Jablonec - Randers 2:2. Dva góly Čvančary, soupeř srovnal z penalty

0
Video se připravuje ...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jablonce ve třetím zápase základní skupiny Konferenční ligy remizovali s dánským Randers 2:2. Za domácí dvakrát pálil Tomáš Čvančara, za hosty dal oba góly Stephen Odey, jenž vyrovnával z pokutového kopu v 90. minutě.

Severočeši jsou v tabulce skupiny D dál druzí se čtyřmi body. Vedoucí Alkmaar má po vítězství 1:0 v Kluži sedm bodů. Randers je na třech bodech, rumunské mužstvo získalo jediný bod.

Na vedoucí gól Čvančary z 35. minutě bleskově odpověděl Odey, ale v 53. minutě Čvančara vrátil Jablonci vedení. Těsně před koncem Nigerijec Odey srovnal. Svěřenci trenéra Petra Rady v příštím utkání EKL za dva týdny hrají na stadionu Randers.

Do branky Jablonce se po absenci v lize vrátila jednička Hanuš, která stihla doléčit zraněné rameno. V útoku spolu netradičně nastoupili Doležal s Čvančarou. Kvůli zdravotním problémům chyběl záložník Houska.

Oba týmy hrály od začátku ofenzivně. Brankář Randers Carlgren zblízka vyrazil Čvančarovu střelu. Na druhé straně Tibblingovu ránu Hanuš tečoval do boční sítě. Ve 30. minutě měli Severočeši štěstí, když Odey technickou ranou trefil tyčku.

Zklamaný brankář Jablonce Jan Hanuš

O pět minut později domácí otevřeli skóre. Považanec obral o míč chybujícího Brock-Madsena, přízemním centrem našel Čvančaru a ten patičkou překonal Carlgrena.

Hráči Randers ale vyrovnali už za necelou minutu. Po špatné domluvě Hanuše s hlavičkujícím Kubistou propadl míč k Odeyovi, který zblízka snadno zakončil do odkryté branky.

Těsně před pauzou hostující Marxen po Pleštilově centru zamířil hlavou do tyče vlastní branky.

V úvodu druhé půle se uvolnil Čvančara a svou střelu také otřel o tyčku. Jednadvacetiletý útočník se v 53. minutě dočkal druhého gólu, když hlavou zužitkoval Krobův rohový kop. Gólman Carlgren vytáhl míč až za čárou.

Jablonečtí po změně stran měli jasnou převahu. Domácí vedení mohl v 69. minutě navýšit Krob, jenže dalekonosnou střelou napálil tyčku. Později Carlgren zneškodnil další ránu Považance.

Krátce před koncem smolař zápasu Kubista zahrál v šestnáctce rukou a nařízenou penaltu proměnil Odey. Severočeský celek protáhnul sérii bez soutěžní výhry na pět zápasů.

Domácí: 35. Čvančara, 53. Čvančara

Hosté: 36. Odey, 90. Odey

Domácí: Hanuš – Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (74. Malínský), Kratochvíl, Považanec, Pilař (77. Vaníček) – Čvančara (59. Nešpor) – Doležal (C) (77. Hübschman).

Hosté: Carlgren – Kopplin, Piesinger, Marxen (C) (77. Graves Jensen), O. Bundgaard (46. Kallesöe) – Kehinde, Hammershöy-Mistrati, Johnsen (83. Egho), Tibbling (61. J. Ankersen) – Odey, Brock-Madsen (61. Onovo).

Náhradníci

Domácí: Vajner, Vaníček, Hübschman, Malínský, Smejkal, Surzyn, Nešpor, Haitl, Ali-Abubakar, Ježek

Hosté: Dakir, Söndergaard, Ankersen, Bundgaard, Egho, Enggaard, Graves Jensen, Kallesöe, Klysner, Lauenborg, Lauridsen, Onovo

Karty

Domácí: Pilař, Čvančara

Hosté: Kallesöe, Marxen

Aghajev – Zejnalov, Amirali (všichni Ázerbájdžán)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.