Sportovní zprávy

SOUHRN 19. KOLA: Třinec prodloužil sérii porážek Sparty, Pardubice otočily zápas s Kometou

Třinečtí hokejisté porazili ve šlágru 19. kola extraligy Spartu 4:2 a vedou tabulku stále o sedm bodů před Hradcem Králové, který zvítězil v Karlových Varech 4:1. Hradec má ale zápas k dobru. Třetí Pardubice po obratu zdolaly Kometu Brno 3:2 v prodloužení. Poslední Zlín neuspěl ve Vítkovicích a na třináctý Litvínov nadále ztrácí jedenáct bodů.

Radost hokejistů Třince
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Třinec - Sparta 4:2

Oceláři bodovali v extralize pošestnácté v řadě. Vítězstvím 4:2 nad Spartou navíc prodloužili sérii výher na šest zápasů. Obhájce titulu rozhodl v prostřední třetině, ve které odpověděl na vedoucí branku Michala Řepíka třemi góly během deseti minut. K obratu přispěl dvěma trefami Petr Vrána a třemi asistencemi Tomáš Kundrátek.

Sestřih a ohlasy utkání Třinec - Sparta

Mladá Boleslav - Plzeň 2:1

Bruslaři zdolali doma Plzeň 2:1 a dočkali se úspěchu poprvé po sérii čtyř porážek. Rozhodl o tom v 57. minutě útočník Pavel Kousal. Plzeň si připsala teprve třetí prohru z posledních jedenácti duelů. Ve slušně hraném utkání udělili rozhodčí Robin Šír a Tomáš Horák pouze jeden menší trest.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Plzeň

Pardubice - Brno 3:2 PP

Dynamo prohrávalo ještě před koncem druhé třetiny s Brnem 0:2, ale vyrovnalo dvěma góly v přesilovkách. Už po osmi sekundách nastavení pak dokonal obrat Pardubic útočník Patrik Poulíček.

Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Brno

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:4

Hradec Králové potvrdil, že se mu proti Karlovým Varům daří. Energii porazil již popáté v řadě, tentokrát na jejím ledě 4:1. Zatímco Hradec si připsal třetí výhru za sebou a uspěl v osmém z devíti zápasů, Západočeši prohráli potřetí v řadě. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhrou Hradce Králové podepsal obránce Jeremie Blain.

Sestřih a ohlasy utkání Karlovy Vary - Hradec Králové

Kladno - Liberec 2:4

Liberec se dočkal venku úspěchu poprvé po sedmi porážkách, když porazil Kladno v jeho chomutovském azylu 4:2. Bílí Tygři už v čase 11:50 vedli 3:0 díky brankám Adama Dlouhého, Jaroslava Vlacha a Mislava Rosandiče. Rytíři, kteří ve druhé části snížili díky Antonínu Melkovi a Jakubu Suchánkovi, si ve svém severočeském azylu připsali čtvrtou prohru z posledních pěti duelů. V závěrečné power-play pojistil výhru Severočechů druhým gólem v utkání Dlouhý.

Sestřih a ohlasy utkání Kladno - Liberec

Olomouc - České Budějovice 2:5

Povedená úvodní pasáž utkání rozhodla o triumfu Českých Budějovic na ledě Olomouce. Motor vedl v 16. minutě 3:0, v prostřední části sice domácí dvěma přesilovkovými góly snížili, ale závěr patřil opět hostům. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhru Jihočechů podepsal kapitán Milan Gulaš.

Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - České Budějovice

Vítkovice - Zlín 2:1

Ostravané prožívají zatím nejlepší období v sezoně, Zlín porazili 2:1 a radují se z třetího vítězného utkání v řadě. O jejich výhře rozhodli ve druhé části z přesilových her Alexej Solovjov a Vladimír Svačina. Zlín už dokázal pouze snížit gólem Darka Hejcmana a proti ostravskému celku popáté za sebou nezabodoval. Na vítkovickém ledě neuspěl dokonce poosmé v řadě.