Česko - Rakousko

Lazio bez Immobileho padlo v Boloni, Turínské derby rozhodl pro Juventus Locatelli

Lazio Řím bez zraněného Cira Immobileho prohrálo v Boloni 0:3 a podruhé v sezoně nezapisuje ani bod. David Zima při druhém startu v základní sestavě FC Turín nedokázal zabránit prohře 0:1 v městském derby s Juventusem. Vyrovnaný duel rozhodl v 86. minutě záložník Manuel Locatelli. Inter otočil duel se Sassuolem a zvítězil 2:1. Antonín Barák pomohl Hellasu Verona asistencí k suverénnímu vítězství 4:0 nad Speziou. Vyhrál také AC Milán, jenž porazil Atalantu Bergamo 3:2.

Manuel Locatelli slaví branku v dresu Juventusu
zdroj: ČTK/AP autor: Spada

Fotbalisté AC Milán vyhráli v Bergamu podruhé za sebou. Rossoneri za vítězstvím vykročili hned v 1. minutě, kdy brankáře Juana Mussa nadvakrát překonal Davide Calabria. V dalším průběhu svižné první půle nevyužil dvě velké šance na srovnání Duván Zapata.

Kolumbijský útočník nejprve neprostřelil Mikea Maignana ranou na zadní tyč a o několik minut později na francouzském brankáři ztroskotal znovu. Tentokrát Maignan vytáhl reflexivní zákrok proti Zapatově hlavičce.

Mizernou produktivitu domácích potřestal těsně před pauzou Sandro Tonali, který využil obrovské chyby Rema Freulera a zvýšil na 2:0. Ve druhém poločase padly ještě tři góly. V 78. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Rafael Leao, ale čtyři minuty před koncem z penalty vykřesal Atalantě naději na zvrat Zapata. V 94. minutě Mateo Pašalič snížil na rozdíl jedné branky, ale víc domácí nestihli. AC se díky třetímu vítězství za sebou posunulo na druhé místo o dva body za Neapol.

Boloňa nakročila k nejvyššímu vítězství v ročníku mezi 14. a 17. minutou, kdy se trefili Barrow a Theate, kteří si vzájemně góly připravili. V 68. minutě zvýšil Hickey po další Barrowově asistenci. Zmar Lazia korunoval čtvrt minuty před koncem Acerbi vyloučením po druhé žluté kartě.

Barák pomohl Hellas k výhře

Svěřenci trenéra Maurizia Sarriho nenavázali na vítězství 3:2 nad městským rivalem AS. Podruhé v této sezoně Serie A nebodovali.

Za Hellas se proti Spezie už během úvodní čtvrthodinky trefili Simeone a Faraoni, krátce před pauzou zvýšil Caprari. Spezia po změně stran ve Veroně inkasovala ještě čtvrtý gól, který Barák v 71. minutě připravil Bessovi. Hostující Bastoni byl navíc v závěru vyloučen. Barákův tým ani ve čtvrtém utkání pod novým trenérem Tudorem neprohrál a vyhoupnul se na 12. místo.

Juventus zvládl derby

Juventus v úvodu utkání nemohl najít rytmus. V první půli na hřišti překvapivě dominovali domácí hráči, ale vedoucí branku z tlaku vytěžit nedokázali. V nadějných příležitostech nedokázali přesně zakončit Saša Lukič ani Rolando Mandragora.

Hráčům Juventusu se postupem času podařilo otupit protivníkův tlak a sami převzali iniciativu. S přibývajícími minutami se tlak "Staré dámy" stupňoval a vyvrcholil střelou Locatelliho, který z hranice pokutového území překonal Vanju Milinkoviče-Saviče. V závěru mohl zpečetit výhru Juventusu Dejan Kulusevski, ale jeho rána přes Zimu skončila pouze na tyči.

Juventus díky povedenému závěru prodloužil neporazitelnost ve vzájemných duelech na 15 zápasů a posunul se na osmé místo neúplné tabulky.

Inter otočil

Inter do zápasu se Sassuolem nevstoupil ideálně a po penaltě Domenica Berardiho z 22. minuty prohrával 0:1. Zvrat ve skóre si obhájci titulu schovali do druhého poločasu. Nejprve svým pátým gólem v sezoně srovnal Edin Džeko a v 78. minutě otočil skóre Lautaro Martínez, který proměnil penaltu.

Inter v dosavadním průběhu ligového ročníku ještě neprohrál a v neúplné tabulce je druhý za Neapolí. Sassuolo je po sedmi kolech dvanácté.

První výhru si připsali fotbalisté Salernitany, kteří zdolali FC Janov 1:0. Vítězství nováčkovi zajistil Milan Djurič.

Neapol ve Florencii od 28. minuty prohrávala, domácí poslal do vedení obránce Lucas Martinez Quarta. Neapolští srovnali v 39. minutě, kdy penaltu Lorenza Insigneho za brankáře Bartlomieje Drągowského dorazil Hirving Lozano. Stoprocentní bilanci v ligovém ročníku vystřelil Neapoli v 50. minutě Amir Rrahmani.

As Řím porazil díky brankám Lorenza Pellegriniho a Henrika Mchitarjana nováčka z Empoli 2:0. Svěřenci Josého Mourinha jsou v neúplné tabulce italské ligy pátí.

Výsledky 7. kola italské fotbalové ligy

Italská fotbalová liga - 7. kolo:

Cagliari - Benátky 1:1 (19. Baldé - 90.+2 Busio)

Salernitana - FC Janov 1:0 (66. Djurič)

FC Turín - Juventus Turín 0:1 (86. Locatelli)

Sassuolo - Inter Milán 1:2 (22. D. Berardi z pen. - 58. Džeko, 78. Lautaro Martínez z pen.)

Bologna - Lazio Řím 3:0 (14. Barrow, 17. Theate, 68. Hickey)

Hellas Verona - Spezia 4:0 (4. Simeone, 15. Faraoni, 42. Caprari, 71. Bessa)

Sampdoria Janov - Udine 3:3 (24. vlastní Stryger Larsen, 48. Quagliarella z pen., 69. Candreva - 15. Pereyra, 43. Beto, 82. Forestieri)

AS Řím - Empoli 2:0 (42. Pellegrini, 48. Mchitarjan)

Fiorentina - Neapol 1:2 (28. Lucas Martínez - 39. Lozano, 50. Rrahmani),

Bergamo - AC Milán 2:3 (86. D. Zapata z pen., 90.+4 Pašalič - 1. Calabria, 43. Tonali, 78. Leao).