Feyenoord - Union 3:1Feyenoord si ve slávistické skupině upevnil vedení. Římané utrpěli ostudný výprask

Aktualizováno

Fotbalisté Feyenoordu Rotterdam porazili ve 3. kole Evropské konferenční ligy na domácím hřišti Union Berlín 3:1 a upevnili si se sedmi body vedení ve "slávistické“ skupině E. Stejný počet bodů má ve skupině D také soupeř Jablonce nizozemský Alkmaar, který vyhrál 1:0 na hřišti Kluže.

Hráči Feyenoordu se radují po zápase s Unionem Berlín.

Nečekaný debakl utržilo AS Řím, které po hattricku Erika Botheima prohrálo na hřišti Bodö/Glimt 1:6. Bod za remízu 2:2 získala Famagusta s Josefem Hušbauerem. Vitesse Arnhem s Tomášem Hájkem porazilo Tottenham 1:0. Omonia s Janem Lecjaksem prohrála 1:3 v Basileji a Slovan Bratislava i s českou dvojící Jaromírem Zmrhalem a Jurijem Medveděvem zdolal gibraltarský Lincoln 2:0.

Feyenoord se proti Unionu dostal do vedení už po 11 minutách hry, kdy se prosadil íránský ofenzivní hráč Džahánbachš. Ještě před půlhodinou hry zvýšil náskok Linssen, jenž po gólu do sítě Slavie vstřelil svou druhou branku v soutěži. Hosté sice ještě do přestávky snížili po trefě nigerijského útočníka Awoniyiho, konečný stav ale pečetil čtvrt hodiny před koncem Sinisterra, který se vrátil po zranění.

Druhou výhru za sebou slaví i další nizozemský tým Alkmaar, jenž si po triumfu 1:0 v Kluži upevnil vedení v "jablonecké" skupině D. Druzí Severočeši na něj nyní ztrácejí tři body. O jedinou branku se na hřišti rumunského protivníka postaral švédský útočník Karlsson.

První body v soutěži získali hráči kyperského Anorthosisu Famagusta. Proti Floře Tallin ale nevyužili dvoubrankový náskok a remizovali 2:2. Na úvodní brance Deletiče se podílel asistencí český záložník Josef Hušbauer, který odehrál celý zápas. Ačkoliv náskok domácích zvýšil Popovič, estonský tým vyrovnal díky dvěma brankám Sappinena.

Cenné vítězství naopak získal Arnhem, který porazil 1:0 Tottenham díky brance německého obránce Witteka ze 78. minuty. Český záložník Hájek nastoupil na poslední tři minuty.

Premiérový triumf si připsali v soutěži také hráči Slovanu Bratislava, kteří porazili díky trefám Greena a Hentyho gibraltarský Lincoln 2:0. Na první branku přihrál český obránce Medveděv, který odešel ze hřiště až v nastaveném čase. Zmrhal odehrál celý zápas. Slovan ztrácí ze třetího místa skupiny F dva body na druhou Kodaň.

Jen první půli sehrál v dresu Omonie český obránce Lecjaks, kterého ve druhé půli nahradil Kiko. Kyperský celek přesto prohrál v Basileji 1:3 a je ve skupině H s jedním bodem poslední. Basilej vede se sedmi body o skóre před Karabachem.

Překvapivý debakl utržili hráči AS Řím, kteří prohráli na hřišti norského mistra Bodö/Glimt 1:6. Svěřenci trenéra Josého Mourinha prohrávali již ve 20. minutě po trefách Bottheima a Berga o dvě branky. Do přestávky sice snížil Perez, avšak po ve druhé půli zvýšili opět Bottheim a Solbakken.

Mourinhovi nepomohlo ani pětinásobné střídání, kdy poslal na hřiště řadu opor. Naopak v závěru se ještě prosadil Pellegrino a hattrick dovršil Bottheim. Norský tým vstřelil italskému protivníkovi v evropských pohárech šest branek poprvé v historii. Naopak Mourinho musel ve svém 1008. zápase v trenérské kariéře skousnout poprvé porážku, při níž jeho tým šestkrát inkasoval. AS Řím rovněž přišlo na úkor Bodö/Glimt o vedení ve skupině C.

3. kolo skupin fotbalové Evropské konferenční ligy:
Skupina A:
Helsinky - Maccabi Tel Aviv 0:5 (0:1)
Branky: 28. a 60. Kanichowsky, 49. Perica z pen., 87. Saborit z pen., 90.+4 Šamir.
Alaškert - LASK Linec 0:3 (0:1)
Branky: 35. Hong Hjon-sok, 68. Goiginger, 90.+2 Michorl.
Skupina B:
Anorthosis Famagusta - Flora Tallinn 2:2 (2:1)
Branky: 25. Deletič, 28. Popovič - 38. a 79. Sappinen.
Partizan Bělehrad - Gent 0:1 (0:0)
Branka: 59. Kums.
Skupina C:
Bodö/Glimt - AS Řím 6:1 (2:1)
Branky: 8., 52. a 80. Botheim, 20. Berg, 71. Solbakken, 78. Pellegrino - 28. Perez.
CSKA Sofia - Luhansk 0:1 (0:0)
Branka: 65. Sajadmaneš. ČK: 90.+3 Vion (Sofia).