• Koncert chrámového sboru Prachatice

sobota 18.5 19:00 - Kostel sv. Prokopa, Strakonice

• Šperkařský workshop

sobota 18.5 9:00 - Hospoda Na Nové, Volyně

Hospicovou péči svatého Kleofáše podpořilo 117 běžců. Hlavní závod ovládl už potřetí závodník ze Strakonic

Jako první na dvanáctikilometrové trati doběhl Jan Juráš ze Strakonic.  , Autor: Lucie Váchová

Jako první na dvanáctikilometrové trati doběhl Jan Juráš ze Strakonic.     Autor: Lucie Váchová

TŘEBOŇ - V sobotu 9. října se v Třeboni konal už osmý benefiční Běh pro Kleofáše. Celkem 117 sportovních nadšenců a podporovatelů místního hospice se dopoledne sešlo u Hotelu Svět, kde byly připraveny tratě pro všechny věkové kategorie. Na start se tedy postavili jak dospělí, tak i děti. Na ty nejmenší čekal okruh dlouhý 200 metrů, na starší pak 450 metrů a jeden kilometr. Hlavní běžecké okruhy pak měřily čtyři a dvanáct kilometrů.

Na trať dlouhou čtyři kilometry se kromě dospělých vydaly i tři děti ve věku od deseti do patnácti let. Adam Kopeček doběhl do cíle v čase 24:18.4 minuty, což by mu i mezi dospělými stačilo na dvanácté místo. Ještě rychlejší byla Anežka Ondřichová, která čtyřkilometrovou trať zvládla za 22:11.4 minuty a celkově byla šestá. Druhou dívkou v této věkové kategorii byla Kateřina Brejchová, která čtyři kilometry uběhla za 27:54.7 minuty. To by bylo v celkovém součtu i s dospělými běžci devatenácté místo.

Mezi ženami na čtyřech kilometrech se nejlépe dařilo Lindě Václavové (20:59.8). Na druhém místě skončila Zuzana Svatková (21:26.2) a třetí příčku obsadila Kateřina Kvášová (21:43.5). V mužské kategorii na této trati zvítězil Standa Licehamr (20:07.2), druhý doběhl Ivo Bánovčan (22:11.0) a těsně třetí skončil Marian Tišer (22:11.7).

Nejrychlejší ženou na dvanáctikilometrovém okruhu okolo rybníka Svět byla Petra Augstenová (50:15.8), druhá skončila Mirka Landová (59:27.1) a třetí místo obsadila Petra Kloubcová, která už se pod jednu hodinu nevešla (1:00:32.6).

V kategorii mužů o půl minuty zvítězil Jan Juráš (43:03.3) před Jakubem Bláhou (43:37. 3). Třetí příčku pak bral Petr Václav (47:17.7). „Z vítězství mám velkou radost. Běželo se mi dobře. Byla trošku zima, to bylo fajn, já nemám moc rád horko při běhání. Na občerstvovačce jsem se ani nezastavil, jsem zvyklý z maratonu, že je první tak po těch dvanácti kilometrech, a to tady už byl cíl. Běhu se věnuju dlouhodobě. A moje maminka má v hospici a v Třeboni známé, proto sem jezdím," zmínil Jan Juráš, který přijel hospic podpořit až ze Strakonic. A rozhodně tu není žádným nováčkem. Vyhrál dokonce už po třetí. „Když jsem vyhrál po druhé, tak se pořadatelé smáli, že pro mne vymyslí speciální kategorii, aby dostali šanci také ostatní," smál se vítěz.