Bundesliga - souhrn 7. kola: Leverkusen dotáhl Bayern

01.10.2021, 22:26, aktualizováno 03.10.2021, 21:27
Komentáře a souhrny
Patrik Schick (© AFP)
Leverkusen vyhrál v Bielefeldu a dotáhl se na vedoucí Bayern Mnichov, jenž doma podlehl Frankfurtu. Jediný bod za zmíněnou dvojici ztrácí Dortmund, jenž si poradil s Augsburgem. Lipsko podle očekávání rozstřílelo Bochum. Potřetí za sebou ztratil Wolfsburg, tentokrát nestačil na Gladbach, Freiburg zvítězil na půdě Herthy, takže zůstává neporažený...

Arminia Bielefeld - Bayer Leverkusen 0:4

03.10.2021 19:30

Góly: 18. Moussa Diaby, 24. Patrik Schick, 57. Patrik Schick, 90+1. Kerem Demirbay

Hostě šli do vedení v 18. minutě, kdy se po skvělém pasu Patrika Schicka trefil Moussa Diaby. Ve 24. minutě se poprvé v utkání prosadil i český útočník, poté co zakončil rychlý brejk hostů. Druhý zásah českého forwarda přišel v 57. minutě. Na jeho přesnou hlavičku neměl domácí gólman nárok. Hlavní muž utkání poté vystřídal v 75. minutě a z lavičky sledoval, jak si jeho tým došel pro pohodové vítězství 4:0, když se z penalty trefil Demirbay. Leverkusen po dnešní výhře přeskočil druhý Dortmund a za vedoucím Bayernem zaostává jenom vinou horšího skóre. Bielefeld je naopak namočený v boji o záchranu a bez jediné výhry se trápí na 16. příčce.

Úvod utkání se nesl především ve znamení velmi tvrdé hry z obou stran a tuhého boje. Oba celky si nic nedarovaly a rozhodčí Zwayer se musel pořádně otáčet. V 18. minutě favorit hned z první šance otevřel skóre. A byl u toho Patrik Schick. Bayer šel do rychlého protiútoku a po přihrávce zprava se k míči dostal na okamžik Schick. Český útočník elegantně patičkou prostrčil míč do prostoru na Diabyho, který prostřelil vybíhajícího Ortegu. Za dvě minuty jásaly i domácí tribuny, ale jejich radost utnul odmávaný a na videu zkontrolovaný ofsajd.

Ve 24. minutě se naopak po druhé trefili hosté. A opět po kvalitně provedeném brejku. Florian Wirtz precizním pasem vysunul Patrika Schicka a český kanonýr naprosto rutinérsky zakončil k levé tyči. Střelec nejkrásnějšího gólu letošního Eura zapsal už pátý zásah v sedmém zápase Bundesligy a potvrdil svojí skvělou formu v letošní sezóně.

A Schick byl dál při chuti. Ve 30. minutě ho ale vychytal gólman Ortega. Ve 41. minutě se Schick protancoval opět až před Ortegu, který mu ale kličku "nesežral" a vyrazil mu míč z pod kopaček.

Jak se dalo předpokládat, "Farmaceuti" přehrávali Bielefeld i ve druhém poločase a kdo jiný než Patrick Schick mohl v 57. minutě slavit svůj druhý zápis v utkání. Frimpong výborně nacentroval do vápna a hvězda Leverkusenu se nekompromisně prosadila hlavou do horního rohu zkoprnělého Ortegy. Český reprezentant po šestém gólu v sezóně mířil za hattrickem!

V 75. minutě ale kouč Seoane Schicka vystřídal, aby ho pošetřil na nadcházející zápasy. Stejný osud potkal i Wirtze a Áranguize. Utkání se ale zdálo být rozhodnuté a šlo už jen o výši skóre. Na konečných 4:0 pro hosty uzavřel v 91. minutě z penalty Demirbay.

