• Beseda s cestovatelem

Čtvrtek 16.5 16:30 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Suché Vrbné Železničářská 12, České Budějovice

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 16.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Semice uvolnily druhou příčku Mirovicím

SEMICE - V rámci 10. kola fotbalové 1. A třídy přijelo v sobotu 16. října do Semic, které bojují o čelo tabulky, mužstvo z jejího středu. Favorizovaní domácí však prognózy expertů nenaplnili, nezískali ani bod a z druhého místa tabulky se propadli o příčku níž.

FC AL-KO Semice - TJ Nová Ves 1:3 (0:1)
Branky: 71. Trantina - 44. a 81. Holý, 66. Markes (pen.)
Rozhodčí: Boček - Kříž, Saidl. ŽK: 2:2. Diváků: 76
Semice: Dvořáček - J. Keclík, Hrala, Trantina, Antony, Valach, Šourek, Buchtele, Čedík, P. Keclík, Zborník

V prvním poločase žádný ze soupeřů nepředvedl nic, co by zvedalo diváky z laviček a z VIP židlí pod pergolou. Minutu před poločasovým hvizdem se hosté ujali vedení a domácí se z toho do konce zápasu nevzpamatovali.
Sice začali druhou půli lépe, měli možnost vyrovnávacího gólu, jenže gólman hostí byl pozorný a připraven. Na druhé straně zahrozili i hosté, ale domácí brankář Jan Dvořáček včasným vyběhnutím šanci zmařil. V 66. minutě jeden z domácích zahrál ve vápně rukou, sudí nařídil penaltu, tu Matěj Markes bezpečně proměnil a Nová Ves vedla 0:2. Devět minut před koncem utkání vykřesali Semičtí jiskřičku naděje na jakýsi bodový zisk. David Šourek zahrál rohový kop a Karel Trantina střelou hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:2. Na vyrovnání měli domácí ještě čas, ale ten využili k vítězné gólové pojistce hosté. Po rychlém protiútoku, přečíslení a zmatcích v semické obraně skórovali potřetí, a tím byl s bodovými nadějemi domácích konec.
Když Mirovice doma porazily 2:0 Velešín, vystřídaly na druhém místě Semice, kterým patří aktuálně třetí příčka. Tím však boj o čelo ještě nekončí.