Hokejisté Blanska přehráli Uherské Hradiště a slaví první tři body

21. září 2021, sport, přečteno: 1404×

V prvním zápase krajské ligy přivítali blanenští Dynamiters hokejisty z Uherského Hradiště. V zápase na domácím ledě zvítězili 3:0.

Tento článek byl vydán před více jak rokem.
Informace v něm již nemusí být aktuální.

Ještě před utkáním zimní stadion zažil malou slavnost. Starosta Jiří Crha před slušnou diváckou kulisou popřál blanenským hokejistům hodně štěstí do nové sezóny a vyjádřil jim velkou podporu v boji v krajských hokejových vodách. Následně vhodil slavnostní buly a zápas mohl začít.

Domácí se hned v úvodu duelu aktivně tlačili do zakončení a hostující brankář Kašpárek se musel ohánět. Jeho snahy byly marné až do dvanácté minuty, kdy se do rychlého brejku dostal Tomáš Müller a přesným pokusem na vzdálenější tyč otevřel skóre – 1:0. Blansko nadále pokračovalo v aktivní hře, ale ani na jedné straně se již do konce první části skóre neměnilo.

„Po dlouhé době jsme se všichni těšili na začátek ligy. Já osobně jsem se v prvním zápase cítil dobře a výsledek dopadl nad očekávání,“ ujal se pozápasového hodnocení brankář Martin Šenk.

Ve druhé části si přišli na své fanoušci tvrdé a fyzické hry. Ani jeden tým tomu druhému nedaroval ani milimetr hrací plochy a přibylo faulů a vyloučení. V polovině zápasu navíc mohli diváci vidět i pěstní souboj mezi domácím Tomášem Antoňů a hostujícím Josef Lišaníkem, za kterou oba aktéři viděli tresty na pět minut a do konce utkání. Branku ale druhá část hry nepřinesla.

„Většina týmu bude mít stejnou hlavní osu jako v minulých letech, takže jsme věděli na koho si dát pozor. Dodrželi jsme pokyny trenéra a nepustili Hradiště do většího tlaku,“ pokračoval Šenk.

Další góly tak mohli diváci vidět až ve třetí části hry, kdy se hned po třech minutách prosadil přesnou ranou Stanislav Sedláček, a domácí vedli o dvě branky. Po řadě šancí přišel i třetí zásah. O ten se postaral Ivo Kuběna, jenž dorazil do sítě vyražený kotouč a zatloukl tak do rakve Uherského Hradiště poslední hřebíček.

Martin Šenk ve zbytku zápasu udržel čisté konto a domácí brali tři body za výhru 3:0. „Je super začít s čistým kontem, ale rozhodující jsou tři body za výhru. Z minulých sezón víme, že pokud nezačneme dobře v úvodu soutěže, tak se těžko budeme dostávat do vyřazovacích bojů,“ uzavřel hodnocení zápasu Martin Šenk.