Epic Israel ovládli Němci, Jobánek s Damkem 6.

Čtyřdenní etapový závod Epic Israel je v cíli. S plným počtem bodů ze závodu odjíždí dvojice týmu Lexware MTB ve složení Georg Egger a Lukas Baum, která vyhrála všechny etapy a ovládla tak suverénně letošní ročník Epic Israel. Na druhém místě dojela rakouská dvojice Karel Markt a Gregor Raggl (Trek Vaude) a obsadila stříbrnou pozici i v celkové klasifikaci. Český elitní pár Milan Damek a Jan Jobánek (Mtbs.cz) dojel v závěrečné etapě 67 km / 750 m pátý, v celkovém hodnocení pak skončil šestý.

Pořadatelé závěrečnou etapu nazvali Princess Stage. Začátek byl typický rovinatý úsek, který vedl směrem na sever mezi avokádovými a banánovými plantážemi. Následovala jízda podél jednoho z nejkrásnějších pobřežních pásů až k útesům Rosh Hanikra s nádhernými výhledy na Středozemní moře. Zde byla první občerstvovačka u stanice lanovky a začalo stoupání ve výhni na slunci po kamenité štěrkové cestě. Následoval více jak desetikilometrový singletrail s nádhernými sekcemi postavený na strmých skalnatých svazích. Do cíle se pak najelo na stejnou trasu vedoucí po polních cestách přes plantáže, jen v protisměru zpět do závodní vesnice.

I závěrečná etapa se jela pod taktovkou vedoucích jezdců z týmu Lexware. Již v plantážích se čelo rozdělilo na dvě skupiny a v té druhé se až na první občerstvovačku držela i česká dvojice Mtbs. Singletraily si tak všichni již jeli za své, svým tempem.

Druhá česká dvojice Michal Lapihuska a Petr Laňka ( Čistý sport) obsadila 139. místo a v kategorii Masters skončili na 63. místě.

“Třetí etapa Epic Israel 2021 vedla banánovými plantážemi a pobřežím až na libanonskou hranici, kde jsme začali stoupat na nádherné flow traily. Ve stoupání to byla pořádná výheň. Vyhnuli jsme se zásadním technickým problémům a v cíli jsme brali 5. místo.  Celkově jsme vybojovali 6. místo. V letošním roce mne mnoho defektů a technických problémů deptalo, ale vždy jsme do toho dali maximum. Užili jsme si nádherné bajkováni na zdejších trailech. Jsme v cíli Epic Israel 2021 a nyní nezbývá nic jiného, než se těšit na další ročník,” okomentoval Milan Damek.

“Konečně se nám vyhnuly technický problémy, takže dneska jsme si dojeli pro 5. místo a celkově nám to vyšlo na 6. flek. Teď nás čeká balení a odlet domů. I Když bychom tady, stejně jako předloni, rádi zůstali déle. Kvůli covidovým opatřením to nejde. Doufám, že bude ještě šance Izrael i Epic Israel navštívit, je to krásná země!“ doplnil Jan Jobánek.

10.10.2021 - Závody - autor: Jan Nemec - 1800x jan jobánek epic israel milan damek
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Ostatní závodyBrasil Ride Espinhaço 2024
    Brasil Ride Espinhaço 2024
  2. Ostatní závodyZlatou rozlučku Avancinimu na Brasil Ride překazil Ferreira, Hník devátý
    Zlatou rozlučku Avancinimu na Brasil Ride překazil Ferreira, Hník devátý
  3. Ostatní závodyBiková sezona ještě nekončí. V Brazílii startuje Brasil Ride
    Biková sezona ještě nekončí. V Brazílii startuje Brasil Ride
  4. OstatníVideo: Gravel výlet do Rakouska
  5. Ostatní závodyTeplotní rekord a 40 sekund k dobru. Bubílek a Kalašová opět kralovali na Rallye Sudety