Jakub Kubíček ve Saint-Igny-De-Vers vyválčil bronz.

Saint Igny de Vers – Francie
6. závod mistrovství Evropy

Z brutálně náročného závodu jsme nakonec vytřískali 3. místo a porci 28 bodů a průběžně vedeme tabulku evropského šampionátu!!

Ale postupně…
V sobotu bylo ještě sucho, dokonce se musela trať i kropit a nám se dařilo. Pěkný 3. čas celkově z měřáků nám dal rundu s partou francouzských rychlíků, ale nám se podařilo rundu vyhrát! ?

Nedělní druhá runda dopadla stejně, to už ale byly podmínky o 360° jiné! V noci spadlo hodně vody, až nám z toho ráno málem spadnul i celý stan…

Celý den pršelo a auto po každé jízdě přijíždělo obalené blátem, takže čas na opravy už téměř nezbýval.. Pořád se jen mylo, závodilo a zase mylo..

Stěží jsme se dostali do finále, kdy jsem v semifinále po kontaktu s Tafanim odjížděl z místa poslední a nakonec dojel 4.!

Start finále z třetí lajny, takže na čekačku, protože mi bylo jasné, že se vepředu něco stane.. A nestalo.. Vše se poté odehráválo až po půlce finále, kdy už jsem byl rád, že se udržím na trati, že tím čistým růžkem na brýlích ještě něco vidím a modlil jsem se, abych to auto dotáhnul do cíle.. Uff, najednou tu byl cíl a já si myslel, že jsem tak pátý.. Až když mě nahnali na vyhlášení, tak jsem teprve zjistil, že jsem třetí!! Bomba! Povedlo se!

Děkuju moc hlavně svému týmu/rodině, který, jak jsem řekl v rozhovoru po finále, tam téměř položil život za to, aby auto bylo vždycky na každou jízdu 100%!!

Také moc děkuju vám všem, kteří jste mi drželi palce doma u přímého přenosu!!

A ještě malá třešnička na závěr..
O tom, co se dělo po finále, kdy mě zavolali na věž a bylo mi hlavním sportovním komisařem oznámeno, že na mě byl podán protest.. Na otázku, kdo na mě ten protest podal mi bylo řečeno, že můj nejlepší kamarád, takže mi to hned bylo jasné..

Následovalo zhruba 3 hodinové rozeberání auta a řešení celé situace s hlavním technickým komisařem..

Protest se týkal přílohy J – článku 279A a podčlánků 1.5, 1.5.1 a 1.5.2… Abych vám to přeložil do srozumitelného jazyka, jinými slovy a zjednodušeně, podal protest na to, že používáme kontrolu trakce, což poté hlavní technik vyvrátil a protest nebyl uznán. Finální verdikt mi byl oznámen až v 10 hodin večer.

Takže je vidět, že se nám ten závěr sezóny a boj o titul vyostřuje a mě jen mrzí, že se boj přenáší z tratě ke kulatému stolu, kde už nejde o závodění, ale spíš o politiku a rozhodování komisařů z FIA.

Děkuju moc všem, kteří i v těchto zvláštních momentech stojíte při mě, protože udržet silnou psychiku bude teď to nejdůležitější!

Zdroj : Jakub Kubíček