středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Bernartice vysvobodil gólem z penalty brankář Fučík

BERNARTICE – Fotbalisté Bernartic po dvou prohrách na Čtyřech Dvorech a v Nemanicích zabrali dnes doma proti Dačicím. Cesta za třemi body ale nebyla v náročných vyloženě podzimních podmínkách na tvrdém hřišti jednoduchá. Po vyrovnané první půli měli ve druhé více ze hry domácí. Rakovan ale neproměnil samostatný únik a následně nezakončil po Pěchotově přihrávce z ideální palebné pozice ani Růžek. Když už se zdálo, že utkání spěje k bezbrankovému rozuzlení, byl v 83. minutě při rohovém kopu ve výskoku faulován nejlepší bernartický hlavičkář Jakub Novák a sudí nařídil penaltu. Míč si na puntík postavil brankář Tomáš Fučík, svého soka poslal na druhou stranu a chladnokrevně rozhodl o přece jen zaslouženém vítězství – 1:0. Hosté už si v závěru žádnou šanci na srovnání nevypracovali.

TJ Sokol Bernartice – TJ Centropen Dačice 1:0

(0:0). Branka: 83. Fučík (pen.). Rozhodčí: Jarolím – Průchová, Šíma. ŽK: 4–0 (Fučík, Brož, Růžek, Psohlavec). Přihlíželo 90 diváků.

Bernartice: Fučík – Brož, Jakub Novák, Charypar, Pražma – Jenšík (73. Psohlavec), Kukrál, Smrčina, Pěchota – D. Novák (34. Růžek, 89. Janda), Rakovan (90. Kovář).

Dačice: Marek – V. Moučka, Zejda, Chyška, Máša (57. Křivánek) – Vítkovský (76. Peňáz), Votava, Brtník, Přikryl (46. M. Moučka) – Beneš (88. Šlápota), Králíček.