Smůla pro Schicka. Český střelec se zranil, může vynechat reprezentaci

Autor: pav
0
Video se připravuje ...
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Radost rychle vystřídala starost. Český útočník Patrik Schick dal o víkendu už osmý bundesligový gól a drží se na třetím místě v tabulce střelců. Bayer Leverkusen ale ztratil vedení 2:0, s Kolínem nad Rýnem remizoval 2:2, a Schick vinou zranění ze závěru klání velmi pravděpodobně vynechá listopadový reprezentační sraz.

Český útočník se proti Kolínu nad Rýnem prosadil v 15. minutě po brejku a přihrávce Diabyho. Za dvě minuty přidal další branku Karim Bellarabi a Leverkusen vedl 2:0. Kromě vedení ale přišel o oba střelce. Bellarabi střídal ještě před poločasem, Schick si smolnou chvíli vybral v 86. minutě, když si odnesl zranění ze souboje.

Podle informací Sportu si léčba zraněných vazů v kotníku vyžádá dva až čtyři týdny. určitě přijde o zápas Evropské ligy s Betisem či ligové souboje s Hertou Berlín a Wolfsburgem. "Patrik se na podzim dostal do vynikající formy, patří k nejlepším střelcům bundesligy. Věřím, že ho vynucená pauza nepřibrzdí. Je to velká škoda pro hráče i národní tým," okomentoval hráčův manažer Pavel Paska.

Právě reprezentaci by rozjetý kanonýr mohl chybět při srazu, který začíná za tři týdny. Tým Jaroslava Šilhavého se 11. listopadu utká v přátelském utkání s Kuvajtem, o pět dní později bude bojovat o udržení druhého místa v kvalifikační skupině proti Estonsku.