Více informací k zápasu

Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt 1:2

03.10.2021 17:30

Góly: 29. Leon Goretzka - 32. Martin Hinteregger, 83. Filip Kostić

Bavorský velkoklub šel ve 30. minutě do vedení, když se přesnou střelou prosadil německý záložník Goretzka. Už ve 32. minutě ale hosté zásluhou Hinterregera vyrovnali. Druhý poločas se nesl ve znamení platonického tlaku Bayernu bez větší šance a šokovaní domácí nakonec v 84. minutě inkasovali, když se po nejistém zákroku Neuera trefil Filip Kostič. Bayern sice i přes prohru dál vede tabulku, ovšem na druhou Borussii Dortmund má náskok jediného bodu. Frankfurt je na 13. místě.

Domácí gigant přitom vstoupil do utkání výborně a už ve 4. minutě mohl udeřit jeden z nejlepších útočníků současnosti, Robert Lewandowski. Polský snajpr se ocitl u balónu v oblasti malého vápna, ale výborného Trappa nepřekonal. Bayern měl v následujících minutách míč na kopačkách a snažil se tvořit, ale pozorná obrana hostí soupeře nepouštěla do větších příležitostí.

Bayern už působil lehce bezradně, když náhle ve 30. minutě otevřel skóre domácí Leon Goretzka. Mnichovští vysunuli presink, donutili Frankfurt ke ztrátě a po přihrávce Lewandovskiho se k míči dostal právě německý záložník Goretzka, na jehož umístěnou placírku k tyči neměl Trapp nárok. Vedení Bayernu ale nevydrželo dlouho, protože o pouhé dvě minuty později se radovali také hosté! Martin Hinterreger zůstal při rohovém kopu zcela nekrytý a chybu domácí obrany bezezbytku potrestal umístěnou vyrovnávací hlavičkou. Obtížně vybojovaná jednobrankový náskok tak domácí velmi rychle ztratili.

Ve 43. minutě mohli dokonce prohrávat. Touré snadno předskočil Daviese a z šestnáctky napálil míč na bránu, ovšem nechal jen vyniknout Manuela Neuera, který se zaskvěl famózním reflexivním zákrokem a šanci zneškodnil. Jen o minutu později zazářil také hostující gólman Kevin Trapp, který vychytal tutovku Gnabryho. Po prvním poločase tak Frankfurt nadále držel se svým slavným soupeřem krok.

Druhý poločas nabídl o dost chudší podívanou. Bayern se snažil proniknout přes skvěle organizovanou obranu hostí, ale defenziva Orlů fungovala perfektně a nenechávala svému soupeři žádná volná okénka. Neuer jako už tradičně pomáhal svým spoluhráčům v rozehrávce daleko za pokutovým územím a burcoval je k aktivitě. Byl to ale právě brankář Bayernu, kdo v 84. minutě inkasoval! Bránící Frankfurt vycítil šanci a hnal se do ojedinělého útoku. Nebezpečí sice domácí zastavili, ale nejistý odkop zachytil dobíhající Sow, který předal míč doleva Kostičovi. Ten se nerozpakoval a prudce vypálil na vzdálenější tyč. Do té doby vynikající Neuer si tentokrát vybral trochu slabší chvilku a míč mu prošel pod tělem. 2:1 pro hosty! Domácí si ještě v nastavení mohli vzít zpátky alespoň bod, ale Goretzkovu dělovku z hranice vápna bravurně zlikvidoval Kevin Trapp.

1. FSV Mainz 05 - Union Berlín 1:2

03.10.2021 15:30

Góly: 39. Marcus Ingvartsen - 69. Taiwo Awoniyi, 73. Taiwo Awoniyi

Fotbalisté Unionu Berlín si připsali druhou výhru v řadě, když v neděli odpoledne porazil domácí Mainz 2:1 a v tabulce Bundesligy se posunuli už na 7. místo. Mainz po druhé prohře v řadě figuruje na 9. příčce. Domácí ale vedli od 40. minuty, kdy se trefil Ingvartsen. Na jeho zásah však nedokázal nikdo z Manzu navázat a hosté v druhém poločase otočili na konečných 2:1. Oba dva zásahy obstaral nigerijský útočník Taiwo Awoniyi.

