Mistry v nočním Sokolářová a Nykodým

16.10.2021 Petr Klimpl

V Plzni proběhl letošní poslední český šampionát v orientačním běhu - v nočním OB. V ženách vybojovala zlatou medaili Šárka Sokolářová (TJ Turnov), v mužích získal titul Miloš Nykodým (SK Žabovřesky).

Mistrovství ČR v nočním orientačním běhu uspořádala KOS Slavia Plzeň. Tratě postavil Tomáš Kamaryt  v prostoru Plzeň-Bolevec, Záluží, Ledce a Chotíkov, v mírně až středně kopcovitém terénu, který byl převážně velmi dobře průběžný, v některých částech s velkým množstvím terénních detailů (erozní rýhy, pozůstatky po těžbě a bombardování). Autorem mapy byl Aleš Hejna. Centrum bylo v Aktivity centru Krašovská v Plzni. Boje o medaile byly hodně zajímavé, tratě důkladně proběřily formu jedntlivých závodníků v závěru sezóny.

V ženách při neúčasti naší nejužší špičky zaskočila zbytek startovního pole výborným výkonem Šárka Sokolářová (TUR), která vedla na všech mezičasech a v cíli měla náskok 1:44 min. před druhou Terezou Čechovou (KAM), třetí Eliška Sieglová (PGP) ztratila na vítězku téměř pět minut (4. Gabriela Hiršová, ZBM, 5. Kateřina Grycová, TBM, 6. Tereza Korpasová, TBM).

15 Jana Semrádová         K.O.B. Choceň                68:39 +17:04

Boj o medaile v mužích byl hodně vyrovnaný, pro titul si po výborném závěru doběhl Miloš Nykodým (ZBM), který za sebou nechal dlouho vedoucího Vojtěcha Sýkoru (LCE) o 1:45 min., třetí skončil obhájce titulu Jan Petržela (PHK), který měl na vítěze ztrátu 2:03 min., čtvrté místo obsadil Tomáš Kubelka (LPU, +2:24), pátý byl Tomáš Křivda (CHC, +2:41) a šestý byl Baptiste Rollier (PHK, +3:18).

15 Lukáš Kettner          OK Kamenice               85:23 +12:45

V juniorkách vyhrála s tříminutovým náskokem Magdalena Škáchová (DKP), druhá byla Barbora Matějková (TUR), která porazila svou oddílovou kolegyni Elin Martanovou o pět sekund. V juniorech získal titul Lukáš Richtr (TUR), stříbro se ztrátou 31 sekund vybojoval Milan Malačka (DKP), bronz překvapivě vybojoval další závodník DKP Antonín Švarc, který měl na vítěze ztrátu 1:48 min.

V D18 si pro zlato doběhla Anna Karlová (JIL), stříbro se ztrátou 2:24 min. získala Ema Bulířová (TAP), bronzová Klára Barnatová (ZBM) byla ještě o 15 sekund pomalejší. Ve starších dorostencích s velkou převahou vyhrál Jakub Chaloupský (PHK), pro druhé místo si se ztrátou 4:41 min. doběhl Matyáš Štrégl (VRL), třetí Adam Valík (AOP) měl ztrátu na vítěze 5:10 min. Kategorii D16 ovládly závodnice TUR, vyhrála Michaela Novotná s náskokem necelých dvou minut před Leou Martanovou, třetí Kateřina Doušková (TBM) měla ztrátu pět a půl minuty. V H16 vyhrál s velkým náskokem Jan Strýček (PBM), druhý Šimon Stehlík (LPM) měl na něj ztrátu čtyři a půl minuty, bronz získal Jakub Račanský (TBM) se ztrátou 5:20 min.

Současně se běželo i nepřiliš početně obsazená Veteraniáda ČR. V jednotlivých kategoriích vyhráli:
D35: Ivana Lošťáková (PGP)
D40: Kateřina Kašková (CHA)
D45: Kateřina Arnoštová (VSP)
D50: Dagmar Sieglová (MFP)
D55: Ivana Thýnová (SHK)
D60: Jana Bochenková (DOR)
H35: Milan Pidrman (EKP)
H40: Jaroslav Tomeš (DKP)