San Antonio - LA Lakers 121:125 po prodl.Basketbalisté Lakers zvítězili i bez zraněného Jamese

Basketbalisté Los Angeles Lakers v úterním utkání NBA ukázali, že jsou schopni vyhrát i bez své největší hvězdy LeBrona Jamese. Opora týmu v San Antoniu odpočívala kvůli bolesti v kotníku a sledovala, jak její spoluhráči vítězí na hřišti Spurs 125:121 po prodloužení. Zazářil především Anthony Davis, jenž zaznamenal 35 bodů a 17 doskoků. Lakers uspěli podruhé z úvodních čtyř utkání nové sezony.

Russell Westbrook z Lakers hází fanouškovi svou botu.

Vedle Davise odehrál prozatím nejlepší utkání v dresu kalifornského celku Russell Westbrook, jenž si připsal 33 bodů, 10 doskoků a osm asistencí. Patnáct bodů si schoval na čtvrtou část duelu a prodloužení. Místo Jamese nastoupil v základní pětce Malik Monk, jenž zaznamenal 17 bodů včetně čtyř trojek.

V dresu San Jose dosáhl na triple double za 21 bodů, 12 doskočených míčů a 15 přihrávek Dejounte Murray, jenž měl navíc jako první hráč v historii klubu při ceněné statistice hodnoty nejméně 20+15. Na konci základní hrací doby ale minul potenciálně vítěznou střelu.

Definitivně strhl vedení na stranu Lakers minutu a osm sekund před koncem prodloužení Davis, jenž dopíchl neúspěšný pokus Kenta Bazemora. Z protiútoku se nedokázal prosadit Devin Vassell, Westbrook pak naopak nájezd proměnil, a když se netrefil ani Murray, mohli Lakers slavit druhou výhru za sebou.

Ani na čtvrtý pokus naopak nevyhrála Oklahoma City, jež doma podlehla Golden State 98:106. Český nováček Vít Krejčí se v druhém zápase Thunder po sobě na hřiště nedostal. Pouze tak sledoval, jak jeho tým po úspěšném prvním poločase (59:48) duel po přestávce ztrácí. Nepomohlo mu ani 30 bodů Shaie Gilgeouse-Alexandera.

Warriors, již naopak uspěli i počtvrté a vedou tabulku Západní konference, táhli Stephen Curry s 23, Andrew Wiggins s 21 a Damion Lee s 20 body. Ve statisticky velmi vyrovnaném duelu se hosté ze San Francisca dostali z patnáctibodového deficitu a sami se v závěru střetnutí ujali vedení až 10 bodů.

První domácí výhru v roli hlavního kouče Dallasu má za sebou Jason Kidd, jenž dovedl Mavericks k vítězství 116:106 nad Houstonem. Domácí o úspěch nepřipravila ani pouze osmadvacetiprocentní úspěšnost trojek ani další nevydařený duel Kristapse Porzingise, který nasbíral jen devět bodů a tři doskoky za 19 minut.

Dobrý výkon předvedli Luka Dončič, jenž nasbíral 26 bodů, 14 doskoků a sedm asistencí, a také pivot Boban Marjanovič, který nastoupil poprvé v sezoně a za devět minut nastřádal 11 bodů. "Byl výborný, naprosto změnil hru v náš prospěch," uvedl Kidd. Houston prohrál potřetí z úvodních čtyř utkání nového ročníku.