Hráč, který rozhodl celé utkání, se mohl mezi střelce zapsat už ve 23. minutě. Ideální přihrávku před bránu ale netrefil. Ve 26. minutě spálil příležitost na druhé straně domácí Lucoqui, ale ve 40. minutě už Mainz udeřil. Do oku lahodící kombinace se v konečné fázi zapojil Karim Onisiwo, ve skluzu přesně přihrál na dobíhajícího Ingvartsena a dánský útočník zacílil k levé tyči. 1:0

V druhém poločase se ke kormidlu dostali Berlínští a zatlačili domácí na jejich polovinu. Nebezpečný byl obzvlášť Max Kruse, který nejprve nadvakrát neprostřelil hradbu těl ve vápně a v 59. minutě vyslal perfektním pasem do šance Awoniyiho, který se ale zatím zastřeloval. V další příležitosti už Nigerijec nezklamal. Opět to byl Kruse, který vysunul Awoniyho. Ten si v souboji výborně pokryl míč a střelou na zadní tyč překonal Zentnera. S jídlem roste chuť, a tak se Awoniyi o čtyři minuty později radoval po druhé. V akci jako přes kopírák opět přesně zacílil na vzdálenější část branky a Zentner znovu kapituloval.

V 89. minutě mohli domácí srovnat! Na centr Niakhatého ale jen těsně nedosáhl skvěle postavený Widmer! V 92. minutě se ještě do dějin zápasu zapsal domácí Kohr, který brutálně nakopl proti hráče přímo do břicha a po druhé žluté šel pod sprchy. Krátce na to ho ale následovali i ostatní spoluhráči, zklamaní po porážce 1:2.

RB Lipsko - VfL Bochum 3:0

02.10.2021 18:30

Góly: 69. André Silva, 73. Christopher Nkunku, 78. Christopher Nkunku

Skoro sedmdesát minut trvalo domácímu Lipsku, než našlo recept na dobře fungující obranu hostujícího celku a než se k němu přiklonilo pověstné štěstíčko. Díky tomu se dostalo na dohled pohárovým příčkám, zatímco ligový nováček zůstane v sestupové zóně.

Ve 3. minutě nacentroval Kevin Kampl na hlavu Gvardiola, jenž ztroskotal na Manuelu Riemannovi. Následně to vypadalo, že byl v soupeřově pokutovém území faulován Yussuf Poulsen. Penaltu však Robert Hartmann po konzultaci s kolegou u videa odvolal. V 9. minutě vlétnul do šestnáctky Bochumi Emil Forsberg, s jehož tvrdou střelou si brankář dokázal poradit.

Krátce poté nastřelil švédský fotbalista břevno. Také pod další pokus se podepsal hráč pocházející ze Skandinávie. Jmenovitě to byl Dán Poulsen, kdo se musel sklonit před Riemannovým uměním. Minisouboj obou borců se opakovat i v minutě osmnácté, resp. tehdy rodák z Kodaně mířil mimo. Až do 37. minuty si Die Roten Bullen udržovali v podstatě jasnou převahu. Pak se osmělil Anthony Losilla a Péter Gulácsi si pořádně oddychnul. V první půli tedy výběr Thomase Reise dokázal udržet čisté konto. V té druhé tlak domácích postupně sílil, až se v 69. minutě konečně dočkali. Dominik Szoboszlai rozehrál roh a André Silva hlavou dostal balon za čáru, třebaže Riemann dělal, co mohl, aby gólu zabránil - 1:0.

Už za čtyři minutky přidal pojistku Christopher Nkunku, když lehoučkým obloučkem překonal muže v rukavicích. Chytrou přihrávku mu přitom poslal střelec úvodní branky utkání - 2:0. Desetiminutovka hrůzy z pohledu Die Unabsteigbaren byla dokonána poté, co Gvardiolův pas za obranu usměrňoval z první opět Nkunku. A stejně jako u gólu Andrého Silvy, také tentokrát přešel míč brankovou čáru jenom o několik centimetrů - 3:0.

