BK MLADÁ BOLESLAV

Zpět mezi extraligové mantinely. Bruslaři v pátek nastoupí na ledě posledního Zlína

6. 10. 2021
Autor: Tomáš Taybner

M l. B o l. – V úterním duelu s Curychem Středočechům o nic nešlo, přičemž se trenéři rozhodli pošetřit některé hráče, aby byli připraveni na páteční zápas ve Zlíně. Bruslaři, které jistě povzbudilo vítězství nad Energií, vyráží na Zimní stadion Luďka Čajky usilovat o nejvyšší extraligové příčky. Domácí Berani naopak musí bojovat, aby se jim podařilo odpoutat se z posledního místa, kde se momentálně nacházejí. Na led Beranů se poprvé v zeleném vrátí také Jan Dufek a Tomáš Fořt. Za domácí tým by měli nastoupit Adam Zbořil a Oscar Flynn, kteří před týdnem do Zlína odešli hostovat a stráví v Baťově městě celý zbytek sezóny. Jak se této dvojici bude proti Bruslařům dařit můžete sledovat v textovém přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Bruslaře trápil skvěle chytající Novotný, i přesto se jim doma podařilo vyhrát

Hned v úvodním dějství mohli jít do vedení Západočeši, když ve vlastním oslabení zůstal před Krošeljem volný Beránek, který však domácího gólmana nepřekonal. Ve zbytku první periody už se hrálo spíše na branku Novotného, který nakonec musel chytat 17 střel Bruslařů. Ve 33. minutě novic Fořt tečoval nahození Bernada, jenže tak učinil nad hranicí brankové konstrukce a gól proto nemohl být uznán. O šest minut později se po přihrávce Eberleho prosadil Maris Bičevskis. Ve 44. minutě využil Jakub Kotala přesilovku, když tečoval Pýchovu střelu od modré čáry. Už za 35 sekund zakončil souhru druhé útočné letky Pavel Kousal – 3:0. Další branku mohl přidat Lunter, jenž zacinkal na tyč Novotného. Hostům se podařilo snížit zásluhou Tomáše Redlicha, který na sklonku 49. minutě tečoval pokus Plutnara. Další gól diváci ve ŠKOENERGO Aréně neviděli a po závěrečné siréně si mohli společně s týmem vychutnat vítěznou děkovačku. "Od začátku zápasu jsme šli trpělivě za třemi body. Jsme rádi, že nám to tam do konce druhé třetiny padlo. Myslím si, že jsme celý zápas byli lepší a zaslouženě vyhráli, " hodnotil utkání Pavel Patera.

Berani dali v Pardubicích první branku zápasu, jenže Dynamo doma nezaváhalo

Už ve 3. minutě domácím ujel Bedřich Köhler, kterého na poslední chvíli zahákoval Hrádek, pročež následovalo trestné střílení. Urostlý forvard nezaváhal a bekhendovým blafákem překonal Frodla. Východočeši po obdržené brance přidali a v 11. minutě vyrovnali z přesilovky, když Adam Musil přesně mířil z mezikruží. Na začátku druhé periody přidal útočník Pardubic svůj druhý gól, který mu svou prací připravil Camara, jenž byl v navíc před přihrávkou faulován. Dynamo nepolevovalo a v další početní výhodě se Adam Musil trefil potřetí. Ve 43. minutě skvěle hrající Anthony Camara prostřelil Kašíka počtvrté. Kanadský forvard neměl dost a pět minut před koncem překonal hostujícího gólmana z pravého kruhu, když po přihrávce Říčky pálil z první – 5:1. "Nezačali jsme vůbec špatně, první třetinu jsme odehráli solidně. Mohli jsme jít i do vyššího vedení. Myslím si, že rozhodlo, že jsme neutekli na rozdíl dvou gólů. Soupeř vyrovnal a poté Pardubice úřadovaly v přesilovkách, ve kterých jsou výborní. Nám se početní výhody vůbec nedaří, ze tří přesilovek jsme měli pouze jednu střelu," řekl po zápase Martin Hamrlík.

Odchody opor a konec kariéry Davida Noska

Berani zakončili sezónu na 13. místě před posledním Motorem. Žlutomodří uzavřeli loňský ročník už 7. dubna, kdy na svém ledě porazili Litvínov 3:0. Během dlouhé letní přestávky se ve Zlíně odehrálo několik změn. Svoji bohatou kariéru ukončil David Nosek, jenž během 22 extraligových sezón nastoupil do 1 086 zápasů. Do Olomouce odešel obránce Dalibor Řezníček, který dosud v nehrál extraligu jinde než právě ve Zlíně. Další extraligové starty nepřidá Jan Václavek. Mladý forvard dal ve dvaadvaceti letech přednost civilnímu zaměstnání před hráčskou kariérou. K Bruslařům se v létě přesunul Jan Dufek, zatímco Jiřího Ondráčka zlákal Motor. Do Zlína přišli v letní přestávce obránci Peter Trška a Ondřej Němec, který hokejově vyrostl v nedalekém Vsetíně. Útočné řady se rozšířili o Tomáše Mikúše z Karlových Varů a Darka Hejcmana z Přerova. Ve žlutomodrém dresu budou hostovat forvard Radek Veselý a obránce Robert Černý.

Už od začátku se ukazuje, že správným krokem bylo udržení brankářského tandemu Kašík – Huf. Oba brankáři v loňské sezóně museli čelit obrovskému množství střel od svých soupeřů a letos to zatím vypadá na podobný scénář. Kašík za 10 utkání průměrně obdrží 3,47 gólu na zápas, přesto však kryl více než 91 % střel svých soupeřů, přičemž Daniel Huf si vede obdobně. Kanadské bodování Beranů vede Peter Trška, jenž z pozice obránce nasbíral 8 bodů ve 11 zápasech. Zkušený bek navíc strávil na ledě už přes 295 minut a je nejčastěji nasazovaným hráčem celé extraligy. Nejlepším střelcem Zlína je Bedřich Köhler, který dal v 11 zápasech 5 branek a na další 2 přihrál. Vytáhlý forvard vstřelil 4 ze svých branek v 6. kole na ledě Liberce, odkud nakonec Berani odvezli 2 body za výhru v prodloužení.

Zlín minulý týden opustil Tomáš Fořt, jenž před letošní sezónu převzal od Tomáše Žižky kapitánské céčko. Jeho kroky vedli do Mladé Boleslavi, odkud opačným směrem putovali Adam Zbořil a Oscara Flynn. Oba Bruslaři budou ve Zlíně hostovat do konce letošní sezóny. "Rozhodlo hokejové hledisko, vzdát se Tomáše je pro nás velmi těžké, ale po nepovedeném startu do sezony získáme od neděle dva kvalitní hráčem, což je při přínos při našem úzkém kádru. Adam Zbořil hrál minulý rok v reprezentaci a ve Zlíně dostane prostor ukázat své schopnosti, od Oscara si slibujeme především rychlost a oživení útočné hry," uvedl Martin Kotásek, sportovní manažer klubu.

Sestavy z posledního utkání

BK Mladá Boleslav: Růžička (Krošelj) – Pýcha, Ševc "C", Jánošík, Pláněk "A", Bernad, Fillman, Moravec – Kelemen, Fořt, Šťastný – Lunter, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský "A".

PSG Berani Zlín: Kašík (Huf) – Novotný, Trška, Hamrlík, Němec "A", Žižka, Gazda, Dluhoš – Okál, Hejcman, Vopelka – Mikúš, Honejsek, Veselý – Kubiš "C", Zbořil, Flynn – Köhler "A", Sedláček, Fryšara.