Mistři z Edenu se v závěru duelu se Slováckem báli o vítězství. Slavia Praha - Slovácko 2:1

Program 7. kola FORTUNA:LIGY uzavřelo atraktivní  utkání Slavie Praha se Slováckem. Úřadující mistr před reprezentační pauzou sice poprvé v sezoně ztratil body, když jen  remizoval v Karviné, ale i tak  stále  před utkáním se Slováckem držel rekordní  sérii jednapadesáti ligových utkání bez porážky.

Druhou zářijovou  neděli Slavie hrála  bez jinak stabilní brankářské jedničky, zraněného Ondřeje Koláře, kterého nahradil Aleš Mandous. Celek z Uherského Hradiště přijel do Prahy v situaci, když mu patřilo páté místo v tabulce a ještě zajímavost. Slovácko totiž bylo právě  tím posledním týmem, který dokázal Slavii v březnu 2020 porazit. Ale to už je historie fotbalu.

Jak tedy probíhal zápas Slavia Praha - Slovácko 12. září 2021?

SportovníListy.cz byly na místě děje...

Sešívaní se rychle dostali do vedení a to po trefě nejmladšího hráče na hřišti i na lavičkách náhradníků sedmnáctiletého Daniela Samka, který rozjásal domácí fanoušky už ve čtvrté minutě.

Po přestávce náskok Slavie zvýšil střídající reprezentant Stanislav Tecl, o jehož neúspěšných střelách kolují na sociálních sítích vtipy. Už se zdálo, že červenobílý tým přidá další branky, ale několik šancí zmařil buď brankář Slovácka, nebo samotní střelci Slavie. O čisté konto premiéru si odbývajícího Mandouse nakonec připravil v devadesáté minutě hostující osmnáctiletý a ještě střídající borec Slovácka Filip Vecheta.

Slavia nakonec vedení musela bránit. Na remízu však už ve druhém poločase velmi aktivní Slovácko nedosáhlo. Slavia porazila Slovácko 2:1 a po dvaapadesáté v řadě neprohrála. Nutno však připomenout, že diváci viděli vyrovnané utkání a hodně nebezpečných akcí oba celky předvedly až po přestávce.

Dokonce v samotném závěru hosté, které přišel podpořit před branku Slavie i tam se snažící hlavičkující brankář Slovácka Nguyen, sahali po srovnání, ale střídající Navrátil hlavou branku soupeře jen minul.

Praha  12. září  2021

FORTUNA:LIGA 2021/2022 7. kolo

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)

Branky: 4. Samek, 68. Tecl - 90. Vecheta * Rozhodčí: Orel - Hrabovský, Antoníček - Zelinka (video) *  ŽK: Petržela, Vecheta (oba Slovácko) *  Diváci: 11.252.
Slavia Praha: Mandous - Bah, Takács (89. Krmenčík), Holeš, Bořil - Samek (56. Traoré), Ševčík - Ekpai, Lingr (56. Stanciu), Masopust (64. Oscar) - Kuchta (56. Tecl). Trenér: Trpišovský.

Slovácko: Nguyen - Hofmann, Daníček, Kadlec - Reinberk (89. Šašinka), Mareček (46. Kalabiška), Kohút (61. Navrátil), Havlík - Petržela (66. Tomič), Jurečka (61. Vecheta), Sadílek. Trenér: Svědík.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)