Čeští futsalisté postoupili do osmifinále mistrovství světa, trenér je ale po remíze s Vietnamem kritizoval

Čeští futsalisté remizovali ve svém posledním utkání základní skupiny mistrovství světa s Vietnamem 1:1 a do osmifinále turnaje postoupili z druhého místa. Na úvodní branku Phat Chaua z 35. minuty odpovědět po dašlí minutě hry Lukáš Rešetár. Přesto nebyl trenér Tomáš Neumann po zápase spokojený a ohledně předvedené hry nešetřil kritikou.

Kaunas (Litva) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost českých futsalistů

„Především jsem zklamaný z našeho výkonu, takhle špatně jsme dlouho nehráli. Zakončení bylo z naší strany tragické, šancí jsme měli na deset gólů. Ale jak to řešíme, to je hrůzostrašné,“ řekl bezprostředně po konci zápasu kouč národního týmu a přidal i konkrétní nedostatky ve hře českého týmu.

‚Je to záhul, ale mám takové zápasy rád.‘ Gerčák držel Brazilce na uzdě, favorita spasil až hvězdný Ferrao

Číst článek

„Bylo to obrovsky laxní, nebylo to jen zakončením. Chyběl pohyb i prudká přihrávka, stáli jsme na míči a neběhali jsme. Nejsem vůbec s ničím spokojený,“ prohlásil Neumann

Hráči Vietnamu začali postupem času hrozit z nebezpečných brejků. Po jednom z nich Phat Chau propálil brankáře Vahalu mezi nohy a český tým prohrával 5 minut před koncem druhého poločasu 0:1. Národní tým naštěstí rychle odpověděl, Lukáš Rešetár vystihl přihrávku soupeře a přesnou ranou vyrovnal na 1:1.

„Přečetl jsem rozehrávku Vietnamu, byl jsem v docela dobré pozici. Chtěl jsem to řešit spíš silou, protože už jsem byl dost blízko a nechtěl jsem vymýšlet zakončení placírkou. Trefil jsem to dobře,“ popisuje důležitou vyrovnávací branku její autor Lukáš Rešetár.

V posledních devadesáti sekundách šel trenér Neumann do rizika a zvolil hru bez brankáře. Další gól už ale nepadl.

Sestřih utkání Česká republika - Vietnam

„Máme to docela dobře vyzkoušené a samozřejmě jsme chtěli vyhrát, protože tři body do koeficientu by nám hodně pomohly. Tudíž s jedním bodem moc spokojený nejsem,“ dodává k remíze kouč Tomáš Neumann.

Osmifinálovým soupeřem českého týmu bude s největší pravděpodobností silná reprezentace Španělska, která patří mezi pravidelné medailisty světových šampionátů.

Miroslav Lenc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít