Čtvrtek 28.3 16:00 - Biograf Kotva Lidická 2110, České Budějovice

• Basstard Beatz w. Magenta & Tony P

Čtvrtek 28.3 21:00 - Klub K2 Sokolský ostrov 1, České Budějovice

Dvoubranková ztráta nevadila. Kohouti potěšili fanoušky třígólovou otočkou

Hokejisté HC Tábor oslavili ve středu se svými fanoušky v prvním domácím utkání nového ročníku II. ligy vítězství nad Havlíčkovým Brodem 3:2. , Autor: Josef Janda

Hokejisté HC Tábor oslavili ve středu se svými fanoušky v prvním domácím utkání nového ročníku II. ligy vítězství nad Havlíčkovým Brodem 3:2.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Téměř tisícovka diváků prožila ve středu na táborském zimním stadionu napínavý večer. Druholigoví hokejisté HC Tábor hostili prvního letošního soupeře z Havlíčkova Brodu a připravili svým příznivcům dramatickou show do poslední minuty. Kohouti museli od začátku druhé třetiny honit dvougólové manko a prosadili se až ve druhé polovině zápasu, kdy se k radosti burácejícího stadionu konečně nastartovali. O srovnání na 2:2 se postarali zkušení Lukáš Endál a Jakub Matušík (oba 1+1), necelou minutu po srovnání vstřelil vedoucí branku kapitán Vladimír Škoda. Těsné vedení 3:2 mohli Táborští pojistit při pětiminutové přesilovce, dramatickou podívanou však nabídli až do posledních chvil. Samotný závěr už kohouti odehráli převážně v útočném pásmu a sympaticky působící družinu z Havlíčkova Brodu nepustili k finálnímu tlaku ani ke hře bez brankáře – 3:2.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 3:2 (0:1, 1:1, 2:0), branky a nahrávky: 33. Endál (Matušík), 46. Matušík (Hajič, Endál), 47. Škoda (Hasman, Kříž) – 7. Holenda (Mlynář), 22. Kuchta, rozhodčí Kosnar – Zimmermann, Sýkora, vyloučení 3:3, navíc Kuchta (Havlíčkův Brod) 5 minut a do konce utkání, bez využití, 942 diváků.

HC Tábor: Kolář (Dvořák) – Kříž, Radoš, Černý, Hajič, Zíb, Pařízek, Havelka – Hasman, Škoda, Matiášek – Bárta, Dančišin, Zayml – Seidl, Matušík, Endál – Prášek, Březina.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Chaloupek) – Najman, Čermák, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Dvořák, Krejčí – Čejka, Cachnín, Bulín – Holenda, Mlynář, Voříšek – Tecl, Košťál, Kuchta – Vacík, T. Ludvík, Kalač.

Radost z tříbodového vítězství měl i kohoutí maskot v novém kostýmu, stejně tak klubový fotograf Tomáš Danko, který převzal od vedení HC Tábor o první přestávce dres s číslem 50 k životnímu jubileu.

Trenér Tábora Arpád Györi hlásil po utkání hodně vysoký tep, nicméně jeho tým navázal na vítězství na Kobře a bral i přes dvoubrankovou ztrátu v polovině utkání znovu všechny body. „Kluky jsme upozorňovali, že to nebude jednoduchý zápas. Soupeř přijel v podstatě ve stejném složení jako loni, kdy se nám zápas nepovedl. Nástup nám dnes nevyšel a v prvním domácím zápase jsme prohrávali. Obrat začal ve druhé třetině, kdy jsme se zlepšili a od poloviny zápasu jsme dostali hosty pod tlak. Věřili jsme, že branky přijdou. Zápas se nám podařilo otočit na 3:2, je to pro nás ale ponaučení," zhodnotil utkání s Havlíčkovým Brodem trenér Györi.

V sobotu 25. září se kohouti vydají na dlouhou cestu do Chebu. „Připravíme se jako na každý zápas a vše probereme u videa. Nástup do zápasu musí být lepší, třeba jako se nám povedl na Kobře," přiblížil plány Györi.