Basketbalistky USK deklasovaly v Evropské lize Salamancu. Nejlepší střelkyní byla Condeová

Basketbalistky USK Praha deklasovaly v domácím utkání 5. kola Evropské ligy dosud neporaženou Salamancu 80:55 a připsaly si třetí triumf v soutěži. Nejlepší střelkyní českého celku proti úřadujícím euroligovým vicemistryním byla s 21 body María Condeová, o šest méně přidala Brionna Jonesová. Ve španělském týmu zaznamenala 13 bodů Katie Lou Samuelsonová.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

María Condeová z USK Praha a Leona Rodriguezová ze Salamanky v zápase Evropské ligy | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

České šampionky rozhodly o výrazném rozdílu především v závěrečné čtvrtině, kterou vyhrály 22:9. Připsaly si ve vzájemných zápasech se Salamancou čtvrté vítězství po sobě.

Basketbalistky USK Praha znají soupeřky pro základní skupinu Euroligy, čekají je i úřadující šampionky

Číst článek

Hráčky USK chtěly zapomenout na poslední porážku z haly Jekatěrinburgu, kde kapitulovaly po koši v poslední sekundě (73:75). Pražanky měly dobrý vstup a díky bodovém příspěvku celkem sedmi hráček vyhrály úvodní část 21:18.

Svěřenky trenérky Hejkové pokračovaly v bojovném výkonu i ve druhé čtvrtině a navzdory sedmi bodům Marie Fasulové se držely stále ve vedení. Vedle rychlých protiútoků se spoléhaly i na podkošový důraz Jonesové, zatímco v prvním poločase vyslaly jen jeden tříbodový pokus.

K Jonesové se přidala střelecky Španělka Condeová a USK se dostal do vedení o osm bodů (37:29). Salamanca v závěru poločasu dokázala snížit jen na 33:39.

‚Větší konkurence by byla pro český basketbal lepší.‘ Dominance USK trvá, vyrovnané zápasy skoro nejsou

Číst článek

Hostující hráčky sice v úvodu druhé půle zvýšily důraz na doskocích a dotáhly se brzy na dva body, USK ale díky trojce Oblakové nastartoval desetibodovou šňůru, po níž vedl 49:37. Hlavní tahounkou byla v ten moment při rychlých brejcích Condeová.

Trenér Salamancy Roberto Iniguez si vzal oddechový čas a jeho hráčky se vrátily sérií pěti bodů na dostřel, ale závěr třetí části patřil opět USK. Domácí tým se díky dvěma trojkám kapitánky Oblakové dostal před závěrečnou desetiminutovkou do dvanáctibodového trháku.

V závěrečné čtvrtině hráčky USK trestaly z rychlých brejků každou ztrátu a zlomily veškerý odpor soupeře. Zaplněná Královka aplaudovala nejen nejlepší střelkyni Condeové, ale také Draganě Stankovičové, která zaznamenala čtyři bloky, nebo Alysse Thomasové, jež s osmi body, osmi doskoky a 11 asistencemi atakovala triple double.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít