proti Ajaxu od 29. minuty musel obejít bez vyloučeného Hummelse. Přesto se ujal vedení díky Reusově penaltě. Ajax však od 72. minuty třikrát skóroval. Trefili se Tadič, Haller a Klaassen. Rovněž obhájce nizozemského titulu vyhrál ve skupině počtvrté.

Kromě Liverpoolu a Ajaxu jsou jistými účastníky osmifinále také Bayern Mnichov a Juventus Turín.

Na Dortmund se bodově dotáhl Sporting Lisabon po triumfu 4:0 nad Besiktasem Istanbul. Dvakrát se mezi střelce zapsal Pedro Goncalves.

Lipsko proti PSG poslal do vedení v osmé minutě Nkunku. Poté Silva nedokázal zvýšit z penalty a Wijnaldum do konce úvodního dějství obrátil stav. Ve druhé minutě nastavení však Szoboszlai z pokutového kopu srovnal.

O bod před Pařížany se do čela skupiny dostal finalista minulé sezony Manchester City. Po úvodní trefě Fodena si dal vlastní gól Stones. Ve druhé půli se prosadili Mahriz, Sterling a Gabriel Jesus.

Třiatřicetiletý Benzema se za Real poprvé prosadil ve 14. minutě. Francouzský reprezentant vstřelil 1000. gól madridského celku v historii Poháru mistrů evropských zemí respektive Ligy mistrů. Druhý Bayern Mnichov jich má 759.

Šachtar srovnal v 39. minutě zásluhou Fernanda, jenže Benzema po hodině hry rozhodl. Na oba góly mu přihrál Vinícius Júnior. Real navázal na výhru 5:0 ze hřiště Šachtaru a oplatil mu dvě porážky z minulého ročníku skupiny Ligy mistrů.

Tým trenéra Ancelottiho vede skupinu D o dva body před Interem Milán, který zvítězil na půdě Šeriffu Tiraspol 3:1. Obhájce italského titulu vstřelil všechny branky po změně stran, kdy se postupně trefili Brozovič, Škriniar a Sánchez. Za Šeriff, který na Inter ztrácí bod, snížil Traoré.

Skupina A

Domácí: 8. Nkunku, 90+2. Szoboszlai

Hosté: 21. Wijnaldum, 40. Wijnaldum

Domácí: Gulácsi (C) – Simakan, Orban (46. Haidara), Gvardiol – Mukiele, Laimer (86. Henrichs), T. Adams (75. Olmo), Angeliño – Nkunku, Forsberg (59. Szoboszlai) – André Silva (59. Y. Poulsen).

Hosté: G. Donnarumma – Hakimí, Marquinhos (C), Kimpembe, N. Mendes – Wijnaldum (85. A. Herrera), Danilo Pereira, I. Gueye – Di María (85. Kehrer), Mbappé (90+4. Icardi), Neymar.

Náhradníci

Domácí: Martínez, Haidara, Poulsen, Szoboszlai, Olmo, Moriba, Novoa, Henrichs, Kampl

Hosté: Navas, Letellier, Icardi, Dagba, Kurzawa, Herrera, Diallo, Draxler, Kehrer, Dina Ebimbe

Karty

Domácí: T. Adams, Marsch, Simakan, Y. Poulsen

Hosté: Danilo Pereira, Kimpembe, N. Mendes, Neymar, G. Donnarumma, A. Herrera

Andreas Ekberg – Mehmet Culum, Stefan Hallberg (všichni SWE)

Red Bull Arena, Lipsko

Domácí: 15. Foden, 54. Mahríz, 72. Sterling, 90+2. Jesus

Hosté: 17. Stones (vl.)

Domácí: Ederson – Walker (80. Zinčenko), Stones, Laporte, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, B. Silva (75. De Bruyne) – Mahríz (68. Sterling), Foden (80. Palmer), Grealish (68. Jesus).

Hosté: Mignolet – Mechele, Hendry, Nsoki, Sobol (72. Ricca) – Mata (78. Van der Brempt), Rits (78. Mbamba), Vanaken, Vormer (C) – Lang (78. Dost), De Ketelaere (87. Sowah).

Náhradníci

Domácí: Carson, Steffen, Dias, Aké, Jesus, Sterling, Zinčenko, De Bruyne, Fernandinho, Palmer

Hosté: Lammens, Wesley, Ricca, Maouassa, Izquierdo, Sowah, Van der Brempt, Dost, Mbamba

Lahoz – Devís, del Palomar (všichni ESP)

Hosté: 6. L. Díaz

Domácí: Tătăruşanu – Calabria (46. Kalulu), Tomori, A. Romagnoli (C), Hernández – Tonali (68. Kessié), Binnásir – Saelemaekers, B. Díaz (68. Krunić), Leão (85. Maldini) – Giroud (76. Ibrahimović).

Hosté: D. Costa – Mário, Pepe (C), Mbemba, Sanusi – Otávio (86. Toni Martínez), Grujić, S. Oliveira (70. Vitinha), L. Díaz (79. B. Costa) – Evanilson (79. Conceição), Taremí (86. Pepê).

