• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

Dynamo otočilo zápas s Karvinou, poprvé po návratu se trefil Van Buren

Autor: Jan Škrle.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Parádní obrat dnes předvedli fotbalisté Českých Budějovic v utkání 9. kola Fortuna:ligy doma proti Karviné. Jihočeši do zápasu nevstoupili dobře a ve 26. minutě prohrávali po brance hostujícího stopera Antonína Křapky z brejku 0:1. Ještě do přestávky ale dokázali svěřenci trenéra Davida Horejše skóre otočit – hned po dvou minutách ve 28. minutě vyrovnal svým prvním gólem po návratu ze Slavie Van Buren a ve 35. minutě obrat dokonal Jakub Hora. Po změně stran ještě Karviná zvýšila svou aktivitu, ale gól padl pouze do její sítě. Na konečných 3:1 pojistil třetí budějovické vítězství sezony střídající Ondřej Mihálik.

Dynamo zabodovalo – a hned plným počtem za vítězství – po třech prohrách v řadě na Spartě, doma s Hradcem Králové a v Plzni. Aktuálně mají Jihočeši na svém kontě deset bodů po devíti zápasech a v neúplné tabulce jsou ve středu pelotonu na osmé pozici.

Příští utkání sehrají svěřenci trenéra Davida Horejše opět doma. V sobotu 2. října od 16 hodin přivítají fotbalisty Pardubic.

SK Dynamo ČB – MFK Karviná 3:1

(2:1). Branky: 28. Van Buren, 35. Hora, 60. Mihálik – 26. Křapka. ŽK: 2–1 (Novák, Čavoš – Qose). Přihlíželo 1673 diváků.

České Budějovice: Vorel – Sladký, Talovierov, Králik, Novák – Čavoš, Hellebrand (78. Škoda) – Van Buren, Hora (78. Javorek), Mršič (89. Brandner) – Bassey (57. Mihálik).

Karviná: Bolek – Mikuš, Santos, Šindelář, Křapka, Šehič – Čmelík (32. Bartl), Túlio (64. Qose), Stropek (80. Zych), Bartošák (64. Siňavskij) – Papadopulos.