V samotném závěru se ještě zkusil štěstí Konrad Laimer, nicméně skutečnost, že na druhou letošní branku si bude muset ještě počkat, ho příliš mrzet nemusela. Lipsko zbývající minuty dohrávalo s velkým přehledem a věří, že se výkon i výsledek podaří zopakovat za dva týdny, kdy zamíří na stadion dosud neporaženého Freiburgu. Bochum čeká důležité klání proti Greutheru Fürth.

Borussia Dortmund - FC Augsburg 2:1

02.10.2021 15:30

Góly: 10. Raphaël Guerreiro (pen.), 51. Julian Brandt - 35. Andi Zeqiri

Hráči BVB se opět museli obejít bez pomoci Erlinga Haalanda, který zatím stihnul vsítit sedm branek. O první říjnové sobotě jej zastoupili Raphaël Guerreiro a Julian Brandta. Die Fuggestädter sice stihli během první půle vyrovnat, nicméně po čtvrté prohře zůstávají namočení do hry o udržení.

První šance utkání přitom patřila hostům. Pokus Daniela Caligiuriho však Gregor Kobel dokázal zkrotit. Na druhé straně pálil nepřesně Manuel Akanji. Krátce před koncem úvodní desetiminutovky přišlápnul Tobias Strobl ve vlastní šestnáctce nohu Donyella Malena, div mu nezul kopačku. Jasná penalta, kterou Raphaël Guerreiro vyřešil střelou po zemi do středu brány - 1:0.

Po dvaceti minutách hry se osmělil Marco Reus, ale nemířil přesně. V následujících minutách to byl především Malen, kdo zaměstnával defenzivu soupeře. Žádnou šanci si ale nevytvořil, takže mohli udeřit svěřenci Markuse Weinzierla. Arne Maier dostal moře prostoru, takže mohl pálit z nějakých dvaadvaceti metrů. Balon skončil na břevnu, leč od něj se odrazil k Andimu Zeqirimu, jenž byl při své dorážce nekompromisní a neomylný - 1:1.

Rozhodující moment utkání se odehrál šest minut po startu druhého dějství. Reus posunul na pravou stranu na Juliana Brandta, který si míč zaseknul a z hranice velkého čtverce jej poslal po zemi za Gikiewiczova záda - 2:1. Hned po rozehrávce přidal Zequiri svou druhou trefu v zápase. Rozhodčí Tobias Welz ji ale neuznal, jelikož útočící hráč předtím zasáhnul protihráče do krku. Augsburský forvard se pak rozčiloval tolik, že uviděl zblízka žlutou kartu.

V 57. minutě měli hosté z Bavorska velikou kliku. Střelu Mariuse Wolfa totiž gólman vyrazil jenom k nohám Marka Reuse, který zblízka cílil do břevna. Po hodině hry pobídnul Bellingham kolegu Malena, jenž na tenhle pokus rozhodně nebude vzpomínat v dobrém.

Sedmašedesátá minuta přinesla pěknou kombinaci domácích, kterou zakončil střelou do pravé tyče Thorgan Hazard. Krátce po něm měl třetí branku na kopačce Reus, jenže v dobré pozici přestřelil. Kapitán Borussie, který vinou zranění přišel o pro Německo vítězné mistroství světa 2014, znovu střílel za čtyři minuty, ale přímo do náruče Rafala Gikiewicze. Ten se v závěru přesunul do vápna Dortmundu, avšak vytoužený druhý gól nepřidal ani on, ani nikdo z jeho spoluhráčů.

VfL Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 1:3

Góly: 24. Luca Waldschmidt - 5. Breel Embolo, 7. Jonas Hofmann, 90+5. Joseph Scally

Wolfsburg nestačil doma na Mönchengladbach. Není pochyb, že Hříbatům výrazně pomohly dvě brzké trefy, a poté ještě vyloučení Maxence Lacroixe patnáct minut před koncem řádné hrací doby. Klub z Borussia-Parku tak navázal na týden staré těsné vítězství nad Dortmundem, zatímco Vlci podruhé v řadě prohráli.

