Neapol zostudila Sampdorii na jejím hřišti, Zima si proti Laziu nezahrál

ČTK ČTK
23. 9. 2021 20:44
Fotbalisté Neapole vyhráli i pátý zápas sezony v italské lize a jako jediní mají stále bezchybnou bilanci. Na hřišti Sampdorie Janov zvítězili 4:0, stejně jako o víkendu v Udine, a tabulku vedou o dva body před úřadujícími šampiony z Interu Milán a třetím AC.
Victor Osimhen (vlevo) slaví se svým parťákem Lorenzem Insignem první gól
Victor Osimhen (vlevo) slaví se svým parťákem Lorenzem Insignem první gól | Foto: Reuters

Na výhře Neapole se dvěma góly podílel Victor Osimhen. Dvaadvacetiletý nigerijský útočník poslal hosty do vedení už v 10. minutě, pět minut po přestávce pak zvýšil na 3:0. Ještě před poločasem přidal druhou branku Neapole Fabián Ruiz, skóre uzavřel Piotr Zieliňski.

FC Turín, v jehož dresu zůstal obránce David Zima jen na lavičce, remizoval s Laziem 1:1. Římský klub vyrovnal až díky pokutovému kopu z první minuty nastavení, který proměnil Ciro Immobile.

Letní posila AS Řím Tammy Abraham zařídil svým druhým gólem v italské lize výhru 1:0 nad Udine. Anglický útočník zakončil v 36. minutě povedenou individuální akci Riccarda Calafioriho. AS se oklepal z nedělní premiérové porážky s Veronou a navázal na úvodní tři vítězství v soutěži. V tabulce je čtvrtý.

Italská fotbalová liga - 5. kolo: FC Turín - Lazio Řím 1:1 (76. Pjaca - 90.+1 Immobile z pen.), Sampdoria Janov - Neapol 0:4 (10. a 50. Osimhen, 39. Ruiz, 59. Zieliňski), AS Řím - Udine 1:0 (36. Abraham).

1. Neapol 5 5 0 0 14:2 15
2. Inter Milán 5 4 1 0 18:5 13
3. AC Milán 5 4 1 0 10:2 13
4. AS Řím 5 4 0 1 12:5 12
5. Bergamo 5 3 1 1 6:4 10
6. Fiorentina 5 3 0 2 8:9 9
7. Lazio Řím 5 2 2 1 12:7 8
8. Boloňa 5 2 2 1 7:10 8