Náhradníci

Domácí: Jungdal, Mirante, Ibrahimović, Kjaer, Kalulu, Maldini, Krunić, Bakayoko, Kessié, Gabbia

Hosté: Marchesín, Cardoso, Conceição, Pepê, Corona, Manafá, Vitinha, Costa, Martínez, Nanú, Vieira

Karty

Domácí: Tomori

Hosté: Grujić, Mbemba, Vitinha, Conceição

Clément Turpin (FRA) – Nicolas Danos (FRA), Cyril Gringore (FRA)

Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán

Domácí: 13. Diogo Jota, 21. Mané

Hosté:

Domácí: Alisson – Alexander-Arnold (90+4. N. Phillips), V. van Dijk, Matip, Tsimikas – Oxlade-Chamberlain (78. Minamino), Fabinho (59. Th. Alcântara), J. Henderson (C) – M. Salah, Diogo Jota, Mané (46. Firmino, 78. Origi).

Hosté: Oblak – Felipe, J. Giménez, Hermoso – Trippier, Á. Correa (75. Serrano), de Paul, Koke (C) (69. Cunha), Carrasco (69. Vrsaljko) – L. Suárez (59. H. Herrera), Félix (59. Lodi).

Náhradníci

Domácí: Adrián, Kelleher, Konaté, Alcântara, Robertson, Minamino, Phillips, Williams, Firmino, Origi, Morton

Hosté: Lecomte, Lodi, Herrera, Cunha, Vrsaljko, Serrano, González, Martín, Iturbe

Hosté:

Domácí: Adán – Feddal, Coates (C), Inácio – Porro (17. Esgaio), Palhinha, Nunes (60. Braganca), Reis (72. Vinagre) – Sarabia, Paulinho (60. N. Santos), P. Gonçalves (72. Cabral).

Hosté: Destanoglu – Uysal, Welinton, Montero (46. Teixeira), R. Yilmaz – Topal, Josef – R. Ghezzal (78. Töre), Hutchinson (C) (61. Uçan), Larin (61. Bozdogan, 83. Özyakup) – Karaman.

Náhradníci

Domácí: Paulo, Braganca, Cabral, Esgaio, Tabata, Santos, Neto, Ugarte, Vinagre, Virginia

Hosté: Günok, Nsakala, Meraş, Bozdogan, Özyakup, Saatçı, Teixeira, Uçan, Töre

Karty

Hosté: Josef, Larin, Josef

Karasev – Demeško, Gavrilin (všichni Rusko)

Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků)

Domácí: 37. Reus

Hosté: 72. Tadić, 83. Haller, 90+3. Klaassen

Domácí: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji – M. Wolf (58. Passlack), Witsel, Bellingham, T. Hazard (34. Pongračić) – Reus (C) (76. Knauff), Brandt – Tigges (76. Malen).

Hosté: Pasveer – Mazraoui, J. Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez (46. Klaassen), S. Berghuis (67. Kudus), Gravenberch – Antony, Haller, Tadić (C).

Náhradníci

Domácí: Hitz, Zagadou, Pongračić, Reinier, Passlack, Moukoko, Malen, Knauff, Raschl

Hosté: Gorter, Setford, Schuurs, Rensch, Tagliafico, Klaassen, Labyad, Kudus, Taylor, Neres, Danilo, Daramy

Karty

Domácí: Hummels (č), Knauff

Hosté: E. Álvarez

M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG)

Hosté: 39. Fernando

Domácí: Courtois – Carvajal (66. Nacho Fernández), Militao, Alaba, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (C) (79. Jović), Vinícius Júnior.

Hosté: Trubin – Dodô, Marlon, Matvijenko, Ismaily – Stěpaněnko (C) (80. Sudakov) – Tetê (80. Marlos), Maycon, Patrick (80. Antônio), Mudryk (71. Solomon) – Fernando (86. Dentinho).

Náhradníci

Domácí: Asensio, Blanco, Camavinga, Fernández, Fuidias, Gutiérrez, Hazard, Isco, Jović, Vallejo, Marcelo, Lunin

Hosté: Antônio, Bondarenko, Dentinho, Konopljanka, Kornijenko, Kryvcov, Marlos, Pjatov, Sudakov, Sikan, Solomon, Vitão

Karty

Domácí: F. Mendy, Casemiro

Hosté: Dentinho

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

Domácí: 90+2. Traore

Hosté: 54. Brozović, 66. Škriniar, 82. Alexis Sánchez

Domácí: G. Athanasiadis – Costanza, D. Arboleda, Dulanto (C), Cristiano – S. Thill, Addo (62. Radeljić) – Traore, Kolovos (73. Bruno), Castañeda – Jachšibojev (81. Julien).

Hosté: Handanovič (C) – Škriniar, de Vrij (85. Ranocchia), Bastoni – Darmian (46. Dumfries), Barella, Brozović, Arturo Vidal, Dimarco (64. Perišić) – Džeko (81. Correa), Lautaro Martínez (81. Alexis Sánchez).

Náhradníci

Domácí: Celeadnic, Pașcenco, Radeljić, Belousov, Julien, Cojocari, Bruno, Cojocaru

Hosté: Radu, Dumfries, Gagliardini, Sánchez, Vecino, Kolarov, Sensi, Ranocchia, Perišić, Correa, Çalhanoğlu, D'Ambrosio

Karty

Domácí: Addo, Cristiano, Kolovos, Costanza

Hosté: Darmian, Škriniar

Zwayer – Foltyn, Achmüller (všichni GER)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.