SPA - TAB 5:2 - Osmá říjnová výhra dorostu

14., neděle 31. 10. 2021
Sparta - Tábor SPA - TAB
Sparta: Hrabal – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Bjakov, Vrabec – Stepančuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry, Skuratov, Poláček, Křišťan, Žmola
Tábor: Tesař – Bůžek, Šťastný, Cícha, Ondřej, Šíma – Křepelka, Šindelář, Kofroň, Špánek, Kupka, Fábera, Klatovský, Sochůrek, Seidl, Pospíchal
Branky a nahrávky: 34. Fábry (Vašíček), 35. Vašíček (Stepančuk), 51. Fábry (Vašíček), 56. Stepančuk (Fábry), 60. Fábry (Vašíček) – 33. Seidl (Šindelář, Kofroň), 55. Seidl (Šindelář, Cícha). Rozhodčí: Hacaperka – Bernard, Thuma. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Dorostenci Sparty potvrdili skvělý říjen, když vyhráli i osmé utkání v desátém měsíci! Svěřenci Tomáše Netíka a Františka Ptáčka čelili bojovnému soupeři z Tábora, který s jistým brankářem Jiřím Tesařem dlouho odolával, ale také díky hattricku Andreje Fábryho a čtyřbodovému Martinu Vašíčkovi sparťané zvítězili 5:2.

Komentář

Sparta vstoupila do utkání v roli favorita, což od prvních minut potvrzovala, ale bojovný Tábor s jistým Jiřím Tesařem v brance dával najevo, že se nedá lacino. Hosté hrozili zejména z brejků, ale na Michaela Hrabala nevyzráli a hostující brankář vytasil skvělý zákrok lapačkou proti střele Martina Vašíčka. Tlak Sparty následně otupila přesilovka hostů, ale stav se do konce třetiny i přes zajímavý průběh.

Ve druhé třetině sparťané pokračovali v aktivitě. Blízko gólu byl Martin Vašíček, jenž zakončoval na zadní tyčce do odkryté branky, ale Jiří Tesař se skvěle přesunul a zasáhl. Oba týmy pálily převážně mimo branku, načež přišel hodně zvláštní moment. Jan Seidl totiž překonal Michaela Hrabala střelou mezi betony, ale sudí rozpažil, protože se zdálo, že puk trefil tyčku. Táborští však protestovali, při nejbližším přerušení došlo k poradě sudích a gól byl zpětně uznán!

Jihočeši mohli vzápětí udeřit podruhé v krátkém sledu, ale tentokrát už opravdu trefili brankovou konstrukci. Sparta však nesložila zbraně, načež se nejprve prosadil Andrej Fábry a o deset vteřin později dokonal obrat Martin Vašíček. V závěru třetiny měl dvě velké příležitosti Petr Křišťan, ale Jiří Tesař výraznější manko odmítl skvělými zákroky.

Kdo by čekal, že je hotovo, mýlil by se. Sparta byla aktivnější, ale Tábor srdnatě vzdoroval a čekal na chyby. Jednu z nich mohl potrestat Adam Kofroň, ale přečíslení zakončil jen do Hrabalovy lapačky. Spartě nepomohly ani dva tresty hostů v krátkém sledu. Za polovinou třetiny zužitkoval důraz před brankou Andrej Fábry, čímž našemu dorostu vystřelil dvougólový náskok.

O necelé čtyři minuty později však bylo vyrovnáno, když domácí defenziva zaspala u branky a její nedůraz potrestal druhým gólem Jan Seidl. Po minutě a půl ale odmítl jakékoliv drama Bogdan Stepančuk, načež hosté nezužitkovali zajímavé přečíslení. V závěrečné minutě se Táborští ještě pokusili zabojovat, ale sparťané je zatlačili do pásma, kde Andrej Fábry prudkou dělovkou zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): Tábor byl urputným soupeřem, který měl dobrý pohyb a hrál dobře do těla. Trošku jsme se tomu v první polovině zápasu přizpůsobovali, ale paradoxně nám pomohl první inkasovaný gól. Pak jsme v jednom střídání rychle otočili, třetí třetina byla lepší a dali jsme další góly."