Zima a spol. dlouho drželi hvězdy Juventusu na uzdě, turínské derby nakonec rozhodl Locatelli

Český fotbalový reprezentant David Zima při druhém startu v základní sestavě FC Turín nedokázal zabránit prohře 0:1 v městském derby s Juventusem. Vyrovnaný duel 7. kola italské ligy rozhodl v 86. minutě záložník Manuel Locatelli. Inter otočil duel se Sassuolem a po výhře 2:1 se v neúplné tabulce italské ligy posunul na druhé místo.

Turín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manuel Locatelli se raduje z branky v turínském derby

Manuel Locatelli se raduje z branky v turínském derby | Foto: MASSIMO PINCA | Zdroj: Reuters

Juventus v úvodu utkání nemohl najít rytmus. V první půli na hřišti překvapivě dominovali domácí hráči, ale vedoucí branku z tlaku vytěžit nedokázali. V nadějných příležitostech nedokázali přesně zakončit Saša Lukič ani Rolando Mandragora.

Manchester United doma jen remizoval s Evertonem, do čela jde Chelsea. Otřesený Vydra musel střídat

Číst článek

Hráčům Juventusu se postupem času podařilo otupit protivníkův tlak a sami převzali iniciativu.

S přibývajícími minutami se tlak Staré dámy stupňoval a vyvrcholil střelou Locatelliho, který z hranice pokutového území překonal Vanju Milinkoviče-Saviče. V závěru mohl zpečetit výhru Juventusu Dejan Kulusevski, ale jeho rána přes Zimu skončila pouze na tyči.

Juventus díky povedenému závěru prodloužil neporazitelnost ve vzájemných duelech na 15 zápasů a posunul se na osmé místo neúplné tabulky.

První výhru si připsali fotbalisté Salernitany, kteří zdolali FC Janov 1:0. Vítězství nováčkovi zajistil Milan Djurič.

Italská fotbalová liga - 7. kolo:
Salernitana - FC Janov 1:0 (66. Djurič), FC Turín - Juventus Turín 0:1 (86. Locatelli), Sassuolo - Inter Milán 1:2 (22. D. Berardi z pen. - 58. Džeko, 78. Lautaro Martínez z pen.)

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít