Magazín EURO 2024

Seemanová na dvoustovce vyhrála první závod v ISL

Barbora Seemanová zvítězila v Neapoli v závodě na 200 metrů volným způsobem. Česká plavkyně na distanci, na které je mistryní Evropy, zapsala vůbec první triumf v mezinárodní lize ISL. Druhou Eriku Brownovou z USA porazila o čtyři desetiny sekundy v čase 1:54,09.

Barbora Seemanová
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Jednadvacetiletá Seemanová navíc doplavala čtvrtá na kraulové stovce. Výkonem 52,61 zaostala o 1,17 sekundy za vítěznou Polkou Katarzynou Wasickovou. Ve svém třetím utkání v ISL se v pátek také podílela na třetím místě smíšené polohové štafety na 4x100 metrů.

Maďarskému týmu Iron pomohla v celkově sedmém utkání ligy k třetímu místu 33 body a byla nejúspěšnější ženskou členkou družstva. Vyhráli Cali Condors před Toronto Titans. Za týmem Iron skončili NY Breakers.