BBV po 25 letech

Třebíčská mašina šlape naplno. Po výhře v Benátkách vede první ligu

V čele tabulky první hokejové ligy se po 4. kole ocitla Třebíč. Tým po výhře 3:2 v Benátkách nad Jizerou zůstává bez ztráty bodu. To naopak už neplatí o dosud vedoucí Slavii, která padla v Kolíně 3:4 a klesla na třetí místo. Druhé je Vrchlabí po výhře v Kadani 4:2.

Radující se hokejisté Třebíče
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Lemberk

Třebíč v Benátkách nad Jizerou dvakrát prohrávala, ale Středočeši nakonec duel ztratili a zůstali bez bodu. Na vedoucí gól Antonína Duška z poloviny úvodní třetiny odpověděl po dvou minutách druhé části Radim Ferda. V 49. minutě se sice domácí znovu radovali, když Adam Dlouhý využil přesilovou hru, ale v čase 54:41 podruhé skóroval Ferda a 37 sekund před koncem rozhodl David Tureček.

Kolín nastoupil proti Slavii v brance s Finem Henrim Kiviahem z partnerského Hradce Králové a už po dvou minutách vedl 2:0. V čase 0:51 se trefil Martin Štohanzl a vzápětí zvýšil Ondřej Kachyňa. Po 66 sekundách druhé části sice snížil v přesilovce Lukáš Žejdl, ale Jan Veselý také v početní výhodě a Zdeněk Čáp ve druhé třetině zajistili Kozlům náskok 4:1.

Po čtrnácti vteřinách závěrečného dějství vrátil do hry Pražany Petr Kafka a 35 sekund před koncem v přesilové hře snížil na rozdíl jediné branky Martin Ondráček. První výhru v ročníku ale už Kolín nepustil.

Vrchlabí po úvodní trefě Erika Mežnara otočilo v Kadani stav díky Tomáši Kautovi a Tomáši Zemanovi, který využil přesilovku, ale v 28. minutě vyrovnal z trestného střílení Kanaďan Kyle Heffernan. V úvodu třetí třetiny vrátil náskok favoritovi v přesilové hře pěti proti třem Tomáš Linhart a v závěru přidal pojistku Lukáš Kučera.

První porážku musely strávit Litoměřice. Šumperští Draci naopak bodovali i ve čtvrtém duelu v sezoně a potřetí zvítězili. Domácí sice ztratili vedení 3:1, ale v čase 62:23 rozhodl svým druhým gólem v utkání Petr Kratochvíl.

I ve druhém domácím utkání v sezoně uspěl Vsetín, který po výhře nad Kadaní (7:3) rozdrtil Porubu 6:0. Valaši už v 7. minutě vedli 3:0. V čase 3:45 otevřel skóre Ondřej Smetana a tříbrankový náskok zařídili v rozmezí 49 sekund Miroslav Indrák s Adamem Zemanem. Skóre ještě navýšili David Březina, Roman Vlach a Juraj Majdan. Gólman Jakub Málek udržel poprvé v sezoně čisté konto. Poruba ve čtvrtém duelu v ročníku poprvé nebodovala a podruhé prohrála.

Před vlastním publikem uspěla i podruhé také Jihlava, která zdolala Přerov 3:1. Dukla také rozhodla už v úvodním dějství třemi trefami, o které se postarali Jakub Illéš, Tomáš Čachotský a v přesilové hře Filip Seman. Za Zubry dal v 54. minutě čestný úspěch František Hrdinka.

Druhou výhru ze tří vystoupení v sezoně si připsal Prostějov, který zvítězil v Havířově 4:3. Rozhodl o tom v 53. minutě Jakub Babka. Bez vítězství s jediným bodem zůstal Frýdek-Místek, který doma podlehl Sokolovu 1:4.

4. kolo první hokejové Chance ligy:

Havířov – Prostějov 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Branky: 18. Pechanec, 39. Dostálek, 50. Mrowiec – 26. J. Kloz, 32. Martin Novák, 52. P. Beránek, 53. Babka. Rozhodčí: Koziol, Cabák - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 823.

Benátky nad Jizerou – Třebíč 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 10. Dušek, 49. A. Dlouhý - 23. a 55. Ferda, 60. Tureček. Rozhodčí: Čáp, Zubzanda - Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 185.

Jihlava – Přerov 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 7. Illéš, 11. Čachotský, 19. F. Seman – 54. Hrdinka. Rozhodčí: Wagner, Jechoutek - Měkýš, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 927.

Vsetín – Poruba 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky: 4. Smetana, 7. M. Indrák, 7. A. Zeman, 36. D. Březina, 47. Roman Vlach, 57. Majdan. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Gančarčík, Kráľ. Vyloučení: 9:12, navíc Kozák (Poruba) 10 min. Bez využití. Diváci: 2150.

Frýdek-Místek – Sokolov 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)

Branky: 58. R. Szturc - 19. Jiskra, 24. Šik, 35. M. Sloboda, 36. Pořízek. Rozhodčí: Bejček, Vrba - Komínek, Hranoš. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 701.

Kadaň – Vrchlabí 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 5. Mežnar, 28. K. Heffernan z trestného střílení – 16. T. Kaut, 27. T. Zeman, 43. Linhart, 57. L. Kučera. Rozhodčí: Grech, Petružálek - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 198.

Šumperk – Litoměřice 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 33. a 63. Kratochvíl, 15. Vildumetz, 30. Drtil – 16. Koláček, 50. O. Procházka, 53. M. Kadlec. Rozhodčí: Čech, Ondráček - Polák, Blažek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0. Diváci: 955.

Kolín – Slavia Praha 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 1. Štohanzl, 2. Kachyňa, 29. J. Veselý, 33. Čáp – 22. Žejdl, 41. P. Kafka, 60. M. Ondráček. Rozhodčí: Zavřel, Květoň - Juránek, Hnát. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:2. Diváci: 1113.