1
Video se připravuje ...
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Netradičně až moc časté špatné střídání. S potížemi při výměně hokejistů na hřišti se potácela Sparta obzvláště v úterý proti Plzni (4:5). Po ztraceném utkání s Indiány si Pražané o hře v šesti důrazně promluvili v kabině. Ve středečním duelu s Pardubicemi (1:2sn) si však znovu zavařili příliš mnoho hráči na ledě. Tentokrát šlo o velmi kuriózní nedorozumění. Jak přiznal kouč Josef Jandač po utkání, měli v tom prsty bratři-dvojčata Martin a Tomáš Jandusové, kteří dokonale zmátli (nejen) tahouna sparťanů Erika Thorella.

Promarnit další příležitost k výhře kvůli zbytečnostem? V na delší dobu posledním domácím utkání se hokejisté Sparty proti Dynamu snažili dávat si velký pozor, aby se nenechávali nesmyslně vylučovat, čímž si v uplynulých zápasech s Kladnem a Plzní výrazně „dopomohli“ ke ztrátě vítězství.

Už v 9. minutě ale rozhodčí přerušil hru s tím, že Pražané hráli v šesti, což se jim v duelu se Západočechy stalo třikrát ve druhé třetině. Trest jel odsedět na trestnou lavici třiadvacetiletý útočník Tomáš Jandus, který dostal příležitost zahrát si s bratrem a obráncem Martinem podruhé v sezoně. Jak později vyšlo najevo, za dalším špatným střídáním Sparty tak trochu stáli Švéd Erik Thorell a právě naprosto identická dvojčata.

„Stala se taková kuriózní situace, že si Erik spletl Jandusy jako obránce a útočníka, takže tam skočil na led místo někoho, kdo byl určený. V úterý jsme si k tomu něco řekli, ale bohužel se stala tahle kuriozita, že si hráč spletl dvojčata, které já taky nepoznám,“ prozradil kouč Josef Jandač s dodatkem, že jde o úsměvnou situaci, ale i o jednu z chyb, bez nichž se hokej hrát nedá. „Je ale určitě dobrý se z nich poučit, nedělat je a neopakovat."

Sparta - Pardubice: Kuriózní trest pro domácí za hru v šesti. Thorella při střídání zmátli dvojčata Jandusové

Ke smůle sparťanů se chyby opakovaly. Kuriózní nedorozumění při střídání sice Pardubice nepotrestaly přesilovkovou trefou, od Pražanů však dostaly příležitost při jejich dalším kolapsu v 58. minutě. Domácí darovali Dynamu dvojnásobnou početní výhodu, díky které vyrovnalo, poslalo zápas do prodloužení a nakonec rozhodlo posledním nájezdem o cenné výhře za dva body.

Sparta se tak s vlastními fanoušky na nějaký čas rozloučila odbojovaným, ale již třetím rozfofrovaným duelem v řadě. Nyní čeká partu kolem kapitána Michala Řepíka devět zápasů za sebou na ledě soupeřů, během kterých budou trenéři pracovat na odstranění velkých chyb. „Jsem přesvědčený o tom, že hráči si uvědomují tyto situace. Hokej je prostě o chybách, někdy i o velkých hrubých… Na nás je, abychom dostali do týmu takovou koncentraci po šedesát minut a vyvarovali se velkých chyb. Ať už je to určitý podcenění nebo třeba hloupý faul," řekl Jandač.

Sparťanský trenér připomněl, že při venkovním tripu, který potrvá až do 26. listopadu, se musí dát jeho mužstvo i zdravotně do pořádku. Kvůli drobným šrámům chybí v sestavě brankář Alexander Salák či elitní centr Roman Horák . Zřejmě nejdéle bude pražskému týmu chybět obránce David Němeček, kterého poslalo na marodku zranění ruky.

SESTŘIH: Sparta Praha - Pardubice 1:2sn. Pražané ztratili i třetí dobře rozehraný zápas

Domácí: 51:59. F. Chlapík

Hosté: 58:31. J. Mikuš, . R. Kousal

Domácí: Neužil (Cichoň) – Mikliš, Moravčík, T. Pavelka, A. Polášek, Tomáš Dvořák, Jurčina (A), M. Jandus – E. Thorell, Sobotka, M. Řepík (C) – D. Kaše, F. Chlapík, M. Forman (A) – Buchtele, Zikmund, Z. Doležal – Prymula, Hašek.

Hosté: Frodl (Klouček) – J. Mikuš, Nakládal (C), D. Robertson, Košťálek, J. Kolář (A), Hrádek, O. Vála – Paulovič, Poulíček (A), Camara – Říčka, O. Roman, Cienciala – R. Kousal, A. Musil, Blümel – Koffer, Anděl, O. Rohlík.