ReportážeU-19

Derby bez vítěze

Devatenáctka remizovala v derby 1:1

Sdílet

Smírem. Tak skončilo derby devatenáctek v rámci 14. kola Celostátní ligy U19. Sparťané se ujali vedení ve dvacáté minuty, kdy se prosadil kapitán Vydra. Soupeř však záhy odpověděl vyrovnávacím gólem po rohovém kopu. Zbytek šancí již pochytali brankáři obou mužstev a Sparta remizovala s odvěkým rivalem 1:1.
Na závěr října přivítalo hráče více než přívětivé počasí. Strahov oslnily ostré sluneční paprsky a další derby mezi Spartou a tím druhým týmem mohlo začít. Po klidnějším začátku to byli svěřenci trenéra Kopáňka, kteří poprvé zahrozili. Ve třinácté minutě si míč navedl na hranici šestnáctky Osmani a vypálil. Zablokovaný pokus se odrazil přímo k Jedličkovi, který neváhal a poslal míč opět na branku. Těsně přestřelil.
Ve dvacáté minutě si hráči v rudých dresech vybojovali výhodu volného přímého kopu. Hostující obrana sice dokázala první centr odvrátit, ale míč se velmi rychle vrátil až za defenzivní řadu, kam si naběhl Vydra, obhodil si obránce a umístěnou střelou otevřel skóre utkání – 1:0.
Vedení starších dorostenců však trvalo jen pár desítek vteřin. Soupeř vyrovnal po rohovém kopu – 1:1.
Jednobrankový náskok mohl Spartě vrátit Ševínský, ale na centr Kaštánka jen o kousek nedosáhl.
O přestávce sáhl trenérský štáb v čele s trenérem Kopáňkem k jedné změně, místo Váni naskočil Michl. Defenziva sešívaných musela být na pozoru, protože Michl soupeři nic nedaroval a v soubojích o každý míč cítit. Ve druhém poločase se ukázali hlavně oba brankáři. Sparta se tradičně mohla spolehnout na výborně chytajícího Ulricha a naděje červenobílých držel Kolodziej.
Sparta hrozila hlavně ze standardních situací, ale žádný z pokusů se nevešel mezi tři tyče. Střídající Michl se dokonce dostal až za obranu a z úhlu postupoval na brankáře, kterému udělal kličku, ale zpětný pas nenašel nikoho ze spoluhráčů. V samotném závěru si skvěle seběhl na přední tyč kapitán Vydra a tečí chtěl překvapit gólmana vršovických. Míč mu ke smutku všech sparťanů o kousek sklouzl a nerozvlnil síť.
Sparta remizovala v derby 1:1 a před sebou má dvě podzimní kola – na Baníku a v Karviné.
1 / 67
AC Sparta Praha U19 – SK Slavia Praha 1:1 (1:1)
Branky: 20. Vydra – 21. Toula. ŽK: Vydra, Stárek – Hunal, Behenský, Beránek. Rozhodčí: Machač – Maiello, Gunitš. Počer diváků: 150 diváků.
Sparta: Ulrich – Jedlička, Osmani, Váňa (46. Michl), Ševínský, Lilling, Kaštánek, Vydra, Stárek, Kaufman, Hruška (85. Škoda).
Slavia: Kolodziej – Fatrdle, Hunal, Behenský, Beránek, Novák, Žitný, Vorel, Trédl (79. Pudil), Jelínek (90. Biegon), Toula (85. Dvořák).