sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Osmá výhra v řadě! Lom si poradil i se sousedem ze Soběslavi

Soběslavští bojovali s domácím Lomem ze všech sil, všechny útoky ale nezastavili. Lom oplatil regionálnímu rivalovi loňskou porážku ze Soběslavi 0:2 a vyhrál v Táboře 3:1.  , Autor: Josef Janda

Soběslavští bojovali s domácím Lomem ze všech sil, všechny útoky ale nezastavili. Lom oplatil regionálnímu rivalovi loňskou porážku ze Soběslavi 0:2 a vyhrál v Táboře 3:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Divizní šlágr 8. kola mezi Lomem a Soběslaví přilákal na táborskou Svépomoc v neděli odpoledne více než čtyři stovky fotbalových příznivců. Domácí Lom hájil v derby proti Spartaku šňůru sedmi vítězství, kterou prodloužil o další úspěch. Lom využil skvěle odehraného prvního poločasu ke vstřelení dvou branek a nemuselo zůstat jen u zásahů Marka Nováka a Davida Neužila. Hosté ze Soběslavi přišli po přestávce jako polití živou vodou a velice rychle vstřelili kontaktní gól, když se trefil kapitán Aleš Kutner – 2:1. Následující minuty i Lom přehrávali, drtivý tlak v závěru se ale nekonal. Naopak domácí byli velice blízko gólové pojistce, ovšem brankář Červenec předvedl několik famózních zákroků a držel šance Spartaku na bod až do posledních chvil. V nastavení se vydal i do vápna Lomu při rohovém kopu, jenže domácí se dostali k míči a čerstvý Jaroslav Bosnyak nasadil ke sprintu na prázdnou branku – 3:1.

TJ Sokol Lom – TJ Spartak Soběslav 3:1 (2:0), branky: 10. Novák, 29. Neužil, 92. Bosnyak – 53. Kutner, rozhodčí Zita – Kvaček, Blatný, ŽK (2-3): 71. Grobár, 83. Neužil – 16. Zeman, 83. Boucník, 90. Kutner, 450 diváků.

Lom: Matoušek – Kosobud (59. Janů), J. Chotovinský, J. Rabiňák, Slavík, Grobár (85. Bosnyak), Kučera, Pfeifer, M. Novák, Neužil, Musiol.

Soběslav: Červenec – Zeman, Boucník, Pavlík, Maršík (46. Podhradský), Bouchal, Hromada (74. Pokorný), Vaněk, M. Mazouch, T. Mazouch, Kutner.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si k diviznímu derby přečtete další podrobnosti.

Trenér Lomu Marek Císař prozradí, kudy vedla cesta k vítězství. Trenér Soběslavi Radek Hajič přiblíží špatný první poločas a zmíní, co se změnilo po přestávce.

Za vítězný Lom se rozpovídá kapitán a střelec vítězné branky David Neužil. Jak se mu zápas líbil?