V 5. minutě rozehrál z levé strany přímý kop (takový zkrácený roh) Jonas Hofmann. Na hranici vápna našel Denise Zakariu, jemuž střela hrubě nevyšla. Vzniklý koníček se však ukázal býti ideální přihrávkou pro Breela Embola, jehož nůžky z malého čtverce skončily v síti - 0:1. Švýcarský reprezentant, který se na letošním EURU prezentoval velmi dobrými výkony, za necelých 120 sekund pobídnul kolegu Jonase Hofmanna, který si obhodil vyběhnuvšího Koena Casteelse a se zakončením do odryté klece opravdu neměl problém - 0:2.

S nepříznivým stavem se nehodlal na domácí straně smířit především Wouter Weghorst, ale jeho snahy byly mnohdy spíše kontraproduktivní. Ve 24. minutě jej zastoupil Luca Waldschmidt, když se k němu po dvou odrazech šťastně odrazil balon, který následně z voleje poslal z nějakých sedmi metrů na místo určení - 1:2.

Ve 40. minutě předvedl skvělý zákrok proti Embolovi gólman ve službách VfL, nicméně se ukázalo, že útočník Gladbachu stál stejně v ofsajdu. Poločas zakončil hodně nepřesnou ranou Ridle Baku.

Po změně stran nebezpečně pálil Kouadio Koné, leč ztroskotal na muži v rukavicích. Následně zkusil štěstí Dodi Lukebakio a Yann Sommer měl, co dělat, aby nedopustil vyrovnání. V 56. minutě centroval z rohu Hofmann na hlavu Nika Elvediho, kterému chyběla potřebná razance. Ani Maximilian Arnold kouči van Bommelovi příliš radosti neudělal. V 76. minutě se hnal na brankáře Embolo a Lacroix jej v poslední chvíli podkopnul, za což si vysloužil druhou žlutou kartu a musel předčasně do šatny.

Nařízené penalty se chopil Lars Stindl, ale vzhledem k jejímu mizernému provedení se hrdinou okamžiku stal Casteels. V 83. minutě ukázal sudí Frank Willenborg červenou kartu i Roussillonovi, avšak po konzultaci s kolegou u videa ji odvolal. Wolfsburg však stejně ještě jednou inkasoval. V nastaveném čase si Joe Scally ideálně připravil do běhu Sommerův nákop, načež doběhnul až do vápna, kde volil zakončení do protipohybu gólmana - 1:3.

VfB Stuttgart - TSG Hoffenheim 3:1

Góly: 18. Marc-Oliver Kempf, 60. Konstantinos Mavropanos, 81. Roberto Massimo - 84. Jacob Bruun Larsen

V minulém ročníku předváděli svěřenci Pellegrina Matarazza atraktivní fotbal. V letošním se na něj zatím nepodařilo navázat. Proto v Bádensko-Württembersku věří, že tenhle výsledek dopomůže k dalším. Naopak Hoffenheim po výhře nad Wolfsburgem připisuje třetí porážku, kvůli které zůstává na osmi bodech.

Ve 3. minutě o sobě dal vědět Andrej Kramarić, ale Florian Müller se překonat nenechal. Chorvatský forvard se znovu osmělil po čtvrt hodině, ale o kousíček minul. Díky tomu mohli jít domácí do vedení. Omar Marmoush rozehrál rohový kop na hlavu Marc-Olivera Kempfa, který se dokázal prosadit a zblízka skóroval - 1:0.

Inkasovaná branka mohla hosty mrzet o to víc, že krátce před ní napálil Ihlas Bebou břevno. Po dalším rohu se do zakončení dostal Konstantinos Mavropanos, nicméně vedení nenavýšil. A neujal se ani třetí pokus Andreje Kramariće. Se svou trochu zatoužil přispěchat i Chris Führich, leč ani z tohoto mráčku nezapršelo.

