• Koncert žáků Marie Homolkové

středa 22.5 17:00 - ZUŠ – Hrad, Strakonice

• Posezení s harmonikami

středa 22.5 18:00 - Hospoda Myslivna Dražejov

SEMICE – V sobotu 9. října bylo v semickém sportovním areálu na programu další kolo A třídy. Celek Marcela Nouska hostil fotbalisty Strunkovic, kteří na svého soupeře ztráceli pouze dva body, a dal se očekávat vyrovnaný boj. To se ale nestalo, i když měli Strunkovičtí více ze hry, domácí byli v proměňování svých šancí stoprocentní. Už do přestávky si díky dvěma brankám Marka Valacha a jedné Davida Šourka vytvořili třígólový náskok. Ve druhém poločase se hosté snažili s výsledkem něco udělat, ale skórovali zase jen Semičtí. Ukázkovou trefu z přímého kopu předvedl Pavel Keclík. Strunkovice ani jednu z šancí nevyužily a tři body zůstaly na domácím trávníku.

FC AL-KO Semice – TJ Blaník Strunkovice 4:0 (3:0)
Branky: 29. a 39. Valach, 11. Šourek, 67. P. Keclík
Rozhodčí: Pečenka – Kříž, Ryneš. ŽK: 1:1 (Valach – Brych). Diváků: 70
Semice: Dvořáček – J. Keclík, Sádlo (46. Hrala), Trantina, Valach, Holub, Šourek, Buchtele, Čedík, P. Keclík, Zborník
Strunkovice: Vojtíšek (83. Kašpar) – Dvořák, Kadlec, Pravda, Gažík, R. Žurek (76. Ostádal), Brom, Beneš, Koloušek, Kuneš (46. Brych), Páník

V úvodu zápasu byli nebezpečnější hosté, kteří si vytvořili dvě velké příležitosti. Míč ale za záda gólmana Jana Dvořáčka nepropasírovali. Na druhé straně se v 11. minutě k odraženému míči dostal David Šourek a poslal Semice do vedení – 1:0. Po inkasované brance Strunkovice ještě zvýšily nasazení, ale radovali se znovu domácí. Prosadil se Marek Valach – 2:0. Ten samý hráč o deset minut později zmrazil Strunkovice potřetí. Druhý poločas byl poměrně vyrovnaný a do šancí se dostávaly oba týmy. Skóre se ale už měnilo jen jednou. Definitivní tečku dal výsledku v 67. minutě domácí Pavel Keclík, který přesně mířil z přímého kopu – 4:0.

Gól Pavla Keclíka na 4:0