Byli jsme u toho, když pražské druholigové derby skončilo plichtou. Žižkov - Dukla 1:1

Po dvou porážkách za sebou neměli  trenéři fotbalistů Dukly Praha před derby s Viktorií Žižkov vůbec lehkou úlohu, proto udělali v sestavě pár změn. Zda pomohly, posuďte sami.

První poločas derby moc atraktivní podívanou nenabídl. Opticky měla Dukla  herní převahu, ale nedařilo se jim ji využít.

Domácí fotbalisté udeřili ve 25. minutě, když Batioja ze strany odcentroval přesně na nabíhajícího Josefa Koželuha, jenž placírkou z hranice malého vápna nedal Radovi šanci.

Na druhé straně těsně nedosáhl na odskakující míč před domácím gólmanem postavený Fábry. Pak z hranice šestnáctky napřáhl Kozma, ale z dobré pozice vůbec nemířil přesně.

Vyrovnání se Dukla dočkala v 73. minutě. Adediran vybojoval roh, Souček nacentroval míč do vápna, kde svým důrazem zařídil gól Jiří Piroch. Obránce Dukly byl také označen střelcem branky, i když se ve skutečnosti podle zprávy na webu Dukly balon odrazil od domácího Petrláka. Skóre se už do konce utkání nezměnilo.

Praha 24. září 2021

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 9. kolo

FK Viktoria Žižkov  -   FK Dukla Praha 1:1  (1:0)

Branky: 25. Koželuh – 73. Piroch. ŽK: Muleme, Gabriel, Súkenník, Oulehla, Hossam – Kozel, Kozma. Rozhodčí: Cieslar – Poživil, Arnošt. Střely na bránu: 2:4. Střely mimo: 1:5. Rohy: 5:4. Držení míče (v procentech): 49:51.

FK Viktoria Žižkov:  Soukup – Řezáč, El Nagár, Gabriel, Muleme – Žežulka (78. Zeman), Súkenník (59. Sixta) – Koželuh (90. Nabijev), Batioja, Bazal – Diamé (59. Petrlák).

FK Dukla Praha:  Rada – Barac, Piroch, Kulhánek, Souček – Peterka, Kozma – Buchvaldek (89. Pázler), Kozel (46. Faleye), Cienciala (46. Šebrle) – Fábry (46. Adediran).