První dějství tedy vyšlo lépe domácím. V tom druhém zahrozil Hoffenheim opět prostřednictvím svého obávaného chorvatského šutéra a Florian Müller musel zasahovat. Po hodině hry se Mavropanos nikterak nerozpakoval, navedl si balon na střed hřiště a levačkou zacílil neomylně k levé tyči - 2:0.

V 79. minutě vychytal Baumann v této fázi utkání aktivního Tanguye Coulibalyho. Další střela v podání borců VfB byla opět gólová. Byl to právě francouzský rodák Coulibaly, kdo v pádu posunul na pravou stranu na Roberta Massima, jenž si vybral stejný kout branky, jako dvacet minut před ním jeho řecký spoluhráč - 3:0.

Hosté, za něj odehrál sedmapadesát minut Pavel Kadeřábek, stačili už pouze snížit, když muž v rukavicích až příliš pozdě zareagoval na nepříliš razantní skákavou střelu z kopačky Jacoba Bruun Larsena - 3:1. TSG po reprezentační pauze přivítají doma Köln. A Stuttgart? Ten zajíždí do Borussia-Parku, kde se střetne s tamním Gladbachem.

Hertha BSC - SC Freiburg 1:2

Góly: 70. Krzysztof Piątek - 17. Philipp Lienhart, 78. Nils Petersen

Devětadvacátého prosince oslaví Christian Streich deset roků v pozici hlavního kouče klubu Bádensko-Württemberska. V té době už bude hrát na novém SC-Stadionu. Ale ještě důležitější je, že šestapadesátiletý kouč má klubu evidentně pořád, co dát. Po sedmi kolech nové sezony drží příčku zajišťující účast v Lize mistrů. Naopak Pálu Dárdaiovi se po opětovném usazení na lavičku Staré dámy nedaří navázat na výkony ze sezony 2016/2017, kdy z toho bylo v celkovém součtu šesté místo.

V 9. minutě hlavičkoval hostující Lukas Kübler, avšak jeho bývalý spoluhráč Alexander Schwolow balon bez větších potíží lapil. Následně o sobě dal vědět Suat Serdar, jenž v závěru své přímočaré akce minul zařízení. Následně dostali domácí výhodu přímého kopu. Jeho exekuce se ujal Stevan Jovetić a brankář Flekken musel vyrážet nad břevno.

V 17. minutě centroval od rohového praporku na bližší tyč Christian Günter a Philipp Lienhart se dokázal prosadit, třebaže hlavičkoval zády k bráně - 0:1. Odpovědět se pokusil Marvin Plattenhardt, ovšem jeho ráně z přímého kopu přeci jen chyběla větší přesnost. Při další střele stejného hráče platilo de facto to samé, ačkoli tady už to bylo opravdu jen o centimetry. Po půl hodině hry se hlavama srazili Selke a Schlotterbeck, což si u obou vyžádalo šití. Co se brankových příležitostí týče, do poločasového hvizdu zkusil štěstí akorát Lucas Höler, jenže neúspěšně. Necelých 120 sekund po startu druhého poločasu málem využil zmatků v obraně berlínského celku Jeong Woo-yeong.

V 70. minutě Maximilian Mittelstädt přihrál z levé strany z voleje do vápna, kde měl před sebou Krzystof Piatek tváří v tvář Marku Flekkenovi velice snadnou úlohu - 1:1. Hertha vycítila příležitost a už za minutu se mohla ujmout vedení, kdyby ovšem Jurgen Ekkelenkamp nemířil pouze do břevna. Řada byla tedy znovu na hostech a ti svou další možnost využili.

Christian Günter opět centroval od rohového praporku, načež balon propadnul k Nilsi Petersenovi, který čerstvě přišel na hřiště a jehož zakončení přes hlavu dopadlo na místo určení - 1:2. Po rozehrávce vletěl do soupeřovy šestnáctky Suat Serdar, ale přestřelil. V poslední minutě ještě výborně převzal míč Mittelstädt, nicméně body svému týmu nezařídil.

1. FC Köln - Greuther Fürth 3:1

01.10.2021 20:30

Góly: 50. Sebastian Andersson, 55. Ellyes Skhiri, 89. Ellyes Skhiri - 7. Marco Meyerhöfer

Fürth sahal po nečekané výhře, když se v 7. minutě prosadil hostující Meyerhöffer. Dalších šancí ale hosté nevyužili a Kolín v druhém poločase zápas dokonale otočil na svojí stranu. Po vyrovnávací brance Anderssona z 50. minuty se o pět minut později šťastně trefil Shkiri a stejný hráč skóre uzavřel v 89. minutě na konečných 3:1. Domácí Kolín se po dnešním vítězství posunul v neúplné tabulce na 6. pozici a pokračuje ve skvělém tažení Bundesligou. Fürth naopak popáté v řadě vyhořel a s jedním bodem na kontě je už nyní hlavním favoritem na sestup.

Už v 7. minutě šli hosté do překvapivého vedení. Domácí Kolín ztratil na půlce hřiště míč, jenž se dostal k Tillmanovi. Záložník Fürthu si dobře všiml úplně volné pravé strany, kam si nabíhal Meyerhöffer a oslovil ho přesnou přihrávkou, kterou Meyerhöffer poslal z první mezi nohami gólmana Horna. Opaření domácí se poté snažili co nejrychleji srovnat, ale drahnou dobu nedokázali nic pořádného vymyslet.

Hosté naopak umně kouskovali hru a v 32. minutě mohli sami udeřit. A byla to šance jako hrom! Hrgota skvěle prostrčil balón do vápna na nabíhajícího Dudziaka, jeho obalovačka na zadní tyč ale byla příliš přesná a míč se od brankové konstrukce odrazil zpátky k Dudziakovi. Tomu ale příliš nevyšel první dotyk a pod tlakem rychle vystřelil na půl metru vzdálenou branku. Jeho střela ale opět skončila na tyči! Situace, kterou více znají hráči fotbalové videohry FIFA než reální fotbalisté ... Až ve 43. minutě se dočkali šance také domácí příznivci, Modesteho hlavičku ale nohou včas vyrazil gólman Funk. Hostující v černém tak v prvním poločase udrželi nečekaný výsledek.

Kouč Kolína sice trochu překvapivě nesáhl o přestávce do sestavy, ovšem brzy se to ukázalo jako prozíravý tah. Domácí sehráli vynikající rychlou kombinaci u pravé lajny, po které Kainz procpal míč na Schmitze, proti němuž velmi pohotově vyrazil brankář Funk. Schmitz však nezazmatkoval a včas ještě přihrál na druhou tyč k Anderssonovi, který ve skluzu dopravil předmět na místo určení. V 50. minutě tak bylo srovnáno a jen pět minut nato domácí otočili vývoj utkání. Kozlové zahrávali roh, který Hector hlavou prodloužil směrem k zadní tyči, kde nabíhali zcela volní Czichos se Skhirim a druhý jmenovaný srazil míč do brány stehnem.

Kolínští ale neměli dost. Naopak se hnali za pojišťovací brankou a v 60. minutě od ní nebyli daleko, když Funk trochu zazmatkoval a centr Kainze vyrazil do břevna. K jeho štěstí se ale míč odrazil před brankovou čáru. Hosté následně prostřídali několik hráčů a snažili se o vyrovnání. Jejich tlak byl ale spíše platonický a do větší příležitosti se neprobojovali.

V nervózním závěru nakonec o osudu utkání rozhodl svým druhým zásahem Ellyes Skhiri. Fürth vrhl vše do útoku a po vlastním rohovém kopu zcela propadl, čehož využil Schaub, jenž si dal nějakých 50 metrů ostrého sprintu s míčem na noze a z posledních sil ještě stihl přihrát Shkirimu. Tuniský záložník následně zachoval chladnou hlavu a lehce přehodil vyběhnuvšího Funka. Domácí tribuny tak mohli začít slavit zasloužené vítězství 3:1 po skvělém obratu v druhé půli.