LIB - SPA 3:5 - Juniorka vybrakovala Liberec

9., neděle 3. 10. 2021
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Vopravil – Kollert, Duschka, Rybář, Kovář, Hladík, Patzelt – Nezbeda (C), Cikhart, Pavlík, Kříž, Měchura (A), Plos, Jenčovský, Leden, Zajíček, Gajda, Putz
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C), Chvátal – Kubánek, Hauser, Krupička, Slavíček, Bareš, Fábry, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembo
Branky a nahrávky: 13. Gajda (Zajíček, Měchura), 39. Měchura (Plos, Rybář), 47. Putz (Plos) – 12. Zembol, 27. Bareš (Kubánek), 29. Zembol (Theimer, Chvátal), 54. Krupička (Hauser, Chvátal), 60. Theimer (Zembol). Rozhodčí: Zavřel – Kajínek, Janíček.. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.
Sparťanská juniorka po předchozím zaváhání s Mladou Boleslavi opět usedla do vítězného sedla. Pod Ještědem táhla za delší konec provazu, a přestože se Liberci podařilo srovnat i dvoubrankové manko, nakonec Pražané dotáhli duel do vítězného konce a berou plný počet bodů.

Komentář

Úvodní třetina se nesla ve vyrovnaném duchu plném šancí, přesto měli – alespoň ze začátku – o trochu více ze hry Tygři. Do vedení šli ale i tak hosté, a to po úspěšném zakončení samostatného úniku Jakuba Zembola při vlastním oslabení. Ani ne minutu nato srovnával Petr Gajda.

Ve druhé periodě nicméně Sparta odskočila po dvou slepených gólech. Nejprve se individuálně blýskl Maxim Kubánek, jehož parádní nahrávku před branku po průniku na pravé straně doklepl Albert Bareš. Nedlouho poté zvyšoval už na 1:3 svým druhým gólem v zápasu Jakub Zembol. Těsně před koncem ale snížil na nejmenší možný rozdíl Adam Měchura.

A ve třetí periodě bylo rychle dokonce srovnáno! Souvislý tlak totiž dokázal využít David Putz. Jenže v 54. minutě přišel osudový zásah Pražanů z hole Jana Krupičky, na který šelmy zareagovat už nezvládly. Naopak v úplném závěru pečetil svou výhru ranou do prázdné ještě sparťanský Oto Theimer.

Ohlasy trenérů

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): „Nevyšla nám druhá třetina, ve které soupeř odskočil o dva góly. Pak jsme se sice dotáhli, ale už nám v závěru trochu chyběly síly. Šance jsme ale i tak měli. Těžký zápas, končí jím pro nás vítězná série. Teď nás ale čeká pauza, takže se pořádně připravíme a začneme znovu."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Bylo to velice těžké a vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Myslím, že všichni viděli opravdu výborný hokej. My jsme rádi, že jsme zápas urvali a vyhráli. Po přestávce nás ale čekají další těžká utkání – máme Hradec, Pardubice, Plzeň nebo Vary, takže se musíme připravit na to, že už to bude jenom náročnější."