J&T Banka Ostrava Beach Pro

Chen s přehledem ovládl Kanadskou brusli. Závod žen si podmanily Rusky

Minulý týden překvapivě prohrál v Las Vegas, z neúspěchu se ale Nathan Chen oklepal rychle. Trojnásobný mistr světa v krasobruslení dominoval na Kanadské brusli a závod mužů vyhrál s více než šedesátibodovým náskokem před dalším Američanem, Jasonem Brownem. Patnáctiletá Kamila Valijevová porazila zkušenější krajanky a slaví triumf v závodě žen.

Dvaadvacetiletý Chen se rehabilitoval za třetí místo v Americké brusli, kde našel přemožitele po 14 vítězných závodech. Oproti výkonu v Las Vegas obdržel v součtu za krátký program a volnou jízdu 307,18 bodu, skoro o 40 víc než minule. Nijak se na něm nepodepsal incident jeho trenéra Rafaela Arutuniana, který podle agentury AP přišel o akreditaci kvůli neúmyslnému porušení koronavirových pravidel a soutěž sledoval jen z hlediště.

"Dokázal jsem se soustředit jen na svoje bruslení. Naučil nás, abychom byli hodně soběstační," řekl Chen, favorit na triumf na olympijských hrách v Pekingu. V Pchjongčchangu 2018 byl pátý a to byla také do minulého týdne jeho poslední porážka.

Michal Březina, který skončil minulý týden šestý a obsadil pozici nejlepšího Evropana, se závodu ve Vancouveru nezúčastnil.

Soutěž žen skončila trojnásobným triumfem Rusek v čele s patnáctiletou loňskou juniorskou mistryní světa Kamilou Valijevovou. Nejlepšími tanečníky byli dom